Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dlatego pytałem o wymiary w pixelach, ale jak zwykle zostałem zignorowany, co po raz kolejny objawiło się zarwaną nocką z fioletową butelką-pocieszycielką.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Nie zostałeś zignorowany, przcież Ci napisałem że mi dodaje do obrazka do rozmiaru jak zapiszę do np jpg to te śmieci zostają...

Cytat
No właśnie jak zapiszę plik np do TIFF czy JPG to mi dodaje do rozmiaru te śmieci... :/


Patrz wcześniej......

To że można obciąć to wiem, ale obcinaj sobie np 200 zdjęć.... :/
czarno widzę....

Co do takiej jakości np progów dedykowanych to też do końca się nie zgodzę....

Odpaliłem Pentax photo LABoratory w wine i wczytałem rawa i jeszcze gorszy widok się ukazał moim oczom... :/

Dcraw cytat z oficjalnej strony : http://www.cybercom.net/~dcoffin/dcraw/

Supported Cameras

* Adobe Digital Negative (DNG)
* AVT F-145C
* AVT F-201C
* AVT F-510C
* AVT F-810C
* Canon PowerShot 600
* Canon PowerShot A5
................
# Panasonic DMC-LX1
# Panasonic DMC-LX2
# Pentax *ist D
# Pentax *ist DL
# Pentax *ist DL2
# Pentax *ist DS
# Pentax *ist DS2
# Pentax K10D
# Pentax K100D
# Pentax Optio S
# Pentax Optio S4
# Pentax Optio 33WR
# Phase One LightPhase
# Phase One H 10
# Phase One H 20
# Phase One H 25

Jak byk jest k10d, poza tym DNG jest otwarty i specyfikacja jest znana a pudło musi zapisywać zgodnie.... Inna sprawa że ponoć ludziom na Ubuntu DNG się otwiera ok....


Gdzieś musi być konflikt między programami modułami czy coś...... Tylko wyczerpały mi się już pomysły....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jak byk jest k10d, poza tym DNG jest otwarty i specyfikacja jest znana a pudło musi zapisywać zgodnie....

"specyfikacja", "znana", "musi", "zgodnie" - zbiór pobożnych życzeń niestety. Jest tak jak komu się chciało / wyszło. Więc to, że jest tam gdzieś wylistowane - nic nie znaczy. No i zawsze pozostaje koronny argument wszystkich programistów - "to dziwne, u mnie działa".

A PPL-a odpal w windzie, a nie w Wine - to będzie jedyny wiarygodny test.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach