Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
New York
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
corso napisał/a:
Co do reszty postow - sa na tak przykrym poziomie ze nawet nie bede ich komentowal!
Pozatym, nie sa zwiazane z tematem, linka nie podam - skoro ktos jest za glupi by skorzystac z opcji szukaj.


Ty sie prosisz, kolego, o bana. Conajmniej.


Tak, to jest ostrzezenie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja mam wrazenie, ze ta chlopaczyna urwal sie sie ze szpitala psychiatrycznego.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bydgoszcz
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
bEEf napisał/a:
Wpisujcie miasta, gdzie też ni cholery nie kumają tego wątku :-/


Ladek Zdroj.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Właśnie dostałem maila od Balbinki, że Sątopy-Samulewo też nie kuma.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie rozumie o co ci chodzi corso wystarczy czytac uwaznie wszystkie odpowiedzi a wszystko jest jasne. Co ty oczekiwales ze ktos ci napisze wypracowanie na 6 stron na temat ,,Zakupy K10 na ebay" Obrazasz wszystkich swoimi za przeproszeniem durnymi odpowiedziami. Jezeli wszystko wiesz to po co pytasz. Nie rozumie tez dlaczego nie podales linka do aukcji. Mysle ze czytajac to forum dokladnie zauwazylbys ze obowiazuja pewne zasady. Skoro napisales ze jestes zainteresowany dana aukcja to nikt z kolegow nie bedzie na tyle bezczelny zeby zgarnac ci puche z przed nosa
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Hmm czyzbym przeplacil ?? ja dalem 1200 $$ ale z kitem 18-55 ; torba lowepro; bateria dodatkowa; ladowarka; i 2 giga karta San Disc?? nei wiem po ile chodza te akcesoria i sama kadyszka, ale jezeli kogos to interesuje to moze sobie policzyc:D pozdro D:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie szkoda Wam czasu i klawiatury na taką dyskusję ?? Przecież facet nie wie o co mu chodzi , a Wy dajecie się sprowokować.
 
BAN corso  Dołączył: 15 Kwi 2007
Co mi po waszych linkach, i innych madrosciach skoro nie prezentuja one zadnej wartosci - innymi slowy dochodze do wniasku (ktory zreszta przedstawilem juz dawno i zostal przytoczony) nie ma sensu na wlasna reke importowac z usa.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
corso napisał/a:
Co mi po waszych linkach, i innych madrosciach skoro nie prezentuja one zadnej wartosci - innymi slowy dochodze do wniasku (ktory zreszta przedstawilem juz dawno i zostal przytoczony) nie ma sensu na wlasna reke importowac z usa.

Właśnie wqwam problematykę uniwersaliów na przełomie starożytności i średniowiecza, ale zawiłości tego wątku, już nie rozumiem ;-)

1. Jeżeli masz wujka/ciocię/tatę/mamę/psa.. ;-) w USA lub Kanadzie, którzy mogą Ci przywieźć puszkę to się opłaca jak pokombinujesz.

2. Jeżeli chcesz to ściągać -> przesyłka -> cła, VATy i inne tam takie, to stracisz sporo czasu. Lepiej oszczędzić dodatkowe kilka stówek i qpić w sklepie dla idiotów albo jakimś internetowym.

Chyba już sprawa jasna. Ciągniemy dalej to w kierunku OT? ;-)
BTW Corso więcej dystansu, jeżeli sam stawiasz pytanie, potem sam dochodzisz do wniosków to po co ten post? ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
mkdexter napisał/a:
po co ten post?
Wg Wikipedii:
Cytat
Zachowanie trolla
Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym (u trolli cechą charakterystyczną jest konfabulowanie dotyczące własnej pozycji społecznej, zawodu, wykształcenia, doświadczeń życiowych etc.). Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji (patrz: EOT) lub też wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Cytat
[...] Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. [...]

Cieszę się, że za przyczyną mojej skromnej osoby ktoś jest w życiu bardziej zadowolony. :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
corso napisał/a:
Co mi po waszych linkach, i innych madrosciach skoro nie prezentuja one zadnej wartosci
Mam prośbę do kogoś brązowego.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Mam prośbę do kogoś brązowego.
... by przykleił ów wątek na pierwsża stronę, jako wzorzec postępowania na tym forum.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mam prośbę do kogoś brązowego.


Ok.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Corso, sprowadzając sprzęt z USA, weź pod uwagę jeszcze jedno - gwarancja. Dostajesz gwarancję międzynarodową, która jest honorowana w Polsce, tylko że, z tego co wiem, DSLR'y Pentaksa nie są serwisowane w Polsce, tylko w Niemczech. W praktyce wygląda to tak: Jeśli masz aparat kupiony w Polsce z polską gwarancją i on Ci się zepsuje, idziesz do sklepu w którym kupiłeś, albo do dystrybutora i oni muszą go wysłać na naprawę do Niemiec na swój koszt i na swoje ryzyko (jakby zginął po drodze, czy cuś). Jeśli masz tylko gwarancję zagraniczną, musisz aparat słać do Niemiec sam i sam za to płacić. Podobno Apollo może taki aparat przyjąć do serwisu, ale za wysyłkę do Niemiec płaci właściciel.
Oczywiście aparat kupujemy po to, żeby robić nim zdjęcia, a nie, żeby się psuł i żeby go trzeba było naprawiać, ale z możliwością awarii należy się liczyć i należy sobie wykalkulować, czy to ryzyko się opłaca (a czasem jeden aparat wędruje do gwarancyjnego serwisu po kilka razy...)
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Mam pewne doświadczenie w kupowaniu z USA. Kadyszke kupiłem w Beachcamera z 2 kitami - chyba jakos kawałek ponad 1100 dolarów. Chyba się opłacało... Lampe na ebayu - 360 AF za 220 $ u autoryzowanego sprzedawcy. Na sprzet oczywiscie gwarancja USA, ale po napisaniu paru cieplych słów do Pentax USA jaki to zaje... aparat wysłali do mojej żony do Polski gwarancje międzynarodową. Dla mnie bomba. Proponuje zrobić tak - 1 - konto na PayPalu - potwierdzone itd. 2 - zrobić kontrolowany zakup (ja kupiłem przejściówkę na M42 za pare duli zeby sprawdzić czy sie da. 3 - wyruszyc na podbój świata razem z USArmy - zawsze mają ze sobą poczte a Jankesi nawet jak piszą ze nie sla poza USA to na wojskowa poczte posla bo armie kochaja :) Ale poważnie to chyba najlepiej bedzie jak przed zakupem zasadniczym "przedmuchasz" kanał jakąś p***** za pare dolców.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
spox73 napisał/a:
Mam pewne doświadczenie w kupowaniu z USA. Kadyszke kupiłem w Beachcamera z 2 kitami - chyba jakos kawałek ponad 1100 dolarów. Chyba się opłacało... Lampe na ebayu - 360 AF za 220 $ u autoryzowanego sprzedawcy. [...].


A nasi celnicy nie zdarli z Ciebie skory?
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Nie zdarli :). Obrona granic nie płaci za nic :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach