campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
Raven napisał/a:
campanelli, no przecież w każdym wątku o tym szkle są informacje od użytkowników, że szkło szybkie nie jest. Ale w tym przedziale cenowym i tak cudów nie ma.

No właśnie, więc nie ma co go dyskwalifikować. Z tego co pamiętam, posiadasz/posiadałeś to zacne szkło:) Wątpię by była to taka ślamazara jak Sigma, wiec już jest dobrze:)

A cierpliwości ja mam dosyć dużo. Ostatnio Pentaxem M 200/4 strzelałem do przelatujących w locie ptaków xD
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
campanelli napisał/a:
strzelałem do przelatujących w locie ptaków

niesłychane :-P
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
opiszon, tautologia jak malowana, ale krzywda się nikomu za to nie stała.

edit: nie dziwota, że pamiętałem, że Raven ma 55-300, bo pisał to dwa tematy temu:P
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
campanelli, miałem Tamrona i dwie Sigmy APO - wszystkie trzy były szybsze od P55-300 :-(
Jego jedyną zaletą jest minimalna przewaga optyczna na 300mm, 55mm na szerokim i QSF :-/
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
JackDeJack napisał/a:
QSF :-/

co to jest QFS?

Cholera, może Sigma na KAF jest szybsza niż w innych systemach...

I tak go kupię. Super zakres, lepsze właściwości optyczne. Z długimi zoomami to już nie raz się mocowałem. Pewnie po drodze kupię w ramach inwestycji 80-320 jeszcze raz :D
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Quick Shift Focus. To jest taki gadżet pozwalający w każdej chwili przeostrzyć mimo włączonego AFu. DA to mają.
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
W.C.T.J. Quick Shift Focus, Nie W.J. skąd się wziął ten ak-nim.

Przydatne narzędzie, gdy AF się zgubi. Choć korzystałem jedynie parę razy, w połowie zapominając o właczonym AF-ie i odrywałem palec od spustu hehe.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
campanelli, jak Ci sie na AF zgubi PENTAX-DA 55-300mm ED to na pewno nie będzie Ci się chciało używać pierścienia ostrości. QSF to raczej do do ostrzenia się przydaje, a nie do przebiegu przez całość zakresu ostrości... :-P
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
SeizeThePicture napisał/a:
QSF to raczej do do ostrzenia się przydaje
Raczej tak. Ja częściej używam do wstepnego zbliżenia sie do punktu ostrości (by nie ganiał w te i nazad) i wtedy juz nie jest tragicznie jeśli chodzi o szybkość. Do doostrzania niegdy nie używałem bo trafia w punkt :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
SeizeThePicture napisał/a:
QSF to raczej do do ostrzenia się przydaje, a nie do przebiegu przez całość zakresu ostrości...

Tak jak JackDeJack napisał - no chyba, że należysz do tych twardzieli co czekają kilka sekund jak im obiektyw kilka razy przelatuje zakres w te i z powrotem :-)
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Przy moim fa80-320 właśnie najbardziej brakuje mi QSF, szkiełko jest bardzo szybkie, jeżeli nie musi za dużo kręcić pierścieniem, bo jak musi przejechać cały zakres, to czasami mija wieczność zanim aparat złapie ostrość :-P . Przy długich ogniskowych QSF jest bardzo przydatny, wystarczy zbliżyć się do odpowiedniej odległości ostrzenia, a reszta zostawić autofocusowi.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
WuWu84, raczej nie jestem twardzielem, ale tak czy siak, zależnie od warunków, ostrość czasami biega. Ale żeby to trwało kilka sekund?

EDIT: Sprawdziłem,
pierwszy pomiar: 3,21sek w obie strony [w jedną: 1,48 w powrót: 1,59]
drugi pomiar: 3,10 sek w obie strony [w jedną: 1,41 w powrót: 1,48]
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
SeizeThePicture napisał/a:
Ale żeby to trwało kilka sekund?
SeizeThePicture napisał/a:
pierwszy pomiar: 3,21sek w obie strony
drugi pomiar: 3,10 sek w obie strony

Podczas samobiczowania ciężko się robi kolejne pomiary ?! :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
SeizeThePicture napisał/a:
WuWu84, raczej nie jestem twardzielem, ale tak czy siak, zależnie od warunków, ostrość czasami biega. Ale żeby to trwało kilka sekund?

Powiem Ci, że nie sprawdzałem ile może tak jeździć i ile to może trwać - jak tylko ostrość mi "odjeżdża" w niepożądanym kierunku zwalniam spust, przekadrowanie/korekta jak mam QSF/USM i raz jeszcze. A jak nie działa to go po prostu wyłączam, ale czytałem wielokrotnie na tym forum żale, że pentaks sobie jeździ w te i z powrotem kilkanaście sekund - podziwiam cierpliwość użytkowników - mnie już by coś trafiło (bynajmniej nie ostrość) ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
JackDeJack napisał/a:
Podczas samobiczowania ciężko się robi kolejne pomiary ?!

Jeśli chcesz więcej, daj znać... :-P nagram Ci mp3, sobie pomierzysz... Wystarczy jedno słowo.
Żalą się Ci którzy w ramach pewnych warunków chcieliby niewiadomo czego. A z innej strony co człowiek, to inne przyzwyczajenia, stopień opanowania, itd, itp, etc... I tak można byłoby dywagować bez końca. Temat rzeka jak dla mnie, do której wchodzić po prostu nie warto. No chyba, że ktoś ma czas...

WuWu84, i niech się ludzie wzorują na Twojej metodzie, zamiast się żalić i przeciążać bazy danych, męczyć SQLa zapytaniami...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
SeizeThePicture, sam przesiadłem się ma P55-300 świadomie po porównaniu z Sigmą APO - jakoś tak się trafia że mam dwa szkieła podczas zmian, więc mogę porównać czy nie zmieniam siekierki na kijek.
Tele używam głównie outdoor, a w moim przypadku dodatkowo gdy jest sporo światła, więc nie narzekam na wolny AF.
To są bud-zetowe (od kilku zeta) szkła i trzeba mieć świadomość za co się płaci, by nie jęczeć później.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Bicie piany panowie, niestety szybkie szkła są bardzo drogie, inna sprawa że poniżej K-7 AF za szybki nie jest, czasami przy ruchu nawet nie zakuma, że trzeba przeostrzyć.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Raven napisał/a:
Bicie piany panowie

A to niby co? ;-)
Raven napisał/a:
inna sprawa że poniżej K-7 AF za szybki nie jest
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
WuWu84, to samo co to ;-)

WuWu84 napisał/a:
A to niby co? ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Hehe, OK, pas :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach