zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Przysłona w trybie"A"
Witam!
Może mi ktoś coś zasugerować. Mianowicie chodzi o ustawienie przysłony na poz.w (ob.80-320) "A" Jak tak ustawię na pierścieniu, to wcale nie działa ustawienie z korpusu, czy coś źle robię? usin aperture ring mam na 2. Może jest zepsuty
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a styki ma wszystkie? zwlaszcza chodzi o 3. liczac od gory - zobacz na body.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Przysłona w trybie"A"
zenza napisał/a:
Witam!
Może mi ktoś coś zasugerować. Mianowicie chodzi o ustawienie przysłony na poz.w (ob.80-320) "A" Jak tak ustawię na pierścieniu, to wcale nie działa ustawienie z korpusu, czy coś źle robię? usin aperture ring mam na 2. Może jest zepsuty


Na pewno masz w korpusie Av ustawione?
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Napewno mam ustawione AV. Porównując do styków w kicie ma takie same.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
mozesz sprawdzic testerem do kabli - w pozycji A, bagnet i 3. styk zamykaja obwod. Moze ten styk jest po prostu pobrudzony. Strzelam, ze moze byc tez tak, ze ktos rozbieral obiektyw i zle go zlozyl.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Na pewno masz w korpusie Av ustawione?


Nie rozumiem... Skoro na obiektywie ustawiamy "A", to z myślą o preselekcji czasu lub dla trybu "Program". Czyli wtedy w body ustawiamy odpowiednio "Tv" i "Auto/Program", a nie "Av".

Tak?
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka,
Niestety nie mam przejścia badając miernikiem miedzy 3 stykiem a bagnetem w pozycji A!!!
No to szkoda, że pani Corena z Allegro mieszka w Sosnowcu, bo bym się do niej pofatygował i delikatnie mówiac objechał. Sprzedaje sprzęt jako sprawny i tym samym oszukuje ludzi!!! :evil: :evil: :evil: Ciekawe ile może kosztować naprawa? Albo jej odesłać, chyba jest taki zapis, że każdy sprzedawca prywatny jeśli nie napisze, że nie ponosi odpowiedzialności za wadliwy sprzęt, to ponosi i musi przyjąć
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja bym sie z nia kontaktowal i niech cos z tym zrobi, odda kase albo naprawia, jak nic nie zrobi to negatywa dac, a co! Mysle, ze naprawa wyniesie cos okolo 50zl, tyle co czyszczenie.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Sebastian,
W sumie szkła są w Bardzo dobrym stanie obiektyw też tylko to "A", no i made in Japan jeśli ma to jakieś znaczenie :) W Wa-wie P.Grabek , czy jak mu tam 100 zł. za czyszczenie bierze. Tanio tam u WAS w Torugoszczy :mrgreen: Właśnie piszę maila do niej.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
To moze warto wyslac do Brzydgoszczy? :) Taniej bedzie. Czyscilem tam A50/1.7 (pierscien przyslon dosyc ciezko chodzili) jakis rok temu i tyle gosciu skasowal, bylem calkiem zadowolony.

[ Dodano: 2006-06-06, 11:38 ]
Ups, tak sie zastnowilem i doszedlem do wniosku, ze to bylo dwa lata temu. Moze teraz juz wiecej bierze, a moze juz go nie ma? Ciekawe...
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pomierzyłem jeszcze raz dokładniej bez trzęsiawki rąk i wyszło, że drugi od prawej styk nie ma przejścia do bagnetu inne mają. Porównując do styków kita, to tam wszystkie mają przejście elektryczne, ale to inny typ bobiektywu bez pierścienia przysłony przecież
Q- czego ja mam takiego pecha!!!
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
obiektyw z ustawionym A powinien zachowywac sie dokladnie jak kit - wszystkie styki zwieraja z bagnetem. Inna sprawa, ze niektorych stykow na obiektywie po prostu moze nie byc ;] no ale wiadomo, ze jak nie ma styku, to bagnet sam z siebie przewodzi :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
costa napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Na pewno masz w korpusie Av ustawione?


Nie rozumiem... Skoro na obiektywie ustawiamy "A", to z myślą o preselekcji czasu lub dla trybu "Program". Czyli wtedy w body ustawiamy odpowiednio "Tv" i "Auto/Program", a nie "Av".

Tak?


Zalezy w jakiej puszce. W body z jednym elementem sterujacym (czy to dzwigienka, czy to kolko) - jak zapniesz A na szkle i ustawisz Av na body, to sterujesz przyslona z aparatu.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Witam,

A jak to jest (powinno być) w Ds'ie gdy pierścień przesłony ustawimy w pozycji innej niż "A" rozumiem że ustawiając przesłone pierścieniem aparat przełącza się w tryb Av
(tak jak to miało miejsce w analogach)
W moim SMC-A 50/1.7 po wybraniu przesłony na obiektywie, na wyświetlaczu miga "Av --" jaka może być tego przyczyna ? uszkodzony obiektyw? czy to jakieś ustawienia?

pozdrawiam
dialer
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer napisał/a:
rozumiem że ustawiając przesłone pierścieniem aparat przełącza się w tryb Av


Nie, musi być ustawiony tryb w body na AV.

dialer napisał/a:
W moim SMC-A 50/1.7 po wybraniu przesłony na obiektywie, na wyświetlaczu miga "Av --" jaka może być tego przyczyna ? uszkodzony obiektyw? czy to jakieś ustawienia?


I dobrze, ze miga, bo body nie wie jaka jest przesłona. Przyciśnij na moment guzik korekcji ekspozycji, to aparat sam sobie dobierze czas. Gdy na obiektywie jest inna pozycja niż A, to tenże obiektyw traktowany jest przez korpus jako bez A, czyli K lub M.


PS. Chyba tak jest, ...kurcze dwa tygodnie bez aparatu i nie jestem w 100% pewien.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
dialer napisał/a:
rozumiem że ustawiając przesłone pierścieniem aparat przełącza się w tryb Av

Nie, musi być ustawiony tryb w body na AV.


A nie M czasem?? Jak ustawiam pierścień przesłony na inną pozycję niż A to na korpusie ustawiam tryb M.

argawen napisał/a:
Przyciśnij na moment guzik korekcji ekspozycji, to aparat sam sobie dobierze czas


A czasem nie chodzi o guzik blokady ekspozycji a nie korekcji?? Jak wciskam guzik korekcji to się nic nie dzieje w trybie M
 

paablof  Dołączył: 07 Maj 2006
:lol: witam
moze w Lublinie ewentualna naprawa będzie tańsza.. polecam ten sklepik bo fachowo się obchodzą ze wszelakimi aparatami.. i wyceniaja naprawe za darmo i o jej kosztach informuja poprzez tel...!! http://www.fotoserwis.lublin.pl/ :roll:
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
sołtys napisał/a:
argawen napisał/a:
dialer napisał/a:
rozumiem że ustawiając przesłone pierścieniem aparat przełącza się w tryb Av

Nie, musi być ustawiony tryb w body na AV.


A nie M czasem?? Jak ustawiam pierścień przesłony na inną pozycję niż A to na korpusie ustawiam tryb M.

argawen napisał/a:
Przyciśnij na moment guzik korekcji ekspozycji, to aparat sam sobie dobierze czas


A czasem nie chodzi o guzik blokady ekspozycji a nie korekcji?? Jak wciskam guzik korekcji to się nic nie dzieje w trybie M


Coś mi tu nie gra... w MZ 7+28-105 3.2-4.5 po wybraniu przesłony pierścieniem wyświtlana była aktualna przesłona i do tego jest dobierany cas bez dodatkowego naciskania czegokolwiek...
Czy Ds tak nie potrafi??
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Czy Ds tak nie potrafi??

Z serii *ist został wykastrowny pierścień symulatora przysłon który sprzęgał pierścień przysłon z korpusem, za pośrednictwem którego obiektyw informował korpus jaką ma ustawioną przesłonę (dla pozycji innych niż A)
Niestety.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
A nie M czasem??


Wydaje mi się, że wystarczy AV. Ale przyznaje sie bez bicia, że moge sie mylić.

sołtys napisał/a:
A czasem nie chodzi o guzik blokady ekspozycji a nie korekcji??


Tutaj masz rację, pomyliło mi się.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach