januk  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wstępne podnoszenie lustra w Ricohach
Chcę zapytać głównie użytkowników Ricohów z elektronicznym samowyzwalaczem, np.: XR-7 czy KR-10 Super.

Instrukcje, które znalazłem w internecie, nic nie mówią o MLU. Ale instrukcja KR-5 Super też o tym nie wspomina, a - wg sieciowych informacji - lustro podnosi się wraz z wyzwoleniem mechanicznego samowyzwalacza. Czy w wymienionych na początku modelach, które mają samowyzwalacz elektroniczny, lustro też się podnosi zaraz po uruchomieniu samowyzwalacza?

Jeśli nie, to które modele Ricoha mają MLU (realizowane w jakiejkolwiek opcji)?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
w XRX lustro sie nie podnosi przy samowyzwalaczu.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
l_uka, jestes pewien?
moj kr-10M przy wyzwalaczu robi klap, sadzilem, ze podnosi lustro, wierzyc mi sie nie chce zeby xrx nie podnosil...
 
januk  Dołączył: 19 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
moj kr-10M przy wyzwalaczu robi klap, sadzilem, ze podnosi lustro

Czy podnosi, można się przekonać, wyzwalając samowyzwalacz (ufff... ale to brzmi :-) ) przy zdjetym obiektywie. Możecie to sprawdzić?
 
sokolik  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ricoh XR2s ma wstępne podnoszenie lustra sprzężone z mechanicznym samowyzwalaczem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
l_uka, jestes pewien?



raczej tak, chociaz teraz nie mam jak sprawdzic.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ponieważ użytkuję aparat l_uki, będę mogła to sprawdzić, ale dopiero, kiedy skończę obecny film...
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
l_uka, racja, ja sprawdzilem, moj tez nie podnosi, tylko mi sie zdawalo. :oops:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
w xr-5 też podnosi przy mechanicznym samowyzwalaczu

a, i żeby to sprawdzić nie trzeba nic przy odkręconym obiektywie robić,tylko popatrzeć w wizjer :-)

cotti, możesz po prostu zrobić jedno zdjęcie z wyzwalaczem.. chyba ,że jesteś reporterką,to wtedy nie będzie jak:)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
w xr-5 też podnosi przy mechanicznym samowyzwalaczu

a, i żeby to sprawdzić nie trzeba nic przy odkręconym obiektywie robić,tylko popatrzeć w wizjer :-)

cotti, możesz po prostu zrobić jedno zdjęcie z wyzwalaczem.. chyba ,że jesteś reporterką,to wtedy nie będzie jak:)


oczywiście, nie wiem, o co chodzi, ale jutro, już przy dziennym świetle postaram się to zrobić :)

a co reporterka ma do rzeczy? :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
reporterka ma tyle do rzeczy, że nie sposób jej robić z samo wyzwalaczem w zasadzie:-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
reporterka ma tyle do rzeczy, że nie sposób jej robić z samo wyzwalaczem w zasadzie:-)


zależy, jaki ma się czas na samowyzwolenie ustawiony ;-P


ale, wracając do głównego wątku, sprawdziłam, w xrx nie ma wstępnego podnoszenia lustra :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach