marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
pentax 67 45mm
mam pytanie, czy z racji, że jest to obiektyw bardzo szerokokątny standardowe filtry na niego załozone (gwint 86mm) nie powiadają winiety ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
marcinbro napisał/a:
nie powiadają winiety
:shock:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
marcinbro napisał/a:
nie powiadają winiety

Nie co winiety?? :shock:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
s jest blisko w
 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
ja p***** - 3 odpowiedzi odnosnie literowki . zadna odnosnie pytania .niektorzy wola tropic literowki zamiast robic zdjecia. zal mi was
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
marcinbro, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, najpierw trzeba wiedzieć o co pytasz.
marcinbro napisał/a:
ja p***** - 3 odpowiedzi odnosnie literowki . zadna odnosnie pytania .niektorzy wola tropic literowki zamiast robic zdjecia. zal mi was

Twoja powyższa odpowiedź jest wyjątkowo niegrzeczna. Nie musisz tu przebywać, niczego czytać, a tym bardziej zadawać pytań skoro jest to dla Ciebie tak przykrym doświadczeniem.
 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
ok albo jestes cyniczny , albo glupi. stawiam na to pierwsze i w takim przypadku takze nie widze powodu bys sie odzywał
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
marcinbro napisał/a:
ok albo jestes cyniczny , albo glupi. stawiam na to pierwsze i w takim przypadku takze nie widze powodu bys sie odzywał

Znów jesteś niegrzeczny i wręcz chamski.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
po pierwsze: tekstów
marcinbro napisał/a:
ok albo jestes cyniczny , albo glupi
na forum nie tolerujemy, i za to ostrzeżenie.

po drugie – system 67 nie jest szczególnie popularny, niewielu w Polsce tego używa – nie dziw się, że w ciągu 2 godzin nie otrzymujesz odpowiedzi.

[ Dodano: 2009-11-21, 23:54 ]
Meggido napisał/a:
jesteś niegrzeczny i wręcz chamski.

Takich tekstów też nie tolerujemy.
Lećcie z tym na PW.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1 - jeśli nawet s jest blisko w to filtr nie może posiadać winiety - może powodować winietowanie
2 - mam 45mm ale ni cholery nie mam tam gwintu - może nowsze wersje mają gwint
Ale zakładałem tam cokina i nie zauważyłem problemów
Co do reszty nie mam zamiaru się nawet wypowiadać - ręce opadają
 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
ja sie nie dziwie, ze w ciagu 2h nie otrzymałem odpowiedz, ale ze trzem osobom chciało pisac sie posta , którego zawartoscia jest jedynie wytkniecie literowki. moze na tym forum jest to normalne,ale dla mnie to nie jest normalne i warto to zmienic i uczynic swiat piekniejszym .

ja myslalem, ze 45mm 67 jest tylko jedna wersja - smc pentax 6x7 . ja mam taka wersje i mam tam gwint .

jesli ktos ma jeszcze jakies urojone lub prawdziwe watpliwosci to "powiadaja" = "powoduja"
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
marcinbro napisał/a:
(...)ale ze trzem osobom chciało pisac sie posta , którego zawartoscia jest jedynie wytkniecie literowki. moze na tym forum jest to normalne,ale dla mnie to nie jest normalne(...)


Witamy na forum Pentaksa :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sądzę że stosowanie właściwych słów będzie dużym ułatwieniem :-P
 

agrest  Dołączył: 10 Cze 2008
a u mnie powiadają ze silne wiatry powodują duza ilosc strat a te spowodowane straty jak ludzie powiadają mają wiele wspólnego z winietami co je państwo nałożyło na przejazdy autostradami chyba...

:-B :-B :-B :-B
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mam nowszą wersję SMC 67 45mm f4 i tam jest gwint 82mm. Niestety nie mam jeszcze żadnego wkręcanego filtra o tej średnicy ale używam systemu Cokin P (także z tym szkłem).

- Winietę powoduje już zwykły holder - obciąłem mu więc prowadnice na najbardziej zewnętrzny filtr i nie widać go już na zdjęciach.

- Używanie filtrów prostokątnych w tak przygotowanym holderze (albo w specjalnej wersji slim) nie powoduje winiety (poniżej z szarą połówką Hi-Tech ND 0.9):


- Używanie systemowego polara do Cokina P powoduje masakryczną winietę:

ale w pewnych sytuacjach to tak bardzo nie przeszkadza:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotrecius, heh :) wlasnie obejrzlem wlasny holder - mam tak samo zrobiony :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Uznałem, że lepsze to niż specjalny slim, bo traci się tylko jeden slot zamiast dwóch
i [ krakowski centuś mode: on ] prawdopodobnie jest trochę taniej (kupiłem drugi holder u Chińczyka) [ krakowski centuś mode: off ] ;-)

 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
ok dziekuje za informacje :) a wie ktos jak jest ze zwykłymi wkręcanymi na gwint w obiektywie filtrami o standardowej wysokości gwintu (bo z tego co widziałem niektóre staaare wkręcane filtry maja wyższy kołnierz, tzn ich powierzchnia jest dalej od przedniej soczewki obiektywu)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach