brozekpit  Dołączył: 19 Cze 2006
*istDL, K100D
Witam.

*istDl +18-55 za 476USD, czy K100D za 699USD?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mozesz konkretniej? Np. jakie zdjecia robisz, jakie funkcje interesuja cie w aparacie najbardziej?

Decyzji nikt za ciebie nie podejmie tak czy inaczej, my możemy ci tylko doradzić, co będzie dla ciebie lepsze :-)
 
brozekpit  Dołączył: 19 Cze 2006
Konkretnie.
Głównie krajobrazy (wypady w góry, itp.), no i oczywiście jakieś zdjęcia z rodziną, czy znajomymi, choć wiadomo, że czasem się coś innego też się trafi.
Różnica w cenie to 225USD, więc prawie pół ceny *istDL.
Czy nie lepiej dołożyć do różnicy 100USD i kupić dobry obiektyw, zamiast stabilizacji i szybszeego AF w K100D? Np Tamron 28-70 f:2.8.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
brozekpit napisał/a:
Czy nie lepiej dołożyć do różnicy 100USD i kupić dobry obiektyw, zamiast stabilizacji i szybszeego AF w K100D?

pytanie brzmi: co jest dla Ciebie ważniejsze "stabilizacja i szybszy AF" czy "dobry obiektyw"? to co jest lepsze zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli piszesz, że będziesz focił głównie krajobrazy to nie potrzebny jest Ci szybszy AF - krajobraz nie ucieknie ;-) aczkolwiek, np. zauważyłem fotografując lokalne imprezy, że AF w DLu ma dość spore problemy w nienajlepszych warunkach ii przy "szybkiej" fotografii reportażowej (może z lepszym, jaśniejszym obiektywem sprawowałby się lepiej??), więc osobiście gdybym miał teraz wybierać zdecydowałbym się chyba na K100D, aa ii stabilizacja jest również nie do pogardzenia, ale tak jak mówię to są moje osobiste odczucia, bo w sumie nie skupiam się na jednym rodzaju fotografii, ale focić lokalne imprezy chciałbym bardziej skutecznie. Oczywiście decyzja należy do Ciebie i tylko wyłącznie do Ciebie, but if i were you wybrałbym chyba obiektyw jednak..aczkolwiek może nie koniecznie ten, o którym piszesz, bo musisz pamiętać, że z 28-70 zrobi Ci się 42-105. Nie wiem jakie są różnice w cenach, ale gdybym nie focił od czasu do czasu na lokalnych imprezach ii robił "głównie krajobrazy" wybrałbym DLa ii coś dobrego z serii DA Pentaksa.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
*istDl +18-55 za 476USD, czy K100D za 699USD?

też miałem ten dylemat, ale trwał on bardzo krótko.. fakt, że ja raczej bez szkła ( bo takowego posiadam troche) wiec jedynie 629USD... nie wiem skąd wezme jeszcze rożnice, ale mam czas bo apata jeszcze nie ma... może urodze tą kase;p
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja, bedac w posiadaniu deela, wybralbym dzis deesa2 :) jednak pryzmat to jest to, co mnie kreci ;]
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
a ja, bedac w posiadaniu deela, wybralbym dzis deesa2 :) jednak pryzmat to jest to, co mnie kreci ;]

ktoś mądry napisał coś takiego:
"Każde błyszczące cudko przestaje błyszczeć gdy już je masz" i IMHO to bardzo mądre, masz DL-a to rób zdjęcia i się ciesz, masz więcej kasy kup DS-a, masz jeszcze więcej kasy czekaj na K10D (czy jak on tam się beędzie nazywał), życie za szybko zasówa żeby się przejmować takimi szczególikami, pozdrawiam.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nie zrozumiales mnie, niestety. ja nie zaluje swojego wyboru, chociazby dlatego, ze mialem te przyjemnosc zabrac deela na tegoroczny PPD ;] Tak sobie pieprzymy o wyborach, wiec mowie tylko, ze na dzien dzisiejszy, posiadajac aktualna ilosc gotowki i mozliwosc wyboru, bralbym ds2 albo odpowiednika samshita - ot tyle. A moj deel jest najukochanszy! :P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
A moj deel jest najukochanszy!

Brawo i tak trzymaj
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wizjer w DL-u vs wizjer w DS-ie.
Tak się cały czas zastanawiam nad wyborem (i zawracam Wam głowę moimi dylematami) i już, już miałem kupić DL-a bo znalazłem za 2100 z obiektywem, ale okazało się, że się skończyły :-/

Przeczytałem gdzieś takie stwierdzenie:

Cytat
There's also the problem with VF info visibility in bright light with the DL.


No i tak zastanawiam się co oznacza ten problem z widocznością w DL-u, czy wynika on z mniejszych cyferek niż w DS-ie, czy też z innej budowy wyświetlacza w DL-u?

DS jest jeden na Allegro za 2250 ale bez obiektywu kitowego - ewentualnie można go kupić z Sigmą 24-135mm f/2.8-4.5 IF ASF, no i to jest moich dylematów ciąg dalszy :-> Czy ta Sigma jest w miarę dobra jakościowo? Jak kupię 18-55 osobno (dla szerokiego kąta) to zakup jest już znacznie droższy.
 

Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Na Allegro patrz zawsze w dwóch miejscach - w "lustrzanki cyfrowe" wraz w "cyfrowe" bo tam ostatnio ktoś ma w prawie stałej sprzedaży i to chyba z możliwością dokupienia obiektywu, chyba że to jest to o czym mówisz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten problem jest typowy dla większości wyświetlaczy LCD - w silnym słońcu dużo gorzej widać. Widoczność pogarsza się na tyle, że jedyne co widać dobrze to histogram (jeśli ma się włączony). Z poruszaniem się po menu też nie ma problemów - jest trudniej ale nie niemozliwe. Jestem dalekowidzem i nie wkładam okularów na moment pojawienia się podglądu. Być może ktoś z dobrym wzrokiem zobaczy więcej.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Problem z DL em to problem nieco głębszy niż dobre manualne ostrzenie to dobór lampy i wykreślenie pomysłu focenia starą sprawdzoną 500FTZ niestety ani DL ani jego kolega ze stabilizacją nie obsługują innego pomiaru niż P-TTL.Co do AF to fotografując w ciężkich warunkach np.ciemno cekiny i inne weselno imprezowe błyszczydła głupieją autofokusy nawet Canona 20D.Co z tego że potwierdzi ostrość jak połowa zdjęć była do du..Mam na takie okazje lepszy pomysł wyłączam AF robię na manualu ustawiam dwa metry i nie psuję zdjęć.A nie wyobrażam sobie nie rozpraszać światła lampy,a więc przedbłysk nie jest mi potrzebny.Nauczyłem się jeszcze jednego im więcej fajerwerków tym więcej problemów w czasie imprez.Problem mam tylko z odlepiającą się gumą i to się tyczy intensywnie eksploatowanych Pentaxów.Może gdy wejdzie model ze stabilizacją mający jednocześnie możliwość pracy z 500kami FTZ majacy dodatkowo kilka funkcji bardziej dostępnych.Wtedy zamienię korpusy.Mam sprawdzone dwie 500FTZ i na moim programie ustawiam korekję -1 błysku nie mam problemów,ale uwaga to program niezmieniany, inaczej mogą zachowywać się poszczególne uszlachetniane modele.Mój istDs zrobił już ok 100tyś cykli i ma się dobrze.Ale myślę że przy dyskusji trzebaby pomyśleć o kompatybilności,jeśli pentax nie będzie miał tu w kraju lamp duzej mocy odpowiedników 500FTZ i nie będzie możliwości wyłączenia P-TTL.Zresztą pomyślcie 500FTZ kupowałem po 1850zł teraz mozna ją dostać po ok 500zł,to znakomite lampy aby kupić kompatybilne rownie silne ..
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
hmmm Paweł - tylko tak pytam - do tych 2 FTZ500 masz fotocelę - czy coś mi umknęło i one mogą w wirelessie pracować?
Ewentualnie ktoś wie czy np. FTZ500 założona na korpus wyzwoli zdalnie FGZ360? Bo jeśli tak to (((-; Zacznę sobie szukać pięćsetki...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Wizjer w DL-u vs wizjer w DS-ie.
gebi napisał/a:

Cytat
There's also the problem with VF info visibility in bright light with the DL.


No i tak zastanawiam się co oznacza ten problem z widocznością w DL-u, czy wynika on z mniejszych cyferek niż w DS-ie, czy też z innej budowy wyświetlacza w DL-u?



chodzi o wizjer, a nie zadne LCD. Tak, to prawda - pod slonce lub w ogole w ostrym sloncu, gowno widac w wizjerze. DeeS jest pod tym wzgledem o niebo lepszy. Nowy K100D na takie same malutkie i ciemne cyferki w wizjerze, jak DeeL :-/

[ Dodano: 2006-07-07, 18:21 ]
pawel1967 napisał/a:
Problem z DL em to problem nieco głębszy niż dobre manualne ostrzenie to dobór lampy i wykreślenie pomysłu focenia starą sprawdzoną 500FTZ



nie kazdemu lampa potrzebna.


Cytat

niestety ani DL ani jego kolega ze stabilizacją nie obsługują innego pomiaru niż P-TTL.




i pewnie juz zaden nastepny sprzet, zwyklego TTLa oblugiwal nie bedzie.



Cytat

jeśli pentax nie będzie miał tu w kraju lamp duzej mocy odpowiedników 500FTZ



http://www.pentaxslr.com/flashes
AF540FGZ to pies?



Cytat

i nie będzie możliwości wyłączenia P-TTL.




no nie bedzie i tyle. Tak zrobili wszyscy producenci.



Cytat

Zresztą pomyślcie 500FTZ kupowałem po 1850zł teraz mozna ją dostać po ok 500zł,to znakomite lampy aby kupić kompatybilne rownie silne ..




przestarzale i nie pasuja do DeeLa :P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Masz racje Luka, to wszystko gowno. K100D, to tez gowno. To samo co Dl/DS tylko dodatki z shakiem i lepszym jpg? Ja i tak robie w raw. a niech kupuja to g...., bo im wiecej elektroniki, to tym wrazliwsze na zepsucie. Tylko pamietajcie, nie bawcie sie w ten sposob, zeby aparatem wstrzasac, sprawdzajac antishake, bo jeszcze szybciej zepsujecie. Jestem rozczarowany aparatem.

[ Dodano: 2006-07-08, 02:36 ]
Aha, jesli juz kupowac, to DS-a, tylko wykorzystajcie 100 % jego mozliwosci, bo ma ogromne. Tylko trzeba wiedziec jak.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:

Aha, jesli juz kupowac, to DS-a, tylko wykorzystajcie 100 % jego mozliwosci, bo ma ogromne. Tylko trzeba wiedziec jak.



dlatego mam DeeLa ;>
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
DL tez ma duze mozliwosci i tez nie jest w pelni wykorzystany. :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cytat
chodzi o wizjer, a nie zadne LCD. Tak, to prawda - pod slonce lub w ogole w ostrym sloncu, gowno widac w wizjerze. DeeS jest pod tym wzgledem o niebo lepszy. Nowy K100D na takie same malutkie i ciemne cyferki w wizjerze, jak DeeL :-/

Luka - chodziło mi oczywiście o wyświetlacz w wizjerze (mniejsze cyferki pokazujące czas i przesłonę), zorientowałem się w tej różnicy dopiero jak czytałem manuala od DS-a. Jak miałem możliwość porównania tych dwóch aparatów na targach, to nie sądziłem, że pod tym względem coś zmienili, dlatego nie miałem okazji się przyjrzeć jaka to duża różnica, zresztą na targach są zupełnie inne warunki niż w terenie - obraz jest kontrastowy zarówno w wizjerze jak i na LCD.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
LCD jest bardzo ladne - w sloncu tez cos widac ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach