alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wizualne przeszukiwanie bazy zdjec...
Problem byl taki: mam 500 zdjec, ktore wisialy sobie na sieci, poki ktos ich sobie nie wybral i nie poprosil o lepsza jakosc. 300 z nich bylo bez opisu, danych meta ani nazwy pliku sugerujacej polozenie oryginalu na dysku. Oryginałów jest ponad 12000. Jednym slowem tragedia :-/

Po tygodniach depresji, daremnie leczonej :-B :-B :-B ( :evilsmile: ) nagla mysl - a moze by tak zagooglac za jakas przeszukiwarka wizualna?

15 min w google - jest. Jedna, druga, trzecia.

Poprobowalem pare, ta -> http://www.imagedupeless.com/en/index.html <- okazala sie najlepsza do tego zadania. Inne byly np. nieco dokladniejsze, ale nie radzily sobie z taka iloscia zdjec, byly tez sporo wolniejsze. De facto program sluzy do nieco innych celow, ale najwazniejsze ze dziala :-)

Pracuje toto tak: z dowolnego katalogu tworzy sobie baze danych, do ktorej WIZUALNIE, czyli PO ZAWARTOSCI GRAFICZNEJ porownuje pozniej inna baze albo katalog z plikami. 12000 zdjec o łącznej masie 23GB zaindeksowal w ciagu ok. 40 minut. Teraz najlepsze - zadane 300 plikow z tym mrowiskiem porownywal ok. 15 sekund. SZOK.

Oczywiscie, wyniki nie sa super dokladne - kilkanascie zdjec nie pasowalo mu do niczego, kilkadziesiat mialo tuziny podobnych... Dokladnosc bardzo mocno i dosc nielinearnie zalezy mianowicie od parametru "procentowej roznicy", ustalanej od 0 do 18% - musialem probowac ok. 10 ustawien, aby uzyskac powyzszy wynik.... Co wiecej - jest to parametr dosyc nieintuicyjny... No ale w porownaniu z recznym (ocznym) wyszukiwaniem zdjec w przegladarce.... toz to orgazm, prosze panstwa.... ;-)

Mam nadzieje ze sie komus przyda.



Pozdrawliaju ze srodka bezsennej nocy,

wasz, Alkos. :mrgreen:



PS. Niestety - z minusow - program ma nieco pokopany interfejs. Najgorsze bylo to, ze nie pozwolil mi znalezionych i zaznaczonych jako dobre plikow po prostu skopiowac gdzies do oddzielnego katalogu - jedynymi opcjami byly "przenies" (nie , nie interesuje mnie robienie dziur w moim zbiorze), "skasuj" (?!) oraz utworz liste w pliku TXT. Czyli reszta nocy na recznym kopiowaniu..... :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
PS. Niestety - z minusow
jestem w stanie zrozumieć, dlaczego można wyeksportować listę (wynik porównania), a nie można elementów tejże listy po prostu skopiować, no ale to faktycznie minus. :roll:

Hmm, fajny temat leży gdzieś w otchłani forum. Dotyczy sposobu opisu archiwizowanych fotek. Może teraz, jako nauczka na przyszłość czas zacząć jakoś opisywać [w miarę dla siebie zrozumiale]. Aha, ja mam jeszcze taki patent, że po selekcji danego małego zbioru [jedna sesja, jedno wyjście na miasto, itp.] od razu tworzę sobie skróty do niektórych zdjęć w oddzielnym katalogu [np. galeria, wystawa, "dla niej", do agencji]. Dzięki temu mam wstępnie przebrane zdjęcia i jak na szybko potrzebuję oddać kilka fotek np. do agencji, to już mam skróty do nich, a jednocześnie jedną kopię i brak bałaganu. No, ale to też nie jest idealne rozwiązanie, idealnego nie ma [chyba, że ktoś ma masę czasu na wstępną klasyfikację].
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Dzięki za info, może się przydać, faktycznie, nie zawsze ma się opisane zdjęcia
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Najgorsze bylo to, ze nie pozwolil mi znalezionych i zaznaczonych jako dobre plikow po prostu skopiowac gdzies do oddzielnego katalogu - jedynymi opcjami byly "przenies" (nie , nie interesuje mnie robienie dziur w moim zbiorze)

Mogłeś przenieść, a potem czym prędzej skopiować stamtąd "do siebie". 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Mogłeś przenieść, a potem czym prędzej skopiować stamtąd "do siebie".


Pomysl: np. 500 zdjec. W roznych katalogach. Przenoszą się do jednego...


:-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:oops: faktycznie, nie wziąłem pod uwagę, że źrodłowe są w różnych katalogach...
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
atrybut "read only" dla źródłowych ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
^mmm^ napisał/a:
atrybut "read only" dla źródłowych ?


O, to moze byc cóś! Sprawdze nastepnm razem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach