mckov78  Dołączył: 10 Kwi 2007
  Dziwny pasek w RAWie
Po pierwsze: Dzień dobry, jestem tu nowy, od tygodnia szczęśliwy posiadacz kasetki :mrgreen:

Po drugie: Mam problem.
Siedzę sobie spokojnie przy Rawshooterze, przeglądam foty ze świąt i nagle zgrzyt. Na czterech raw'ac pojawia się dziwny czarny pasek :-( co to jest :?:
dla tych co są zainteresowani problematyczny raw do ściągnięcia tu

a tak to wygląda po wywołaniu:


a żeby było zabawniej na lcd aparatu wszystko wygląda ok.
czy ktoś się zetknął z czymś takim?

zaniepokojony
McKov
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Mckov78.
Niestety, nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości - prawdopodobnie serwis - lub jeszcze lepiej wymiana na inny egzemplarz. Ściągnąłem sobie ten plik i zarówno w PPL jak i w SilkyPix jest to samo. Prawdopodobnie jakiś bugs w sofcie. Nie wnikaj co jak i dlaczego - wymieniaj aparat, szkoda czasu i nerwów na dochodzenie.
 

mckov78  Dołączył: 10 Kwi 2007
też sprawdzałem plik w innych "wywoływaczach" i efekt mam taki sam.

jest jeszcze jeden czynnik o którym wcześniej nie napisałem: karta EMTEC
podczas zapisu na tej karcie wystąpiło to zjawisko. Potem zmieniłem karty na : kolejno san disk i thoshibę i wykonałem kolejne 200 fotek. i bez zarzutu...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mckov78, jest jeszcze szansa, że to karta - jeśli RAW z kasetki nie ma żadnych sum kontrolnych (a nie wiem, może nie ma), to mogło się zapisać z błędem. Inna sprawa, że ja mam właśnie kartę EMTEC i żadnych takich problemów nie uświadczyłem.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ja miewałem podobne (choć nie takie same) jazdy z kompaktami. Kilka razy, nie często miałem albo część zdjęcia, wyglądającą jak negatyw, albo czarny gruby pas, albo w ogóle części zdjęcia nie było (w sumie przez ostatnie 3 lata zdarzyło mi się to z 10 razy).Nie wymieniałem żadnego aparatu, bo problem pojawiał się w każdym (Nikon, Kodak, Canon). Moim zdaniem winne było COŚ, co zachodziło w momencie pobierania zdjęć z aparatu do kompa, albo w momencie zapisu zdjęcia na kartę. Idea "karciana" przekonuje mnie nawet bardziej, choć zupełnie się na tym nie znam. Sprawdziłbym na twoim miejscu jak zachowuje się aparat z inną kartą i czy problem w ogóle jeszcze będzie występować. Jeżeli się powtarza z innymi kartami wtedy bym się smucił.

[ Dodano: 2007-04-10, 10:23 ]
o widzę, że jak klepałem swoją odpowiedź pojawił się wątek karciany. I wygląda to na wyjaśnienie tajemnicy czarnego paska ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A!
To zmienia postać rzeczy. W takim układzie czeka Cię tylko wymiana karty.
Ulga.
Polecam - jak zwykle GoodRama. Dobra, wydajna Polska karta.
 

mckov78  Dołączył: 10 Kwi 2007
Wybaczcie, że zaraz nie podałem informacji o karcie... no cóż EMTEC idzie w odstawkę, a ja nerwowo oczekuję kolejnej wizyty w rawshooterze.... :-?

ale tak czy inaczej dzięki za ciepłe przyjęcie i szybką reakcję...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
mckov78 - jeszcze jedna uwaga. NIe wiem, jaką wersję RawShootera posiadasz, ale soft ów lubi nie do końca prawiodłowo oddawać kolorystykę z aparatów Pentaksa. Zwłaszcza kolor czerwony. Dla porównania możesz wywołać to samo ujęcie w RS i PPL, lub ściągnąć i przetestować darmowy SilkyPix Free lub Bibble - te dwa ostatnie chyba najbliżej są rzeczywistości (obok oczywiście PPLa).
 

mckov78  Dołączył: 10 Kwi 2007
Michu, dzięki.... ale uwierz że w takich chwilach kolorystyka jest najmniejszym problemem:)

choć przyzna że nie zauważyłem jakichś większych problemów z oddaniem czerwieni

[ Dodano: 2007-04-11, 09:38 ]
Właśnie zakończyłem morderczy test: karta Toshiby była dwukrotnie zapełniana (180 fotek)
wszystkie wyszły idealnie. Paska brak

a przy okazji ciekawostka: wskaznik akumumulatorka jeszcze nie drgnął :!: :?:
[Philips 2600]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach