Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Pleśń Czelendż 046
Regulamin zabawy:

1. Pleśń Czelendż v2.0 - czyli ciemniactwo cyfrowe, to zabawa polegająca na obróbce skanów z kliszy metodami zbliżonymi do ciemniowych w wersji cyfrowej. Ma to być kontynucja zabawy alkosa rozszerzona o samodzielne odwracanie skanu do pozytywu oraz o zdjęcia kolorowe.

2. Cyklicznie będzie pojawiał się wątek o tytule: Pleśń Czelendż XXX (XXX - numer odcinka) zawierający regulamin zabawy , link do pliku typu TIFF zawierającego skan z negatywu oraz termin nadsyłania prac.

3. Chętni do udziału w zabawie mają za zadanie ściągnąć powyższy plik oraz dokonać na nim manipulacji tak, aby uzyskać zdjęcie w pozytywie korzystając z poniższych zasad:
3.1. Operacje dozwolone:
- zmiana kontrastu globalnie
- operacje na poziomach oraz krzywych globalnie
- stosowanie narzędzia Dodge/Burn (Przysłanianie/Dopalanie) miejscowo
- stosowanie filtrów Unsharp Mask i Blur (Wyostrzanie/Rozmycie) globalnie, przy czym Wyostrzanie dozwolone jest tylko w przypadku, gdy będzie ono konieczne po zmniejszeniu obrazka
- kadrowanie - dozwolone jest usunięcie lub wyrównanie czarnej ramki od skanowania
- stosowanie narzędzia Split Toning (Tonowanie) globalnie na skanach czarno-białych; dopuszczalne kolory tonowania to: sepia, niebieski, złoty
3.2. Operacje niedozwolone:
- stosowanie warstw
- stosowanie narzędzi do wyciągania cieni
- odszumianie
- stemplowanie
- używanie suwaków Hue/Saturation/Luminance (Odcień/Nasycenie/Jaskrawość)
- zamiana zdjęć kolorowych na czarno-białe

4. Przygotowane w ten sposób zdjęcie należy zapisać jako plik typu jpg o rozmiarze dłuższego boku 700pix, maksymalnej wielkości 500kB i nazwie PC_XXX_nick. Plik należy wysłać w podanym w wątku terminie na adres:
PlesnCzelendz // małpeczka // pentax.org.pl. Tytuł maila: Pleśń Czelendż_XXX_nick.
Każdy uczestnik może przysłać jedną pracę.

5. Wszystkie prace zostaną wstawione do wątku: Pleśń Czelendż XXX , gdzie będzie można porównać uzyskane efekty, a także podyskutować.

6. Proszę nadsyłać również skany, które będzie można wykorzystać w kolejnych odcinkach zabawy na ten sam adres:
PlesnCzelendz // małpeczka // pentax.org.pl. Skany muszą być zrobione jako slajd, w 16 bit linear w sofcie minolty albo RAW z vuescana, opublikowane w 16bit TIFFie, spakowane rarem i nazwane: PC_skan_nick . W przypadku jednego skanu nazwa TIFFa i rara taka sama. W przypadku przesyłania większej ilości zdjęć proszę o nazywanie TIFFów wg wzoru: PC_skan_nick_numer. Tytuł maila: Pleśń Czelendż_propozycja. Nadesłane skany będą weryfikowane przez alkosa pod kątem przydatności do konkursu.

Plik do ściągnięcia znajduje się
tutaj

Termin nadsyłania prac to godz. 22:00 23 lutego 2010 (wtorek).
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Jak się jeszcze komuś chce, to przysyłajcie.

(Chyba jakaś depresja mnie dopada...)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Iza napisał/a:
Jak się jeszcze komuś chce, to przysyłajcie.


no jak ma się nie chcieć, jak się chce :-)
zaraz będzie :-)

Iza napisał/a:
(Chyba jakaś depresja mnie dopada...)

err, ale oprócz tego to wszystko dobrze, z tym co myślę :?:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
opiszon napisał/a:
err, ale oprócz tego to wszystko dobrze, z tym co myślę :?:
Tiaa, bez zmian - powoli, do przodu :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Iza, to świetnie

P.S. - fajny szylkret na zdjęciu
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
A i ja się przyłączę.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
1. DawidDziubinski


2. dybon


3. eAndre


4. gilby


5. Iza


6. opiszon


7. pawelek-79


8. Setmag


9. szczypiorrr


10. zbyllu
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
gilby i zbyllu
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
No i zupełnie popsułam sobie humor wstawiając tu moją wersję :evil:
Do dupy z tą całą fotografią :-/
Mnie się podobają wersje gilby'ego i szczypiorrra.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gilby

[ Dodano: 2010-02-23, 22:14 ]
Iza, skalibruj monitor, to ci się może humorek poprawi :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
zbyllu zdecydowanie.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
dla mnie również zbyllu
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
szczypiorrr
Bardzo ładne zielenie betonu. :-B
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
opiszon napisał/a:
Iza, skalibruj monitor, to ci się może humorek poprawi
Żeby to była kwestia monitora, to byłoby pół biedy.

[ Dodano: 2010-02-24, 01:28 ]
No dobra, za mało się przyłożyłam do tego odcinka :-D
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
DawidDziubinski

Setmagu, tym razem za mało ciepła :)
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
xneon napisał/a:
Setmagu, tym razem za mało ciepła :)


Zdecydowanie w porównaniu do innych - auto WB na białe futerko nie było dla mnie pomyślne, teraz widzę to na laptopowym wyświetlaczu ;)
Monitorki laptopowe mają to do siebie, że są piekielnie zimne i nienaturalne za to ASUSik na którym wywoływałem w domciu ma bardzo dobrą głębię (jak na matrycę TN) i do tego przyjemne ciepłe kolory. Cieszy oko w codziennej eksploatacji lecz czasami może okazać się złudne.

Najbardziej klimatyczna jest wersja opiszona, natomiast najlepsza technicznie Dawida Dziubinskiego.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Iza napisał/a:
No i zupełnie popsułam sobie humor wstawiając tu moją wersję
Do dupy z tą całą fotografią


jesteśmy w jakimś tam promilu społeczeństwa, które widzi coś na zdjęciu, naprawdę się tym interesuje, rozumie conieco.
Mam nauczycielkę angielskiego (tak, w wieku 30 lat zacząłem się uczyć angielskiego :) ) która przychodzi do mnie na lekcje.
Zauważyła na półce książkę "Fotografia XX wieku. Museum Ludwig w Kolonii"
Wzięła do ręki, przegląda - same stare zdjęcia tam są - i pyta "to z photoshopa"?
Zdębiałem. Ale ok. Tłumaczę co i jak.
Mówię - a tu mam fajny album ze zdjęciami - i daję album Lindbergha - 116 Untitled.
Otwiera na środku gdzieś, tam zdjęcie rąk "fuj, jakie brzydkie".

Dało mi to do myślenia - obracamy się w towarzystwie ludzi zainteresowanych fotografią i tu można wpadać w kompleksy.
Ale tak globalnie, to jesteśmy w jakiś tam promilu, który pod tym względem się wyróżnia.

Nie wiem, czy Ci to poprawi humor czy nie - mi poprawiło.

a wracając do tematu - dla mnie najlepsza wersja pawelek-79

pozdrawiam
gilby
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
gilby, dzięki za pocieszenie. Ostatnio jakoś straciłam zapał do fotografii, chyba przez to, że zeskanowałam trzy rolki filmów z zimy, a potem męczyłam się z obrobieniem tego. Same zdjęcia na śniegu - masakra :!:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach