ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
Pech nowicjusza - problemy z popychaczem (?) przysłony
Witam znów niewesoło!
Miało być tak pięknie... Po tym jak już przyzwyczaiłam się do dźwięku tego słynnego paluszka filipińskiej dziewczynki (chłopca?), nadszedł czas na przytwierdzenie nowiutkiej sigmy 18-50/2.8... No i okazało się, że nie działa regulacja przysłony!!! A nie działa, bo choć ten silniczek po lewej stronie mocowania obiektywu (jak patrzymy w brzuszek naszej puszki) chodzi, to ten taki popychacz (czy jak to tam nazwać) z czarnego plastiku, stoi w miejscu! Dodam, że obiektyw jest sprawny i w obiektywie wszystko działa bez zarzutu.

no i jak tu się cieszyć nowym aparatem, jak tylko wiatr w oczy?

Spotkaliście się z podobnym problemem? Jesli tak, to zlinkujcie, proszę i zamknijcie ten wątek w cholerę, niech go nie oglądam...

Dzisiaj aparat oddaję do sklepu, licząc na wymianę na nowy...

Pozdrawiam
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
ina, a z innym obiektywem (np kitem)? A przełącz na M, ustaw przysłonę coś ze 16 i naciśnij AE-L i co wtedy?
 
ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
bEEf, nie mam kita, zeby sprawdzić. musiałabym do jakiegoś salonu podjechać.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że tam jakiś zaczep jest luźny albo co i nie "chwyta" popychacza w obiektywie. Ten czarny "dzyndzel" stoi w miejscu w pozycji górnej po prostu i się nie rusza.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Daj znać, skąd jesteś - jest prawdopodobne, że w okolicy znajdzie się ktoś z forum i umozliwi Ci sprawdzenie z innym obiektywem.
 
ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
dzięki.
podejrzewam, że to może być wada. niewielka i łatwa na pewno do poprawienia. skorzystam z możliwości wymiany, o jakiej mi powiedzieli w sklepie. dzisiaj jeszcze będziemy sprawdzać.

o skutkach dam znać.

[ Dodano: 2007-04-05, 12:26 ]
Jednak wada puszki. Nie działa popychacz przysłony. Obiektyw z innym body działa bez zarzutu i o wiele ciszej. Puszka z innymi obiektywami też ma problem (również z manualnymi).

Reklamacja przyjęta. Będzie nowy aparat. Już nawet cieszyć mi się nie chce...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach