jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
pralka
nowa, czy używana?
pralka dla mamy, chce kupić coś nowego do 1000

ja sam posiadam półtora roku używkę za 350zł, pierze dwa, trzy razy w tygodniu bez zastrzeżeń, jakiś privileg

a jakie wasze opinie?
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Doktoryzowałem się w tej dziedzinie rok temu. Mam wrażenie, że co by nie kupić to i tak będzie źle(może poza Miele). Po przeczytaniu miliona postów mam takie oto zdanie:
1. Z daleka od koreańszczyzny Samsung i LG(nienaprawialne po okresie gwarancji)
2.włoskie tylko na własne ryzyko.Miałem Ardo i psuła się jak tralala, w tym zdaniu nie jestem odosobniony
3.Godne polecenia wydają się być Droższe marki niemieckie i skandynawskie, oraz Whirlpool, który wykupił naszego Polara i teraz ma tam swoją produkcję.
W tej chwili posiadam tego ostatniego w wersji 9kg prania i jestem bardzo zadowolony.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Cytat
W tej chwili posiadam tego ostatniego w wersji 9kg prania i jestem bardzo zadowolony.


tylko to raczej przekroczy tysiaka i to sporo
;/
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Posiadam taką :Whirlpool AWOE 9348 i jestem bardzo zadowolony. Cena ok 1300pln
link CENEO
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jitt napisał/a:
nowa, czy używana?
pralka dla mamy, chce kupić coś nowego do 1000

choć kolega, który naprawia pralki odradzał, to za taką cenę kupiłem nowego Mastercooka ładowanego od góry

z tego co się zorientowałem w sklepie, to są modele Boscha, które wyglądają identycznie jak modele Mastercooka - czyli robione na tej samej linii produkcyjnej zapewnie

ja jestem zadowolony - pierze już 2 lata, ok 3 razy w tygodniu i póki co zero problemów (a kumpel od naprawy pralek twierdził że mi roku nie wytrzyma)

[ Dodano: 2010-04-17, 07:22 ]
Nieostry napisał/a:
Z daleka od koreańszczyzny Samsung i LG

chyba to racja - ojciec żony kupił Samsunga i już miał na gwarancji elektronikę wymienianą, co jakiś czas pralka sypie errorami i trzeba szukać co jest nie tak

[ Dodano: 2010-04-17, 07:23 ]
Nieostry napisał/a:
Droższe marki niemieckie i skandynawskie

które często są pralkami robionymi przez tańszych producentów (vide ładowane od góry Mastercooki)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nieostry napisał/a:
włoskie tylko na własne ryzyko

Zależy, od 5-ciu lat mam Candy CTY 104 i działa bezawaryjnie. W tygodniu są prane 3-4 wsady.

Mastercook i Bosch na nasz rynek są produkowane u nas w kraju i w większości mechanicznie są identyczne.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
U mnie w domu Samsung jest od roku i pierze ze 2 razy dziennie i zyje, i piosenki nawet gra...
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
ubeuszek, a jaki bagnet ma ten samsung?

na serio - ładowana od frontu, miejsce jest, a to wygodniejsze i ponoć mniej awaryjne
widzę, że każdy co innego ma, i prawie każdy zadowolony

a co myślicie o poniemieckiej używce za 350-400zł? na ogół sprzedawcy dają miesięczną gwarancję rozruchową, ale jak sam kupowałem to facet powiedział, że on naprawia te prali i może mi do pół roku wymienić na jakąś inną w tym przedziale cenowym, o ile się zepsuje, bo jest po przeglądzie
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jitt napisał/a:
na serio - ładowana od frontu, miejsce jest, a to wygodniejsze i ponoć mniej awaryjne

nie wyobrażam sobie teraz mieć znów ładowanej od frontu (i tak nie mam na nią miejsca) i się schylać po pranie - jak dla mnie od góry ładowana jest wygodniejsza
czy mniej awaryjne :?: ja tam wolę mieć bęben podparty w 2 punktach niż w 1dnym ;-)

jitt napisał/a:
a co myślicie o poniemieckiej używce za 350-400zł? na ogół sprzedawcy dają miesięczną gwarancję rozruchową, ale jak sam kupowałem to facet powiedział, że on naprawia te prali i może mi do pół roku wymienić na jakąś inną w tym przedziale cenowym, o ile się zepsuje, bo jest po przeglądzie

brat na Erasmusie w DE wytargał kiedyś w akademiku za 1 euro uszkodzonego Siemensa - wystarczyło naprawić łożysko i jeszcze jakąś p***** - w każdym razie koszt kompletnie groszowy
pralka służy u niego już 3 rok, z czego przez 1.5 ma do czynienia z maluchem, więc pranie mają praktycznie codziennie

tylko że to nie ten Siemens co teraz robią (czytaj - prawdziwa niemiecka produkcja, a nie "jakiś tam Mastercook" ;-) )

rodzice mają za darmo od 4 lat Privilega z Niemiec (zepsuty był) - na początku zmienili oczywiście łożysko + jakiś wygięty wałek - rezultat -> praleczka chodzi bez problemu - nie do porównania ze starym Polarem którego mieli wcześniej i psuł się co chwilę

tyle że mówię, ten Siemens i Privileg to konkstrukcje, jakich teraz raczej w sklepach nie uświadczysz, bo króluje tandeta, albo kosmicznie drogie Miele
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
no właśnie, ja kupiłem za 350 z transportem ślicznego niebieskiego privilega od tego gościa:
http://tnij.org/ojciec-prac
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
Ja kupowałem jakieś 3 lata temu Whirpoola i narazie nie narzekam, dowje dzieci 3 lata i 5 miesięcy więc pranie co drugi dzień.

Nartomiast zauważyłem że czasami przy wyłączaniu pralki po przełączeniu programatora na "0" zaczynają dziwnie migać diody. Podobno programtory lubią się psuć a nowy kosztuje 500 zł.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Szkoda że Kraków - W Łodzi mamy taki sklep gdzie sprzedają pralki Indesita i Aristona i czegoś tam jeszcze, tyle że z małymi defektami (np wgniecenie z tyłu obudowy niewidoczne dla użytkownika itp). Pewnie z tutejszej fabryki skupują te, które nie nadają się do sklepów.
Jakiś czas temu zamiast kupić lodówkę w sklepie za prawie 2tys zł kupiliśmy w tym sklepie identyczną za 1200zł bodajże. Podobnie jest z pralkami.
Aha - my mamy Candy już 5 czy 6 rok i zepsuła nam się tylko jeden raz. Naprawa kosztowała 30-40zł. Chyba nie tak źle :)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
opiszon napisał/a:
nie wyobrażam sobie teraz mieć znów ładowanej od frontu

Po dwóch kolejno pralkach ładowanych od góry doszedłem do wniosku: nigdy więcej ładowanych od góry i marki Bosch!!! Mój sąsiad prowadzi od ponad 20 lat serwis agd i w jego opinii produkty koreańskie są dobre jakościowo, jednak z częściami do nich mogą być kłopoty, zwłaszcza z detalami np. półka do lodówki. Od 2 lat używam Indesita ładowane od przodu wersja o głebokości 40 cm i jestem z niej bardzo zadowolony, jest bardzo cicha, czego nie da się powiedziećo Bosch-u.

[ Dodano: 2010-04-17, 11:09 ]
YellowLabel napisał/a:
my mamy Candy już 5 czy 6 rok

Warte polecenia, tylko niektóre części ceni sobie serwis baaardzo konkretnie.
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Bosch polskiej produkcji ładowany od góry.
Zalety: cicha praca, dobrze pierze, w czasie wirowania nie wędruje po łazience.
Wady: ponieważ nie mam osobnego kosza na brudy, to do tego celu służy bęben pralki, ale...
trzeba zamknąć bęben żeby zamknąć pokrywę - niby nic, tylko że w trakcie zamykania klapy
wyciekają resztki wody z pojemników na chemikalia wprost na włożone brudne ciuchy.
Żeby we wnętrzu było sucho, to nie należy zamykać klapy (i bębna). Niestety, wygląda to
jak sedes z zawartością przy podniesionej klapie :cry:

Pralka ładowana z boku, po skończonym praniu ma bęben prawie suchy i to jest moim
zdaniem estetyczna zaletazaleta (lekko uchylony dekiel nie razi i zapewnia dostęp powietrza)

Trwałość - zbyt krótko ją mam, by coś na ten temat powiedzieć.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja polecę tureckiego BEKO, w 3 mieszkaniach miałem 3 różne egzemplarze. Tanie, ciche i na dodatek świetny serwis. Jeden egzemplarz przyjechał do mnie nowy z pękniętą osłoną bebna, po zgłoszeniu telefonicznym awarii na infolinii 2 dni później był u mnie mechanik, który na miejscu rozebrał pralkę do rosołu, założył nową osłonę i złożył z powrotem. Żeby tak działały inne serwisy...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A ja mam najtansza pralke jaka byla w Media Markt, kupiona 6 lat temu. Mala, ladowana z gory. Totalny prymityw analogowy. Uzywana co drugi dzien. Przezyla dziecko. Whirlpool, a tak naprawde to Polar z naklejka Whirlpool, bo akurat wtedy kupili Polar. Do dzisiaj zadnych problemow - kilka razy zdarzylo sie, ze slabo odwirowala, nie wiem w sumie z jakiego powodu.

Wyciaganie wnioskow z jednostkowych doswiadczen uzytkownikow raczej nie ma sensu ;-) To wszystko jest robione, zeby dzialalo. Mozna pewnie okreslic ze trzy polki cenowe i w ramach tych polek to jeden pies. Czasem mozna znalezc cos fajnego za pare stowek mniej, ale cudow nie ma :-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
główna moja zagwozdka, to czy brać używkę czy coś nowego
marki, jak marki - nie mają większego znaczenia, no chyba, że jedna me lepszy druga gorszy serwis

pralka jest do domu w którym mieszkają dwie osoby, pranie pewnie będzie robione maks raz na tydzień
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jitt napisał/a:
pralka jest do domu w którym mieszkają dwie osoby, pranie pewnie będzie robione maks raz na tydzień
ii, żartujesz - spokojnie 2 razy na tydzień, chyba że będziesz brał jakąś ogromniastą pralkę ;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
raz w sensie osobno białe, osobno kolorowe, no może raz na pięć dni :-P
 

Osfald  Dołączył: 25 Sty 2010
Jakoś nie widzę wpisów o Amice :mrgreen: Kupiłem taką prawie 4 lata temu z gwarancją na 5 lat i narazie (odpukać) nie musiałem z niej korzystać. Mam dwuletnnie dziecko więc i prania troche więcej.

Model to Optima Digital 1200, czyli "wariuje" z predkością 1200obr/min - pranie suchutkie :)

Ot taka zwykła pralka kupiona za 850zł w jakiejś promocji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach