temol  Dołączył: 01 Cze 2007
Hej

Jak by ktoś potrzebował, to wrzuciłem do Giełdy info o sprzedaży nawijaczki.

T.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
A co sądzicie (Alkos?;P) o takiej ladowarce? Mam właśnie na dniach rodzine w USA i mogę taniej wyrwać, to jedyna "kwadratowa" jaką znalazłem na ebay'u.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wg tego zdjecia, zuzywa tyle samo koncowki co te z nosem.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
A ja się tak zastanawiam, czy ładowarkę z załadowanym filmem można przechowywać w lodówce? Jeszcze jakaś para wodna zacznie się tam skraplać i film się sklei i problem gotowy :-(
Pozdrawiam
Piotr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pioter, ja przechowywalem i wszystko bylo OK. Jednak dalem juz sobie spokoj. Ryzyko reczywiscie jakies zawsze jest, miejsce w lodowce zajmuje, a nie wiem jak dlugo trzeba by czekac, zeby sie ten film przeterminowal.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
No nic nie będę ryzykował, dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Filmy z puszki nawijam od... o cho-cho - dwudziestu paru lat. Żadne problem. Rozpiętość ramion mam w sam raz na 165-170 cm (zależy od nastroju). Kilka zamaszystych ruchów i mam pociętą całą puszkę za kołnierzem. Wcześniej na świetle przygotowuję sobie kasetki i szpulki z doklejonymi kawałkami taśmy (używam żółtej, papierowej malarskiej). Teraz tylko dziurkaczem wystarczy zrobić otworek w końcówce, przyłożyć do szpulki i zakleić palcami taśmę z obu stron, potem nawijanie (na początku zakładałem rękawiczki, ale...) i do kasetki. A'propos kasetki, przy odrobinie wprawy bardzo ładnie otwierają się kasetki jednorazowe i zamykają się też dobrze przez drewniany klocek z otworkiem. Do filmów na poliestrze trzeba trochę przygiąć szczelinkę z aksamitką. 30,5 m obrabiam w 0,5 godziny. Wprawa czyni mistrza :lol:
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Brat mi kupił w jukeju tą lepszą ładowarkę za 5 funtów, szkoda się męczyć żeby zaoszczędzić te kilka funciaków. Kilka dni później była jeszcze lepsza okazja... Za komuny też nawijałem filmy z puszki, ale im jestem starszy tym mniej mam cierpliwości... :mrgreen:
Pozdrawiam
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pioter napisał/a:
Brat mi kupił w jukeju tą lepszą ładowarkę za 5 funtów, szkoda się męczyć żeby zaoszczędzić te kilka funciaków. Kilka dni później była jeszcze lepsza okazja...


Kurczę, w Polandowie to te fajne ładowarki kosztują od 150-250 złociszy. W sumie po dwóch szpulach w porównaniu z analogiczną liczbą rolek się zwraca, ale dwie szpule to prawie 40 rolek :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez, naprawde szczerze polecam angielski ebay - tanio, szybko i sprawnie. Sprzedawcy na allegro licza juz sobie tyle za przesylke, ze bardzo czesto przesylka z UK wychodzi taniej niz z Polski. DO tego w UK PayPal jest powszechny, a ludzie sa jakos bardziej kumaci w kwestiach pocztowych niz na przyklad Niemcy, ktorzy najwieksza p***** chca wysylac paczka za 20 euro zamiast pakietem za 4.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Teraz to żałuję, że tej drugiej nie kupiłem, mógłbym włożyć do niej film o niższej czułości. Teraz z konieczności używam 400-tki. Ta druga ładowarka była jeszcze w pudełku z instrukcją. Potwierdzam kupiona na ebayu, z tym, że akurat ta pierwsza była tylko z opcją wysyłki do uk, ta druga już nie.

Teraz patrzę, że kosztowała mnie 9 funtów, w sumie trochę więcej niż napisałem poprzednio ale i tak tanio. Trzeba polować po prostu miałem o tyle szczęście, że w dniu w którym stwierdziłem że chcę coś takiego kupić były 2 takie aukcje. Chwilowo jest brak takich okazji ale za kilka dni pewnie coś fajnego się pojawi.
Pozdrawiam
Piotr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pioter napisał/a:
z tym, że akurat ta pierwsza była tylko z opcją wysyłki do uk, ta druga już nie.
Ja juz nawet nie zwracam uwagi, czy wysylka do UK, czy Europe, czy Kongo. Odpuszczam tylko jesli sprzedawca wyraznie zaznaczy w opisie, ze nie wysyla za granice.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
dzerry napisał/a:
Pioter napisał/a:
z tym, że akurat ta pierwsza była tylko z opcją wysyłki do uk, ta druga już nie.
Ja juz nawet nie zwracam uwagi, czy wysylka do UK, czy Europe, czy Kongo. Odpuszczam tylko jesli sprzedawca wyraznie zaznaczy w opisie, ze nie wysyla za granice.

tak tylko jak wysyłka np tylko do uk to przy licytacji cena osiąga zazwyczaj niższą wysokość, wtedy warto mieć kogoś na miejscu.
Pozdrawiam
Piotr
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Co myślicie o takiej ładowarce? Czy to coś bliżej tej keiserowskiej, czy tym szczurkowatym?

http://fotonegatyw.com.pl...n,714411,0.html

Na ebayu pewnie o połowę taniej za nią wyjdzie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez napisał/a:
Na ebayu pewnie o połowę taniej za nią wyjdzie.
Polowe? Takie ladowarki schodza za dolara. Jesli nie przeszkadza Ci liczenie klikniec i nie musisz wiedziec ilu filmu zostalo do konca, to jest OK.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Polowe? Takie ladowarki schodza za dolara.


:shock: A zżera tyle co te z dzióbkiem, czy mniej?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez napisał/a:
A zżera tyle co te z dzióbkiem, czy mniej?
Mniej. Gdzies wczesniej powinno byc zdjecie. Tyle, ze ze Stanow przesylka jest dosc droga. Polecam sledzenie frazy "film loader" na ebay.co.uk
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez, na koreksie trafiają się po kilkadziesiąt zł.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Wylicytowałem na Ebayu za 0,99 funta + 5,80 przesyłka taki oto "film loader":


większe: http://i46.tinypic.com/33127vs.jpg

Zastanawia mnie jedno, przecież jak wejdzie pomiędzy te szpary z plastiku to nie ma opcji tylko musi się porysować. Nigdzie nie ma zamszu :roll:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
DrEwNiAK, dzerry chyba wcześniej pisał, że te co nie kradną 1,5-2 klatek, rysują, a te co nie rysują, to kradną :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach