Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Tu masz link do Czesiowego sklepu.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
dexter napisał/a:

jakiś tydzień temu na Allegro była wystawiona AF-540 za około 1,600, więc już tylko 200 zł różnicy, a jeszcze wcześniej dowiedziałem się że bywały (okazje) za 1,500
także tak jak ktoś wcześniej pisał, zdażają się okazję i trzeba polować :)
przez pół roku może uda mi się uzbierać na 540tkę:) chyba że, powstanie coś lepszego i tańszego albo ceny spadną w dół :roll:


A na giełdzie kilka FGZ540 w bardzo zacnych cenach....

[edit] żadna nie moja!!
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
A ja nie wiem co mi się bardziej przyda...
kobinuje już z :
statywem i dzisiejsza moja nowość z lapmą... heh spotkłem kolege i powiedział że to j** rzecz pogadaliśmy troche no i faktycznie.. przydaje się w życiu
dostałbym coś nowego i dobrego do 400 zł ? pod k200d ?
czy może te 400 zł przeznaczyć na dobry statyw ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotrek0001 napisał/a:
dostałbym coś nowego i dobrego do 400 zł ? pod k200d ?
czy może te 400 zł przeznaczyć na dobry statyw ?

Skąd my mamy znać Twoje potrzeby skoro nie potrafisz ich sprecyzować?
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
plwk napisał/a:
Skąd my mamy znać Twoje potrzeby skoro nie potrafisz ich sprecyzować?

Już przemyślałem... na 90% wezmę statyw.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wezmę
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
opiszon, Ty też meźmiesz? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert K., ja już mam :-)
 
bsq  Dołączył: 28 Lip 2009
imo lampa za 400zl to jak statyw za 100zl...

lepiej kup najpierw porzadny statyw, a pozniej uzbieraj na lampe ;]

co do lampy wydaje mi sie ze wybor jest prosty - metz 48.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
A mam pytanie żarówka a lampie np w metz 48 nie przepali się ?
widze gwarancja 12 mies. a co sie stanie jak w 13 mies mi sie przepali ? ile to kosztuje ?
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
witaycie, mam pytanko, bo nie znalazlem na ten temat infa, czy K100D Super mozna wyzwalac lampe zewnetrzna np pentaxa 360 za pomoca wbudowanej lampy? i kolejne pytanie, ktos wspomniale o metzu 36, warto sie w to zaopatrzyc? Dodam ze na razie robie fotki amatorsko i dopiero sie ucze lustrzanki , nie stac mnie na lampe za tysiaka
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
dijkstra napisał/a:
czy K100D Super mozna wyzwalac lampe zewnetrzna

Niestety nie.
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
troche sie pogubilem. polecacie Metz'a 36 C 2 i Metz'a 36 F-4. w F-4 jest info ze obsluguje E-TTL...kasetka pracuje na p-TTL (no chyba ze cos znowu pomieszalem). Domyslam sie, ze to nie to samo. Bralem pod uwage ktoras z tych lamp i nie wiem co wybrac. Obecnie uzywam obiektywu KITowego 18-55 z AF i manualnej stalki f1,7 50mm. Jak dotad nie potrzebowalem blysku do stalki wiec chyba lepiej by lampa wspolpracowala z body... Bede chcial jesczze dokupic jakies szklo 55-200 lub cos do 300 z AF. Ktora lampe polecacie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dijkstra napisał/a:
w F-4 jest info ze obsluguje E-TTL...kasetka pracuje na p-TTL (no chyba ze cos znowu pomieszalem). Domyslam sie, ze to nie to samo.

no nie to samo

musisz po prostu wziąć Metza 36 AF-4 w wersji ze stopką Pentaxa, wtedy będzie obsługiwał pTTLa
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
czyli domyslam sie ze jest TU blad bo pisze ze do pentaxa a TUTAJ juz jest p-TTL
jelsi jest w p-TTL'u to ktora bys polecil F-4 czy C 2 ??
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dijkstra, raczej wersję z pTTLem (choć szkoda, że nie ma własnej automatyki błysku - ideałem byłby tutaj Pentax AF 360 FGZ ale jest za drogi) - zawsze możesz tą stałkę manualną wymienić na wersję ze stykami A 50mm f/1.7 i pTTL będzie działał

[ Dodano: 2010-01-06, 11:01 ]
dijkstra napisał/a:
czyli domyslam sie ze jest TU blad bo pisze ze do pentaxa

tak, błąd w opisie - ważne żeby uważać podczas zakupu w konkretnym sklepie, czy jest to lampa z dedykacją do Pentaxa
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
opiszon napisał/a:
dijkstra, raczej wersję z pTTLem (choć szkoda, że nie ma własnej automatyki błysku - ideałem byłby tutaj Pentax AF 360 FGZ ale jest za drogi) - zawsze możesz tą stałkę manualną wymienić na wersję ze stykami A 50mm f/1.7 i pTTL będzie działał

taki mam zamiar :) ale od czegos trzeba bylo zaczac. a nie orientujesz sie czy w mezt 36 f-4 mozna jakos zmniejszyc sile blysku uzywajac manualnego obiektywu??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na obiektywie bez styków wali pełną mocą, na manualnym ze stykami działa PTTL.
 

dijkstra  Dołączył: 21 Paź 2009
plwk napisał/a:
Na obiektywie bez styków wali pełną mocą, na manualnym ze stykami działa PTTL.

dzieki, czyli chyba lepiej 36 F-4
cena jest atrakcyjna wiec chyba ta kupie :)
 
koltom777  Dołączył: 05 Sty 2010
Kup Pentaxa AF 360 FGZ, naprawdę nie będziesz żałował wiem, że jest ponad 2x droższa, ale ma fotocele działa w wireless, możesz dowolnie sterować siłą błysku w manualu, ma syncronizacje na szybkich czasach poniżej 1/180.
To naprawdę jest nie do przecenienia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach