zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Co zabrac ze soba?
Mam taki maly dylemat. Jutro kolega ma obrone proacy doktorskiej i zastanawiam sie co zabrac ze soba. Max 4-5 szkiel, i to nie za duzych (wybor ze stopki + Vivitar 300/5.6 i Sigma 28-200). Sala wyglada tak
Lampa odpada.

Mam nadziej siedziec w pierwszym lub drugim rzedzie. Narazie jestem zdecydowany na

- A 70-210/4 , z uwagi na uniwersalizm, A, i przyzwoite swiatlo
- K 135/2.5, bo w miare dlugie i przede wszystkim jasne
- M 28.2.8, w miare jasne i szerokie
- kit, bo sie moze przydac
- ewentualnie jasna 50tke

Moze ktos jeszcze cos doradzi, co zmieni moje spojrzenie. Z gory dziekuje.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
135+50, ewentualnie jeszcze 28.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
135+50, ewentualnie jeszcze 28.

Dobrze gada, dobrze, wódki mu dać :evilsmile:

Pierwsza obrona o jakiej słyszę, że fotograf nie jest z łapanki i nie robi dyskoteki. Wszystkie jakie widziałem były dość statyczne, aż się prosiło o jakąś jasną stałkę - doktorant stoi i mówi albo siedzi, czasem się poruszy, żeby coś pokazać. Komisja/Rada albo siedzi i śpi*, albo siedzi, albo stoi. To samo z publicznością.

* sczególnie wtedy, gdy recenzje są długie i już nikt nie wie o co chodzi :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Weź to tele. Podejrzewam, że najciekawsze zdjęcia to będą "portrety" wynudzonej publiczności. Takie dyskretne ziewnięcia, dłubania w nosie, rozwiązywane pod stołem krzyżówki, przymknięte powieki członków komisji zażywających drzemki itp. ;-) 135 może akurat nie pasować, bo się przyda ogniskowa ciut dłuższa, albo trochę krótsza...
A tak poza tym: to aparat cyfrowy czy zwykły? Bo ten crop to MZ może mieć pewne znaczenie na dobór ogniskowych.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
jesli siadziesz blizej przodu, to 50 Ci wystarczy. I radze nie robic sensacji, typu bieganie po sali. Podczas gratulacji zbiorowych moze sie przydac szeroki kat.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
dzieki za rady. jutro powalcze i zobaczymy. biegac napewno nie zamierzam, bede sobie siedzial cicho przyczajony :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
fish eye by sie przydal. Mialbys wszystkich i wszystko na jednym ujeciu, a potem bys wykadrowal :-P
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, miales racje w 100%. wlasnie wrocilem. niby bylo jasno, ale jednak nie do konca. Przydala sie praktycznie tylko 135 i 50, przy iso 800. sadzac po podgladzie to conajmniej 20-30 (na okolo 100) wyjdze slicznie-niestety troche trudno bylo trafic z ostroscia. do kilku pelniejszych planow uzylem 28-ki, zalozylem tez 70-210 ale wtedy musialem zejsc z iso do 1600, podejrzewam ze w ppl'u cos ladnego tez sie z tego wyciagnie.

ogolny wniosek: jasne szkla rzadza! (alez odkrycie...)


Jeden znajomy byl z d50 z podwojnym kitem, bardzo jestem ciekaw porownania rezultatow (co mozna wycisnac z tej samej matrycy).

dzieki jeszcze raz za sugestie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
zy napisał/a:
Jeden znajomy byl z d50 z podwojnym kitem, bardzo jestem ciekaw porownania rezultatow (co mozna wycisnac z tej samej matrycy).

My też, my też!
:-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zy napisał/a:
alkos, miales racje w 100%


Kurde, lubie miec racje w 100% :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Kurde, lubie miec racje w 100%
Tak rzadko Ci się to zdarza, że rozumiem Twoją radość. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Tak rzadko Ci się to zdarza, że rozumiem Twoją radość.


No nie? Glupie 0,01%, a taka roznica.
:-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach