Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
  Zmywarka
Podjęliśmy w domu decyzję o zakupie zmywarki i jak to zwykle bywa nie wiadomo co wybrać. Ktoś może z forumowej braci ma doświadczenie w tym zakresie?

wiemy, że ma być szeroka 45 cm
klasa: AAA
do zabudowy
i cena do max 1400 zł



help!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Żaba, Na 110 % dyskusja o wyborze zmywarki, tak samo jak i pralki na tym forum już była. :mrgreen:
Ja mam Electrolux. Pamiętaj tylko, żeby wybrać taką wersję, co sama wyjmuje gary i układa je w szafkach. :evilsmile: Może już takie robią ? :roll:

 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
BOSCH SRV 53M03 EU
Mam i jestem zadowolony

P.S. Jeżeli możesz to kup jednak 60 cm bo 45 jest trochę mała i dosyć często trzeba uruchamiać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tamta zmywarka miała być do zabudowy.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Za huri_khanem - jeśli tylko masz na to miejsce w kuchni (ja np. nie mam), kupuj szeroką zmywarkę, nawet na dwie osoby. Ponieważ współczesne zmywarki świetnie radzą sobie z garnkami, szkoda ich nie wkładać. A do wąskiej włożysz 3 garnki i już nie ma miejsca na talerze. Poza tym szersze zmywarki mają wnętrze bardziej... no... ten... "customizable".
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
od niedawna mam tego Boscha:

BOSCH SRV 53M03 EU

i jestem zadowolony ;-)

ma wszystko czego potrzebuje 3 osobowa rodzina, oprócz systemu wyciągania naczyń ze środka...

No i kosztowała mnie 1410 PLN...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Bosch.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Mygosia, miałaś na myśli "o, Bosch..."? ;-)

Jak do zabudowy, to zastanów się, czy ma mieć widoczny panel sterowniczy (front meblowy niższy), czy schowany. Ja mam drugą opcję i jest git, bo nawet nie widać, że tu jakaś zmywarka jest. Tym bardziej, że front wygląda jak dwoje drzwi, nie jak jedne ;-) Łamacz palców normalnie. Właśnie: te zakryte otwiera się niejako "na siłę" - trzeba pokonać opór zamka; dziecko nie otworzy (wada to lub zaleta), widziałem już urwany uchwyt frontu od szarpania; te z panelem widocznym mają niby-klamkę.
Uwagi ogólne:
- dobrze, żeby kosze, szczególnie górny kosz, były tak srobione, żeby kubki i miseczki stały ukośnie, znaczy nie pionowo, bo woda się w niektórych denkach zbiera i wkurza.
- lepsza jest klapka pojemnika na proszek suwana, u mnie nieraz odchylana zaczepia o górny kosz i się nie otwiera na maksa - część proszku zostaje. Nie dotyczy tabletek, bo można je luzem wrzucać, ale ja ich nie lubię.
Bosche/siemensy, przynajmniej te, które rozbierałem, mają tzw. płaszcz wodny - bywa, że się to-to zapcha; przepłukać łatwo, ale serwisanci potrafią skasować za to sporo...
Ja jestem takim dla dobrych znajomych naprawiaczem i wszystkie zmywarki tych marek miały tę samą usterkę, różne objawy i za wszystkich naprawę serwisanci rzucali "na dzień dobry" koszmarne sumy.
Tak poza tym, Żaba, słuszna decyzja; moja żona, jak nam się Kubuś urodził, rzekła stanowczo: "kup zmywarkę!". Na moje "ale przecież zazwyczaj ja myję statki...", padło "nieważne, mam teraz czterech chłopów w domu i chcę zmywarkę!". Nie było więcej rozmów na ten temat...
Natomiast sąsiadka opierała się bardzo mocno idei zmywarki, naprawdę bardzo, a jej mąż jest gadżeciarz i bardzo chciał posiadać takie cacko, więc w końcu się szarpnął. Minęły 2-3 lata i właśnie wczoraj usłyszałem, jak sąsiadka przekonuje koleżankę do zmywarki; wyszło z przemowy, że bez zmywarki, to się normalnie małżeństwo nie utrzyma, a i pannie się chałupa rozsypie :-)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Kiwak napisał/a:
Nie dotyczy tabletek, bo można je luzem wrzucać,
cena tabletek też jest znacząco wyższa niż proszku, co w dłuższym użytkowaniu ma znaczenie. z tym wypłukiwaniem spod klapki to racja, czasem się nie wypłukiwało do końca.
MZ nie patrz na szmery-bajery że np ma 18 programów, 5 przełączników i że tylko nie piecze chleba poza tym to ma wszystko, bo tak naprawdę jestem pewien że bedziesz używał w 98% tylko jednego zawsze tego samego podstawowego programu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakiej wielkości macie kuchnie?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z doświadczenia wiem że zmywarka o szerokości 45 to nawet dla 2-3 osobowej rodziny jest mało.
Sam mam electroluxa w takim rozmiarze i z garami jest ciężko.
Dlatego polecam 60 cm i więcej.
Electrolux ma koszmarnie drogi serwis.
Zanim kupisz jakiś model poczytaj opinie na ceneo.pl.
Ważne jest zużycie wody i prądu możliwość włączenia jej z zaprogramowanym opóźnieniem np. o 22.00 wkładasz naczynka i programujesz start zmywania 6 godz. później budzisz się rano a naczynia zmyte i suche :-)
Jak masz taryfy na prąd tańszy i droższy jest to jeszcze bardziej uzasadnione ekonomicznie.
 

daro  Dołączył: 19 Kwi 2006
60 i tylko 60..do 45 nieweile Ci wejdzie, nie wiem czy miewasz imprezy rodzinne, ale u mnie jak bywa około 15 osób to po 2 sesjach mam wszystko czyściutkie...
nie patrz na bajery/rowery - wystarczą 2-3 programy (standard 45-60*, szybki/do szkła i coś z wyższą temperaturą).
No i niestety lepiej z panelem w środku a nie na zewnątrz - ja mam zewnętrzny i już kilka razy go musiałem naprawiać...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kiwak napisał/a:
miałaś na myśli "o, Bosch..."?

E nie - wowczas napisalabym: O BoSze ;-)

Kiwak napisał/a:
Właśnie: te zakryte otwiera się niejako "na siłę" - trzeba pokonać opór zamka;

Jeszcze to zalezy od ciezkosci obudowy. Nasza w sklepie strasznie ciezko sie otwierala i sie martiwlysmy, ze bedziemy szarpac. Pan nas uspokoil, ze jak sie dolozy front, to bedzie lepiej - rzeczywiscie, teraz jest "w sam raz".

Kiwak napisał/a:
dobrze, żeby kosze, szczególnie górny kosz, były tak srobione,

I zeby byly w miare sztywne. I nie za bliskie odleglosci miedzy soba tych takich pretow do gory sterczacych, gdzie sie talerze kladzie.

Nie musi miec xxx programow - wystarczy ze 3 - na pewno eco [krotki - uzywamy w 80-90% przypadkow, nawet garnki tam myjemy; co jakis czas puszczamy na dlugim czasie i wysokiej temp].

[ Dodano: 2009-12-31, 10:18 ]
Aha - no i oczywiscie 60cm. Na 3 osobowa rodzine jest "w sam raz".
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
plwk napisał/a:
Jakiej wielkości macie kuchnie?
I to jest zasadnicze pytanie.
Wszyscy dobrze radzą co do zmywarki 60cm. Jeśli się tylko zmieści.

Teraz trochę co do samej zmywarki ;-)
Bosch/Siemens - tak, ale nie te modele z plastikowym dnem. Niestety Twój budżet właśnie na taką Cię naraża. Dlaczego nie plastikowe? Ano dlatego, że połączenie plastiku i metalu nie należy do najtrwalszych. U mnie w sklepie już było kilka reklamacji z rozszczelniającym się wnętrzem zmywarki (w internecie też można poczytać o takich przypadkach). Dodatkowo tam po bokach na dole są takie wypustki, gdzie gromadzi się jedzenie i później nie pachnie to ładnie. Tyle na temat Boscha.
Ze swej strony polecam Electroluxa. Bardzo dobrze wykonane, solidne, posiadające dobre parametry.
Jeśli przypadkiem wybór by padł na Amicę to śmiało możesz brać tańsze BEKO ;-) To są bliźniacze zmywarki robione w Turcji ;-)

W samym wyposażeniu:
Regulowany górny kosz, składane dolne elementy kosza (łatwiej się kładzie garnki na płaskiej powierzchni), przynajmniej 3 temp. zmywania łącznie z temp 70 st, 3-4 programy (więcej i tak nie wykorzystasz), opcja 1/2 załadunku, system przeciw zalaniu AQUA STOP, zużycie wody jak najmniejsze (bo same 3 klasy A to nie wszystko).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No więc na pewno 45, bo kuchnia malutka.plwk nawet bardzo malutka. W domu była nas 4 i zmywarka 45 spokojnie wystarczyła, więc wiem na co się decyduje - no i wybór prosty bo 60 po prostu się nie mieści ;-)
Ma być trwała, funkcjonalna i skuteczna ;-) Liczba programów mi lata, też jestem zdania, że używa się i tak 2. To jak z aparatem 95% czasu Av :mrgreen:

Uwagi co do kosza i dozownika cenne, ale niestety większość jakie widziałem to dozownik otwierany do góry, a nie odsuwany :-/
zdecydowaliśmy się jednak na panel zakryty. Bo dziecko nic nie wciśnie przypadkiem.

myślałem nad SIEMENS SF 64M331 EU, BOSCH SRV 53M03 EU tylko nie wiem czy dno metal czy plastik bo te drugie mocno odradzają.

W rodzinie od lat są dwie zmywarki obie Bosch i działają bezawaryjnie - niestety to były znacznie droższe modele i mam obawy czy te tańsze są równie trwałe.

Wszyscy piszą bosch, bosch trochę taki Canon zmywarek :evilsmile:
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Żaba, zerknij jeszcze na model Electroluxa ESL 46010.
Jeśli będziesz się wahał pomiędzy Boschem a Siemensem to bierz Boscha - będzie zapewne tańszy a to w końcu... BSH ( http://www.bsh-group.pl/ ) ;-)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
AEG. Mam, używam, zmywa kapitalnie, nie zostaje żaden proszek niewypłukany. Zazwyczaj korzystam z jednego programu (czasami jak mam świeżo ubrudzone naczynia to włączam na 30min.) i często z timera, który włącza ją za ileś tam nastawionych godzin.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Podłączę się do pytania: ile (mniej/więcej) wody na jedno zmywanie zużywają wasze zmywarki? Ciekawy tego jestem bo do tej pory miałem tylko doświadczenia ze zmywarkami gastronomicznymi (przemysłowymi) które działają na zupełnie innej zasadzie (ot, np: cykl mycia trwa 30 sek, a zużycie wody na jedno zmywanie to ok 4-5 litrów).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
rodzinie od lat są dwie zmywarki obie Bosch i działają bezawaryjnie - niestety to były znacznie droższe modele i mam obawy czy te tańsze są równie trwałe.

Mamy mamy bocha nie tak dlugo - ze 2 lata? 3? - i byl z tych tanszych i z przeceny ;-) Dno ma metalowe - fakt.
Dziala bezawaryjnie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
45 cm ok. 12 litrów.
Trudno sprawdzić taka jest specyfikacja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach