trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
4 x Pentax Limited na ebay'u może ktoś się dorzuci?
znalazłem ciekawą aukcję

http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...item=7627351562

zapewne nie jeden forumowicz ją widział - mnie z tego kompletu interesowałby DA-40 byćmoże ktoś zechciałby kupić inne szkiełka?

wiadomo w komplecie taniej, a skoro GB to cło odpada

jak to widzicie?

przeszukałem net, bo to w końcu raczej rzadkie szkła i mniej więcej kosztują:

Pentax FA 31/1.8 Limited - około 900 euro
Pentax FA 43/1.9 Limited - około 500 euro
Pentax FA 77/1.8 Limited - około 700 dolarów
Pentax DA 40/2.8 Limited - w Polsce za 1100 pln

Czy podane kwoty mają jakieś odniesienie do cen rynkowych?

jeśli tak to wychodziłoby, że komplet wart jest prawie 9k pln

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: 4 x Pentax Limited na ebay'u może ktoś się dorzuci?
trylik napisał/a:
znalazłem ciekawą aukcję

http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...item=7627351562

zapewne nie jeden forumowicz ją widział - mnie z tego kompletu interesowałby DA-40 byćmoże ktoś zechciałby kupić inne szkiełka?

wiadomo w komplecie taniej, a skoro GB to cło odpada

jak to widzicie?

Mozesz zapomniec, juz sprawdzalem te aukcje. Gosc zablokowal mozliwosc licytowania przez osoby zarejestrowane w eBayu spoza UK!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mnie interesuje 77mm - moge w to wejsc
tylko facet wyraznie pisze ze nie akceptuje ludzi bez zadnej historii na ebay

[ Dodano: 2006-06-14, 10:41 ]
ale alkos chyba moze zalicytowac?!?!?
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
Re: 4 x Pentax Limited na ebay'u może ktoś się dorzuci?
sylwiusz napisał/a:

Mozesz zapomniec, juz sprawdzalem te aukcje. Gosc zablokowal mozliwosc licytowania przez osoby zarejestrowane w eBayu spoza UK!


hmm no przecież każdy ma jakiś znajomych w UK, moja koleżanka tam pracuje więc w razie czego nie będzie większych problemów
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: 4 x Pentax Limited na ebay'u może ktoś się dorzuci?
trylik napisał/a:
hmm no przecież każdy ma jakiś znajomych w UK, moja koleżanka tam pracuje więc w razie czego nie będzie większych problemów

Nie chodzi o adres dostarczenia, ale adres pod jakim zarejestrowales sie w eBayu! Jesli jest spoza UK, to nie zalicytujesz. Trzebaby miec kogos, kto zarejestrowal sie podajac jako adres do rejestracji swoje miejsce zamieszkania na wyspach!
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
no to trzeba do faceta napisac, ze jestescie spoza wysp i dostaliscie goraczki krwotocznej na widok jego szkiel i bierzecie je albo przez aukcje albo zajazd!

Gorszy problem to jak taka sume przetransferowac za granice...
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
kivirovi napisał/a:
Gorszy problem to jak taka sume przetransferowac za granice...


tutaj nie ma żadnego problemu - akceptuje PayPal

napisałem mu maila z paroma pytaniami, jak dostane odpowiedz - zamieszcze gdzies w tym poscie
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
ehhh kolekcjonerzy, no bo niby jak wyjsc z takim drogim szklem na dwor?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomeczz napisał/a:
ehhh kolekcjonerzy, no bo niby jak wyjsc z takim drogim szklem na dwor?

Tak samo jak ludzie wychodza na dwor z samochodami, ktore sa jeszcze drozsze ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tomeczz napisał/a:
ehhh kolekcjonerzy, no bo niby jak wyjsc z takim drogim szklem na dwor?


wszystkie ltd. sa malutkie i eleganckie, nie mają nic wspólnego z plastikowymi zebrami z czerwonymi paskami które są przynętami na złodziei :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
nie mają nic wspólnego z plastikowymi zebrami z czerwonymi paskami które są przynętami na złodziei :)

:mrgreen: :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ech... 31/1,8 to byłoby coś... Tyle, że na dzień dzisiejszy to cena (nawet okazyjna) zaporową jest. Gdyby jednak ktoś ten zestaw kupił i chciał się tego szkła pozbyć to możemy popertraktować :evil:
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
Slava napisał/a:
Ech... 31/1,8 to byłoby coś... Tyle, że na dzień dzisiejszy to cena (nawet okazyjna) zaporową jest. Gdyby jednak ktoś ten zestaw kupił i chciał się tego szkła pozbyć to możemy popertraktować :evil:


ceny tego szkiełka osobno na evay'u kształtują się w okolicach 600-700 dolców, co jest zdecydowanie mniej niż 4600 w "fotoexpercie", po doliczeniu cła, dostawy wychodzi ok 2500 .

A propos samej aukcji. Skończyła się na cenie 1170 GPB, czyli około 7000 pln, co jednak było sporą okazją, DA - to ok 1000 pln, 31- ok 2500pln, 43 - ok 2500 pln, 77 - ok 2500

Ja poprzez konto koleżanki złożyłem ofertę, ale nie przekroczyła ona minimum, które myślę że było około 1000 GPB, szkoda że nie wyszło :( a już miałem kredyt brać :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach