bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zdano, no tak, ale Gimp to raczej konkurent dla PSuja, jeśli chodzi o ficzery. Ja go używam - oswoiłem jakoś interfejs i jest spoko. Tylko, kuna, nie obsługuje 16-bitów na kanał... Więc sporo opcji odpada niestety.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Pokombinuję to może i mnie się uda to ustrojstwo oswoić.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Zdano, no tak, ale Gimp to raczej konkurent dla PSuja


Wybacz, ale to duzo za duzo powiedziane... :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
alkos, no dobra, wiem, ale chodzi o to, że jednak bliżej do PSuja niż RAWTherapee, chodzi mi o zastosowanie. Poza tym nie ma lepszego darmowego programu, Paint.NET jest fajny, ale czasem trochę za prosty. I tyle. Na razie wolę kupować pleśniaki i obiektywy, programy później ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
wolę jednak Raw Therapee, łatwiej się połapać co do czego


sciagnalem sobie Raw Therapee, niczego sobie w sumie, ale tez nic o przemianie koloru w B&W. No chyba, ze sie myle?
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
asklop, proponuje zbytnio sie nie rozdrabniac w za duza ilosc programow i jednak skupic sie na PS - jest kilka fajnych metod zamiany na B&W. Ja wiekszosc moich fotek tak obrabiam. W razie czego sluze pomoca...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
alkos, no dobra, wiem, ale chodzi o to, że jednak bliżej do PSuja niż RAWTherapee, chodzi mi o zastosowanie. Poza tym nie ma lepszego darmowego programu, Paint.NET jest fajny, ale czasem trochę za prosty. I tyle. Na razie wolę kupować pleśniaki i obiektywy, programy później ;-)


mozna kupić wersję studencka PS za jakieś 300 pln z tego co pamiętam, ksero indeksu jest potrzebne. od wersji normalnej nie różni się niczym jesli chodzi o program, tylko licencja jest jakoś tam ograniczona , do zarobkowych prac w zakresie kierunku studiów czy coś takiego.
ale generalnie najlepsza opcja jak nie zarabiasz na zdjęciach a chcesz mieć legalną wersje

dajesz studentowi kiełubase i bułke, bo studenci zawsze głodni,a on ci w zamian ksero i masz czego potrzebujesz;)

a za 300pln w dzisiejszych czasach itak pleśniaka nie kupisz żadnego przyzwoitego
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
guerilla, ale ja jestem stary dziad 5 lat po studiach już... No chyba, że doktoranckie się nadadzą, to z żoną pogadam :-)

[ Dodano: 2007-04-17, 12:57 ]
Cytat
a za 300pln w dzisiejszych czasach itak pleśniaka nie kupisz żadnego przyzwoitego

HA HA HA HA HA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Alkos - obrażaj się! :mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
dajesz studentowi kiełubase i bułke, bo studenci zawsze głodni

z bash.org.pl:
<prezes> sprawa jest taka jestem na akademiku i mamy dwa laptopy
<prezes> chce podlaczyc w siec i zeby jeszcze przelaczyc internet na ten drugi
<arczi> na odleglosc ci nie pomoge
<arczi> na akademiku nie ma zadnego informatyka ?
<prezes> jest ale nie mam puszki konserwy dla niego :/
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
guerilla, dlaczego dopiero teraz o tym mówisz, że jest taka możliwość. Mój syn jest studentem a ja kombinuję jak koń pod górę z różnymi programami. Znaczy będę miał normalnego PS, bo ta darmowa wersja wyłącza się w najmniej odpowiednich momentach.

[ Dodano: 2007-04-17, 16:26 ]
guerilla, czy na pewno mówisz o PS czyli o tym programie, Photoshop CS2 ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wersja akademicka PS CS2 PL to jakieś 1100+ brutto. Ale PSP to już tylko 230-240zł. Tylko to chyba RAWów nie wywołuje?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Tylko to chyba RAWów nie wywołuje?

matb, wywołuje, ale, przynajmniej te z kasetki - kiepsko. No ale może będzie lepiej, jakiś pacz cy cuś. PSP i tak jest moim najprawdopodobniejszym wyborem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach