Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
fajne makro, też mi się marzy coś takiego, ach jak mi się marzy, tylko zielony zupełnie jestem
pozwolę sobie na lamerskie pytania
jak pozbyć się ogromnej winiety z zestawu z kitem i odwrotnym mocowaniem? (ja kombinowałem kit+odwrócona 50tka)
wykadrować?
no i jak owada nie spłoszyć?
pewnie trzeba czaić się wcześniej przy kwiatku?
i samo ostrzenie skoro to ruchliwe łobuzy są, a tu ułamki milimetrów
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Dig napisał/a:
fajne makro, też mi się marzy coś takiego, ach jak mi się marzy, tylko zielony zupełnie jestem
pozwolę sobie na lamerskie pytania
jak pozbyć się ogromnej winiety z zestawu z kitem i odwrotnym mocowaniem? (ja kombinowałem kit+odwrócona 50tka)
wykadrować?
no i jak owada nie spłoszyć?
pewnie trzeba czaić się wcześniej przy kwiatku?
i samo ostrzenie skoro to ruchliwe łobuzy są, a tu ułamki milimetrów



Ja winiety pozbywam się poprostu kadrując na kompie. Niestaty przy zestawie kit + Helios jest ona nieunikniona. Teraz zakupiłem Tokine 70-210 więc problem zniknie ;-)
A kwestia z owadami to masa cierpliwości. Ale w letni dzień same lecą do kwiatów więc można popstrykać i zawsze coś wybrać ;-)
A jeśli chodzi o ostrzenie to już kwestia wprawy. Trzeba uważać żeby ich nie spłoszyć, ale wystarczy podchodzic z obiektywem bardzo powoli. Z reguły są bardzo ciekawskie i można je złapać, ponieważ zaciekawione tkwią z bezruchu :-P
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
dzięki Dembol
teraz pozostaje mi czekać na wiosnę
:-)
tak, byle do wiosny, a nawet lata
Dembol napisał/a:
Teraz zakupiłem Tokine 70-210 więc problem zniknie

ja próbowałem z sigmą 70-210 i faktycznie problemu z winietą już nie ma, tylko GO to ułamki, a pompka mi jeździ dociążona odwróconym
zresztą sezon nie bardzo makro więc tylko próby na biurku z jakimiś drobiazgami mi pozostają, wszystko dla nauki
pozdrawiam
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
W zime też można zrobić ładne makro:) moja Tokina chodzi ciężej więc nie mam takiego problemu:) A fakt, że GO jest minimalna :-P
Pozdrawiam :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach