hirad  Dołączył: 10 Sty 2007
Zenit 122K
Witam

Właśnie dojrzałem na allegro takie cudeńko/dziwoląga:
http://www.allegro.pl/ite...et_pentaxa.html
Nie spotyka się tego za często, co o takim Zenku sądzicie, jest to korpusik warty grzechu do zabawy, czy raczej jako ciekawostka do oddziału pułkowników?

Pozdrawiam wszystkich.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Moim zdaniem można traktowac go jedynie jako ciekawostke.To zenit 122 z bagnetem-nic więcej.Ta sama migawka,obudowa.Raczej dla kolekcjonera.Ale jak sie ktos uprze,to troche focic tez sie da.
MarWoj - były posiadacz zenka.
dodano 12,04,2007
Używajac zenka zrobiłem troche wiecej ciekawych zdjęć,niż po przesiadce na pentaxa ME super.Przez pewien czas dominowała fascynacja techniką(czytaj : nową zabawką).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Miałem "122" ale na M42. Myśłę, że ten aparat, to świetny zakup na początek: jeśli nie zniechęcisz się do robienie zdjęć tą puszką, to znaczy, że foto to Twoja prawdziwa pasja.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Za tę cenę można brać. Do nauki fotografii w sam raz. Jeżeli tylko migawka jest sprawna (to jest główny feler Zenków, ze wszystkich elementów najszybciej psuje się właśnie migawka). Ale poza tym trzyma się go całkiem dobrze, lustro jest dość głośne, mała matówka (zrobiłem porównanie: w moich Chinonach matówka ma długość 34 mm, w Zenku 28 mm), ciemny wizjer, ale jak przedmówcy napisali focić się da.
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
Jesli sam nie wywolujesz zdjec to bardzo odradzam Zenka ze wzgledu na male pole widzenia (w wizjerze widac cos okolo 65% calosci klatki) co moim zdaniem uniemozliwia rozsadne kadrowanie.
Wiem ze sa tacy ktorzy wybrazaja sobie gdzie siega kadr w Zenku ale chyba nieliczni.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Adampio napisał/a:
Jesli sam nie wywolujesz zdjec to bardzo odradzam Zenka ze wzgledu na male pole widzenia (w wizjerze widac cos okolo 65% calosci klatki) co moim zdaniem uniemozliwia rozsadne kadrowanie.
Wiem ze sa tacy ktorzy wybrazaja sobie gdzie siega kadr w Zenku ale chyba nieliczni.


byc moze w 122k wizjer pokrywa 65%, ale sa Zenity, gdzie ta cyfra osiaga 92%, np. w APk (АПк)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach