H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
[*istDS] cos mi sie zepsulo?
No wiec tak:
chodzi mi o priorytet przeslony. Ustawiam Av i...
jak ustawie pozycje A na obiektywie to zmieniam sobie przeslone z body (DS) i jest ok, ale jak zmieniam przeslone pierscieniem na obiektywie (FA 28-105 PZ) bez wzgledu jaka wartosc ustawie - robi zdjecie na pelnej dziurze, tak samo nie przymyka dla podgladu glebi...
jak ustawie tryb manualny, to przymyka bez wzgledu czy ustawiam z body, czy na obiektywie...
co jest grane??
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jaki masz aparat?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wszystkie tryby pracy za wyjątkiem M w DS-ie mają sterowanie przysłony jedynie z korpusu. Ustawienie przysłony na obiektywie w tych trybach nic nie daje, za wyjątkiem wyłączenia A- korpus "widzi" wtedy obiektyw bez styków i całkiem logicznie robi na pełnej dziurze.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ok. Masz DS. Doczytalem post do konca. Dada ma racje. Aparat traktuje ten obiektyw jako bezstykowy. I dlatego pelna dziura.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
kurde... z jednej strony dobrz, bo myslalem, ze cos sie spieprzylo... no, jednak troche jestem przyzwyczajony do piercienia....
dzieki.

[ Dodano: 2007-04-27, 15:25 ]
przepraszam za brak PLiterek...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a wszystko przez ten wykastrowany bagnet.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
ta... sprawdzilem, dziala jak z plesniakami, "M" i przymyka jak trzeba. trudno, trzeba sie bedzie przyzwyczaic do krecenia z body, albo do wciskania jednego guziczka wiecej....
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
niestety. Moze kiedys sie nawroca

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach