Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Osłona przeciwsłoneczna (tulipan) do kita
Zdekompletowałem sobie osłonę przeciwsłoneczną do Kita II, tzn, zgubiłem sobie na wycieczce to małe coś wysuwane do kręcenia polarem. Pomyśałem, że znajdę na naszej giełdzie. Nie udało się :-( . Ale od czego jest google. W kilku rodzimych sklepach internetowych pojawiły się osłony przeciwsłoneczne do współczesnych obiektywów Pentaxa. I tutaj zaczynają się moje problemy, bo tulipan do Kita II kosztuje ok 120 zł, a do Kita WR 32 zł. Czy ktoś kto posiada oba kity może porównać te osłony między sobą? Bo skoro nie widać różnicy to poco przepłacać ;-)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Dzidziu napisał/a:
tulipan do Kita II kosztuje ok 120 zł
Za 120 zł to kupisz kita I z tulipanem :roll: Następnie możesz sprzedać kita bez tulipana (albo bez tej zatyczki), jak trafisz na gorliwych licytujących to moze nawet zarobisz na tym ...
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Mam podobny problem, tyle, że ja w ogóle nie mam tulipana.
Popełniłem ten karygodny błąd, bo nie znając się kupiłem K-m w komplecie z kitem... w ogóle to jest chamskie, bo DAL 18-55 osobno sprzedawany jest z osłoną. :/ (pomijam już, że cena jak się źle trafi, to np w Saturnie za taki DAL jest wyższa niż DA 18-55 AL II...)

Z tego co sam się dopatrzyłem na zdjęciach... bagnet osłony do DA 18-55 AL II ma 4 punkty mocowań, a bagnet DA 18-55 AL WR tylko dwa... Teraz nasuwa się pytanie, jak ta z WRki trzyma się na AL II? Ktoś może to sprawdzić "organoleptycznie"??
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
catar, zgadza się, tulipany różnych kitów do siebie nie pasują (mam wersje I i WR).
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Nic a nic? Bo według zdjęć bagnetu teoretycznie osłona WR pasowałaby do zwykłego kita, ew. wystarczyłoby może lekkie podcięcie wpustów na osłonie.... A różnica w cenie jest spora.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
to pozostaje kupic tylko kita I z tulipanem na allegro w cenie gdzies 50-80zł bo chyba po tyle sie zdarzają i miec 2 szkła :mrgreen: ewentualnie odsprzedac po nizeszej cenie drugiego kita i po klopocie

ale chwile zejdzie z tym wszystkim

btw. 120zł za tulipan to zdeka przesadaaaaaaaaa
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Właśnie od dzisiaj mam oba kity (tj. II i WR), osłony nie pasują na pewno! Z przycięciem również może być problem. Osłona do WR ma dwa zaczepy ale szersze. Przyciąć trzeba by z obydwu stron każdy zaczep inaczej nie zapnie się prosto a w przy tulipanie może to powodować miejscowe winietowanie i do tego głupio wygląda :-) . Dodatkowo trzeba to zrobić tak żeby się zatrzaskiwała inaczej sama będzie spadać. Po oglądnięciu uważam że jak ktoś ma smykałkę to sobie poradzi.
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Dzięki za odpowiedź :)

Co prawda nadal zastanawiam się, czy kupić używanego kita dla osłony czy kombinować z przeróbką... 120 za samą osłonę to przesada....
 
puss  Dołączył: 01 Paź 2009
oslona od dlugiego kita pasuje, ale trzeba by bylo ja przyciac, bo przy krotkich ogniskowych widac ja na zdjeciach ;)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
catar, a porównywałeś działanie osłony bez i z klapką? (zastąp ją na czas testu kawałkiem czarnego kartonika) Ja tam ją dawno gdzieś zapodziałem, a że polara w plenerze rzadko ściągam z obiektywu to się tym jakoś specjalnie nie przejmuję :-)
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Możesz kupić za grosze kultową gumową osłonę :mrgreen: Wygląda jak oryginał z serii K :-B
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
a niemozna wkrecic tulipana tak zeby dziurka była od dołu
spodem malo swiatla wchodzi w szkło :mrgreen:
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Makler napisał/a:
Właśnie od dzisiaj mam oba kity (tj. II i WR), osłony nie pasują na pewno!

A czy pasują te małe klapki do kręcenia filtrem między Kitem II i Kitem WR?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Dzidziu napisał/a:
A czy pasują te małe klapki do kręcenia filtrem między Kitem II i Kitem WR?

Jakoś nie pomyślałem sprawdzić wcześniej.
Niestety nie pasują, choć są prawie identycznie, w tym wypadku jednak "Prawie robi wielką różnicę". Ponadto wygląda że tutaj przeróbki raczej odpadają. :-(
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Makler napisał/a:
Dzidziu napisał/a:
A czy pasują te małe klapki do kręcenia filtrem między Kitem II i Kitem WR?

Niestety nie pasują, choć są prawie identycznie, w tym wypadku jednak "Prawie robi wielką różnicę".

Kicha. No to zaczynam polowanie na Kita I z osłoną ;-)
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
A samsung nie sprzedaje osłony od swojego kita :?:
 

dern  Dołączył: 29 Paź 2009
dlugas1982 napisał/a:
a niemozna wkrecic tulipana tak zeby dziurka była od dołu

Według mnie to normalnie jest na dole i światło przez to nie wpada, więc ja tam bym się nie przejmował takim drobiazgiem
 
Darek1969  Dołączył: 05 Lis 2009
Witam czy dobrze rozumiem do kita II nie można dokupić osłony przeciwsłonecznej poniżej 120zł?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no lepiej kupić kita II na allegro w tej cenie i szkło pchać dalej bez tulipa
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
mam 2 kity z ciekawósci sprawdze. maniana

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach