slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
  gorąca stopka w deelu
Wsuwam kostke synchro w sanki deela podłączam kablem do lampy i... nie błysko :(
Stopkę trzeba jakoś uaktywnić? Kostka jest w sankach a deel nie chce wyzwalać błysku.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Re: gorąca stopka w deelu
slivus napisał/a:
Wsuwam kostke synchro w sanki deela podłączam kablem do lampy i... nie błysko :(
Stopkę trzeba jakoś uaktywnić? Kostka jest w sankach a deel nie chce wyzwalać błysku.


Tryb pracy lampy masz na auto albo manual?
Bo jeśli na wyłączone to nie błyśnie.
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
Chodzi o to że aparat nie wykrywa że ma coś w sankach, aparat jest na manualu no i flash też. Wew. po otwarciu błyska
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
no ok, ale zalezy przy jakim czasei chyba musi byc ponizej 1/160
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
w ogóle nie wyzwala błysku ze stopki, nawet chyba nie próbuje
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A jaka to lampa? Jesli ma na stopce ponad 30V - moze uszkodzic aparat i to on nie blyska juz pozniej... Historyczne lampy blyskaly przez zwarcie do masy. Nowoczesne otrzymuja impuls prostokatny, ktory wyzwala blysk. Jesli to jakas zabytkowa lampa - lepiej wykonac obwod separujacy i wyzwalajacy.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
A jaka to lampa? Jesli ma na stopce ponad 30V - moze uszkodzic aparat i to on nie blyska juz pozniej... Historyczne lampy blyskaly przez zwarcie do masy. Nowoczesne otrzymuja impuls prostokatny, ktory wyzwala blysk. Jesli to jakas zabytkowa lampa - lepiej wykonac obwod separujacy i wyzwalajacy.


Hm, no wlasnie wykonac obwod - a mozna cos takiego kupic gotowe? Albo gdzies zamowic? Mam podobny problem i w polaczeniu z brakiem pojecia o elektronice jest dla mnie na razie nie do rozwiazania.

Pozdrawiam,
J.
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
Ekhm az wstyd sie przyznac ale mam podobny problem w moim GX-1S
Wrzucilem kosteczke na sanki i podpinam zarowke blyskowa i dupcia. Napiecie mam okolo 9V wiec bezpieczne. Probowalem w kazdym trybie ze szkielkiem manualnym i z kitem. Mruga mi sie ze powinienem odpalic lampe ale chlopak nie widzi wedlug mnie ze ma kosteczke na sankach. Instrukcja niestety nie traktuje wogole na ten temat.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
czas ponizej 1/180?
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
tak, nie rusza, zastanawiam sie, moze stopka nie dochodzi do konca i nie ma polaczenia.
Nie wiem czy jej nie spiluje troche, bo ciezko wchodzi a wyciagajac ja mam wrazenie ze zaraz cala stopke wyrwe.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
A sprobuj zewrzec wtyczke czyms metalowym. Moze po tej stronie lezy wina...

beribazoo napisał/a:
Mruga mi się ze powinienem odpalic lampe


tak to bedize zawsze, na manualnej lampie [ tylko ze środkowym stykiem ]
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
milo, kosteczke spilowalem, teraz ladnie wchodzi w sanki i sie trzyma, kostka jest sprawna-rozkrecilem ja i zwarlem i wyzwolilem blysk niestety po wlozeniu do sanek aparat nie wyzwala tego blysku.
Nie rozumiem tego szczerze mowiac, moze nie kazda kostka bedzie dzialac z GX-1S, moglbys wrzucic zdjecie jak wyglada Twoja i najlepiej gdzie ja kupiles?
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
slivus napisał/a:
Stopkę trzeba jakoś uaktywnić?

Stopka "uaktywnia się" sama, jeżeli tylko czas ekspozycji jest dłuższy niż min. czas synchronizacji.

slivus napisał/a:
Chodzi o to że aparat nie wykrywa że ma coś w sankach

I nie będzie, chyba że to lampa dedykowana.

Tok'Ra napisał/a:
Historyczne lampy blyskaly przez zwarcie do masy. Nowoczesne otrzymuja impuls prostokatny, ktory wyzwala blysk.

??? eee mógłbyś rozwinąć?

beribazoo napisał/a:
kosteczke spilowalem, teraz ladnie wchodzi w sanki i się trzyma, kostka jest sprawna-rozkrecilem ja i zwarlem i wyzwolilem blysk niestety po wlozeniu do sanek aparat nie wyzwala tego blysku.

a próbowałeś zamienić żyły kabelka we wtyczce miejscami? na obudowie sanek powinien być (-), na styku środkowym (+)

Pozdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach