pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
PPL problemy
Czy w Lightroom także rozwiązujemy problemy techniczne z oprogramowaniem?

Ad rem.
Pytałem się już na pl.rec.foto.cyfrowa, ale niestety jakoś temat zgasł, a liczę, że tutaj znajdę odpowiedź.
Próbowałem zainstalować PPL na Win 98SE. Niestety brak wsparcia dla 98 okazał się brakiem jakiejkolwiek możliwości nawet zainstalowania. Poinstalowały się różne pliki do pewnego momentu. Nawet ikonki na pulpicie się pojawiły. Niestety instalacja nie została zakończona pomyślnie. Nie mogłem też odinstalować PPL poprzez Panel Sterowania.
Następnie zainstalowałem na 98 XP (bez formatowania tzw. aktualizacja). Niestety pojawił się nowy problem. Instalator twierdzi, że PPL jest już zainstalowany i kończy instalację. Muszę pousuwać pliki, ale ręcznie, czy ktoś wie, skąd pousuwać (rejestr?) i jak się te najważniejsze pliki nazywają, abym mógł teraz zainstalować PPL. UFRAW mnie bardzo nie zadowala, chciałbym sprawdzić PPL, a może polecacie coś lepszego (Lightroom?) za free?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jaki PPL instalujesz? Jeśli ten od kasetki - to spróbuj nadpisać go wersją od kadyszki (powinien zrobić upgrade, i nie krzyczeć, że ma już niższą wersję).
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jakoś na stronie pentaxa nie mogę znaleźć wersji PPL do K10D.
Co do obecnej wersji na płycie to jest to wersja 3. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś pliku typu INFO, żeby zorientować się, która to wersja.

[ Dodano: 2007-03-01, 20:03 ]
http://www.pentaximaging....rmware?sfFlag=s

[ Dodano: 2007-03-01, 20:08 ]
Sciągam najnowszą wersję PPL. Może się uda.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pawelek-79,
LINK
PENTAX PHOTO BROWSER/LABORATORY UPDATE VERSION 3.10
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
tref, ale ja nie wiem, jaką mam wersję na płycie? Wiem, że 3, a co dalej? Mniejsza z tym. Jak sciągnę i dalej nie będę mógł zainstalować to będę męczył ponownie.

[ Dodano: 2007-03-01, 20:30 ]
PPL w wersji 3.10 sciągnięty i zainstalowany. Zaraz pojawią się pytania - ale jak ja mam tego używać? :-D

Dziękuję wszystkim za pomoc.

[ Dodano: 2007-03-01, 20:36 ]
Pentax Remote Assistent działa z K110D :) :mrgreen:

[ Dodano: 2007-03-01, 22:16 ]
Już mam pytanie odnośnie PPL, a właściwie Pentax Remote Assistant -
Nie udaje mi się zmusić programu do zdrywania JPG. Zgrywa tylko RAW. Co gorasza, po naciśnięciu spustu ustawienia z Camera Setting Window przestawiają sią do ustawień wyjściowych, czyli m.in. RAW. Wiem, że to nie jest istD, ale miałem nadzieję, że się da. Tym bardziej, że podgląd jest OK.
Aha. Tak wyglądają te RAWy przekonwertowane do jpg:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Proszę, powiedzcie mi, dlaczego przy przeglądaniu RAW niektóre parametry zdjęcia są wyświetlane na czerwono?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Proszę, powiedzcie mi, dlaczego przy przeglądaniu RAW niektóre parametry zdjęcia są wyświetlane na czerwono?
Program zaznacza zmiany parametrów w stosunku do poprzedniego zdjęcia.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dzięki argawen

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach