Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mala przestroga..... - przelewy zagraniczne + "ukryte&q
Jakis czas temu 4-6 miesiecy pytalem sie w swoim banku (BZWBK) o koszty przelewow zagranicznych....(online z konta mojego) Ulsyszalem ze koszt to jakies 0,1 procenta przelwu czy jakos tak ...ale minimu 35 zl......i to wszystko......NIKT nie wspominal o zadnych dodatkowych kosztach... te 35zl do 250zl (ale to przy duuzych przelewach )to mialo byc wszystko.....
Tydzien temu na ebayu kupilem 35mm 2.0 w wersji M....za w sumie 135 ojro......dodajac do tego te 35zl wyszlo jakies 600zl.....- powiedzmy ze do przelkniecia....
Jakie bylo moje zdziweinie gdy na koncie zobaczylem takze 101zl za:
KWOTA: EUR135.00 ZRYCZALTOWANE KOSZTY BANKU ZAGRANICZNEGO DO POLECENIA WYPLATY
czyli koszt laczny szkla = 700zl .....
dzwonilem do banku......twierdza ze to normalne... 25 ojro kosztow !!!!!

Taka mala przestroga......
Paypal jest chyba raczej tanszy.......
Jak bede cos jeszcze kupowal to tylko paypalem
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Mala przestroga..... - przelewy zagraniczne + "ukry
Fafniak napisał/a:
Jakis czas temu 4-6 miesiecy pytalem się w swoim banku (BZWBK) o koszty przelewow zagranicznych....(online z konta mojego) Ulsyszalem ze koszt to jakies 0,1 procenta przelwu czy jakos tak ...ale minimu 35 zl......i to wszystko......NIKT nie wspominal o zadnych dodatkowych kosztach... te 35zl do 250zl (ale to przy duuzych przelewach )to mialo byc wszystko.....
Tydzien temu na ebayu kupilem 35mm 2.0 w wersji M....za w sumie 135 ojro......dodajac do tego te 35zl wyszlo jakies 600zl.....- powiedzmy ze do przelkniecia....
Jakie bylo moje zdziweinie gdy na koncie zobaczylem takze 101zl za:
KWOTA: EUR135.00 ZRYCZALTOWANE KOSZTY BANKU ZAGRANICZNEGO DO POLECENIA WYPLATY
czyli koszt laczny szkla = 700zl .....
dzwonilem do banku......twierdza ze to normalne... 25 ojro kosztow !!!!!

Taka mala przestroga......
Paypal jest chyba raczej tanszy.......
Jak bede cos jeszcze kupowal to tylko paypalem


przez tych k*** z pis'u wejście do strefy euro się opóźni o następne 10 lat. a
wszystkie kraje euro mają przelewy międzynarodowe w cenie krajowych (taka regualcja ichniego urzędu anty-monopolowego)
 
tawil81  Dołączył: 11 Maj 2006
Zytę PISuary odsunęli i możemy wrócić do rubla transferowego.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
Paypal jest chyba raczej tanszy.......
Jak bede cos jeszcze kupowal to tylko paypalem


AFAIK Paypal nic nie kosztuje, chyba ze sprzedawce, wbrew zasadamon ebay, przerzuca na ciebie prowizje.

Jak sie nie da payapalem, to polecam list wartosciowy - mozna wkladac waluty, deklarujesz kwote, od tego licza Ci jakis tam niewielki procent i to jest caly koszt przesylki. Ubezpieczenie wliczone. Korzystalem nie raz. Pare razy korzystalem z "nielegealnych uslug transferowych" Czarka z pl.rec.foto - do Niemiec wlasnie - tez dosc niedrogo. No i last but not least - jak masz konto w Multibanku, to przelew zagraniczny zawsze 25 zl.

pozdrawiam

dzerry
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
jak masz konto w Multibanku, to przelew zagraniczny zawsze 25 zl.

To chyba nie jest takie do końca pewne. Jak robiłem przelew za plener w Berlinie to kolega robiący przelew z konta w Multibanku właśnie lojalnie mnie ostrzegał (i na taką opcję się pienieżnie zabezpieczył), że mogą wyniknąć koszta banku zagranicznego gdzieś do 10 Euro. Jak się wszystko dobrze wypwłni to podobno to się nie powinno zdażyć aleróżnie bywa. Ja chyba dobrze wszystko podałem bo nic nie dopłacałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach