natalia_anna  Dołączyła: 02 Kwi 2007
Pomocy !!! Pentax Optio s5z zawiesza się!!!
Mam problem z Pentax Optio s5z. Zauważyłam, że po nagraniu filmu aparat 'zawiesza się'. Można go włączyć i wyłączyć ale nie można już robić zdjęć czy ustawiać go. Kilka razy ten problem cudem sam sie rozwiązał. Tym razem nie potrafię sobie z tym poradzić. Co mogło się stać i jak to naprawić????

Dziękuję z góry!
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
raczej serwis i zresetowanie oprogramowania.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Pomocy !!! Pentax Optio s5z zawiesza się!!!
natalia_anna napisał/a:
problem z Pentax Optio s5z...po nagraniu filmu aparat 'zawiesza się'.

Typowa przypadłość w aparatach fotograficznych - za dużo klatek nagranego filmu :!: 8-) Masz szczęście, że nie wpisywałaś jeszcze empetrójki, bo sprzęcik byłby stracony. Teraz wystarczy wyczyścić bufor i kolejkę do zbuforowania - zatkało główną magistralę przesyłową, zakłóciło taktowanie procesora itd. :shock: Wezwij serwis :evilsmile:
 

natalia_anna  Dołączyła: 02 Kwi 2007
Dzięki!!!
Dzięki serdeczne. Mam nauczkę by nie nagrywać aparatem filmów. Pozdrawiam!!!!!
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
natalia_anna,
Próbowałaś na innej (szybszej) karcie?
Pozdr.
 

natalia_anna  Dołączyła: 02 Kwi 2007
 
Próbowałam... nic z tego...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Dzięki!!!
natiJa oczywiście żartowałem :oops: Spróbuj na innej karcie, jak radzi LukD. Zobacz też, czy nie ma możliwości zresetowania do ustawień fabrycznych. Wyciągnij baterie, kartę, ustawienia fabryczne. Jak nie pomoże, chmm będzie :cry:
 

natalia_anna  Dołączyła: 02 Kwi 2007
Wyciągałam baterię, zmieniałam karty... Kurcze, gdyby można było dobrać się do zmiany ustawień fabrycznych "od zewnątrz" .... zaraz się powieszę.......
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
natalia_anna napisał/a:
.... zaraz się powieszę.......

A kto foty będzie robił .... pomyśl, to tylko kawałek metalu :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Nowe powiedzenie na nowe (cyfrowe) czasy: "Prawdziwy fotograf wiesza się razem ze swoim aparatem" ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
natalia_anna napisał/a:
Próbowałam... nic z tego...

Tam jest chyba jeszcze pamięć wbudowana - najprawdopodobniej flesz, może z zewnątrz (przez USB) skasować? Tak się wczuwam w Twoją sytuację i wymyślam :->
 

natalia_anna  Dołączyła: 02 Kwi 2007
Co mnie podkusiło z nagrywaniem filmów? Zaraz zobaczę czy da radę przez USB.... Jeśli nie to ten kawałek metalu za moment poleci przez okno.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeczytaj w instrukcji ile czasu pamięta ustawienia po wyjęciu baterii i wyjmij je na czas dłuższy od podanego o co najmniej 30%.
 

natalia_anna  Dołączyła: 02 Kwi 2007
To jest myśl!!!!! Pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach