wwwoytek  Dołączył: 10 Kwi 2007
rysa na optyce (powiększalnikowej)
Nabywszy na Allegro długo poszukiwane szkiełko poczułem się srodze rozczarowany stwierdziwszy na tylnej soczewce dwie włosowate rysy - niewątpliwie od niewłaściwego sposobu utrzymywania higieny owej soczewkowej konstrukcji. Skazy te, patrząc pod światło, wydają się być nieobecne - natomiast bezczelnie ujawniają się przy patrzeniu pod kątem na ciemnym tle. Do rzeczy: czy będzie miało to wpływ na jakość odbitek? Wiadomo mi jak to jest z obiektywami do aparatów - tylna soczewka powinna być dziewicza. Jak jest natomiast z tymi El-Nikkorami, Meogonami, Compononami itp.?
Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź i pozdrawiam wszystkich, oczywiście.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
imho nie przekonasz się, jeśli nie podepniesz. Ja nie wiem czy może mieć wpływ, czy nie, ale myślę, że skoro masz już w ręku to szkło, to zamiast liczyć na opinie trzeba je przetestować [znając życie, zaraz napiszesz, że jeszcze nie masz do czego podpiąć :mrgreen: ]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wwwoytek napisał/a:
Do rzeczy: czy będzie miało to wpływ na jakość odbitek? Wiadomo mi jak to jest z obiektywami do aparatów - tylna soczewka powinna być dziewicza.


Zrob test - odbitke "szarej klatki" tzn. takiej pstryknietej scianie na f:8 ;-)
 
wwwoytek  Dołączył: 10 Kwi 2007
Problem w tym, że podpiąć owszem mam do czego ale zabawę w ciemni zacznę za ok. miesiąc - a zastanawiam się nad zwrotem niefotrunnego zakupu niesumiennemu Allegrowiczowi; dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wwwoytek napisał/a:
a zastanawiam się nad zwrotem niefotrunnego zakupu niesumiennemu Allegrowiczowi;


Ja bym zwrocil. Albo targowal sie o zwrot czesci pieniedzy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach