guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dobry kompaktowy aparat analogowy pentaxa?
hej hej.

mam takie pytanie - bo lubie pentaxa i już się przywiązałem do niego :) a chciałbym coś klasy mjuII (stałoogniskowego) - więc, czy jest coś takiego ale z logiem pentaxa ? chodzi mi oczywiście o bdb szkło jak w olympusie czy innych takiej klasy nikonach canonach etc. manual niepotrzebny,byle dobry pomiar światła i szkło
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ciężko będzie ci kupić coś takiego (chyba, że używany na Allegro lub w komisie) - większość sklepów zaprzestała sprzedaży analogów.

Poszukaj Ricoha GR-1 - to jeden z najbardziej udanych i "wypasionych" aparatów kompaktowych. Tu masz stronkę na jego temat: Ricoh GR-1
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
S_p_i_d_e_r napisał/a:
Ciężko będzie ci kupić coś takiego (chyba, że używany na Allegro lub w komisie) - większość sklepów zaprzestała sprzedaży analogów.

Poszukaj Ricoha GR-1 - to jeden z najbardziej udanych i "wypasionych" aparatów kompaktowych. Tu masz stronkę na jego temat: Ricoh GR-1


no jasne.. znam Ricoha GR1.. ale to nie ten pułap cenowy :)

zresztą ciężko to dostać bardzo, wnecie polskim nie widziałem nigdy
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja nie wiem, ktory model kompakta godny polecenia, jakie tam sa szkielka itp. ale w bydgoskim Domarze stoi wystawiony duzy kosz z aparatami Pentaxa w dosc smiesznych cenach.
Sprzet pochodzi z magazynu, opakowania sa nieco sfatygowane, ale to nowki.
Zarowno kompakty Espio jaki MZ-60 i *ist (bez D) z obiektywami kitowymi.
Te Espio to bodajze juz za 99 zl mozna kupic. Jak nie taniej, bo chyba jest promocja w ten weekend i wszystko bez Vatu sprzedaja. Jakbys byl zainteresowany to daj znac.

[ Dodano: 2006-05-06, 16:29 ]
Jakby kogos interesowalo to sprawdzilem ceny w koszu z aparatami.
*ist + FAJ28-80/3,5-5,6 AL
kosztuje 899 zl
MZ60 + FA 28-80/ 3,5-5,6
kosztuje 599
no i kompakty analogowe
ESPIO 115V za 99zl
i ESPIO 80V za 89 zl

Pamietam, ze kiedys uzywalem jakiegos Espio sluzbowo, byl calkiem niezly jak na malpke, nie pamietam jaki to byl model.
 
pawelb  Dołączył: 20 Lut 2007
Swego czasu dobrą opinią cieszył się Espio 928 - tylko _samo_ 928, bez literki "M". 928 ma dość dobry obiektyw 28-90 światło od 3.5 do coś ok. 6-7, korekcję ekspozycji, możliwość wyłączenia lampy, czasy od 1/500 do chyba 1/30 w trybie podstawowym, 1/500 do chyba 1/5 sek. w trybie nocnym i czas B (od 0,5 sek. wzwyż), multiekspozycja, spot-AF na życzenie, możliwość stosowania pilota na podczerwień.

Przy szerokim kącie obiektyw nieco ciemnieje na rogach, ale przy cyfrowej ciemni to żaden problem.

Wadą aparatu jest to, że jeżeli poleci elastyczna folia łącząca body z migawką (która znajduje się w wysuwanym zoomie) to naprawa tego kosztuje, o ile pamiętam, ok. 300 zł u P. Rendaszki - kiedyś się opłacało naprawiać, bo nowy egzemplarz kosztował w Stodole ponad 700 zł, teraz na Allegro można kupić pewnie używany za 100-200 zł.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
dobrym kompaktem jest jeszcze KONICA BigMini EX. Nie ma zoom ale ma makro (zdjęcia z b.bliska) i co najważniejsze - szklany obiektyw. Uzywałem tego aparaciku kilka lat, aż w końcu oddałem rodzince. Służy już 9 lat i jest OK. Widziałem nowe w Wawie (pasaż dworca centralnego od strony alej). Kosztuje tyle samo co 9 lat temu - 325 zł ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
chwilowo zrezygnowałem z tego segmentu..
następnym przystankiem jest Fuji z 24/1.9 szkiełkiem. kiedys..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
co za fuji ze szklem 24/1.9?!
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
co za fuji ze szklem 24/1.9?!


Fuji Natura 24mm f1.9
cudeńko

http://www.pbase.com/came...atura_black_f19

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach