Jaki obiektyw wybrać Makro i Portret
Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro
44% Complete
39 (44%)
Inny - podam w poście jaki
9% Complete
8 (9%)
Kup osobno Makro i Portret
45% Complete
40 (45%)
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
kup 70 ltd - zakochasz się w tym szkle:)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Czy ma jakiś wpływ na dokładnośc AF przełączenie w Tamronie pierścienia ostrości na MF podczas pracy z AF ?
Czy ustawienie przełącznika na LIMIT wpływa jakoś na AF przy fotografowaniu bliskich czy odległych planów,czy też AF powinien tak samo dokładnie ostrzyc nie zależnie od ustawienia tego przełącznika oraz tego jak daleko czy blisko ostrzę ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Oj przesadzacie chyba trochę z tym DA70/2.4, może i fajne szkiełko ale ciemne jak na portretówkę. Lubię czasem zrobić portret na jakiejś klatce schodowej w kamienicy albo wieczorkiem, i ze szkłem f2.4 było ciężko. I trzeba było zwiększać iso. .
Wiem że to pewnie tylko moje zboczenie ale irytowało mnie to niemiłosiernie. W końcu DA35/2.8LTD może być sporo większe więc po co robić ciemną portretówkę/naleśnika? Małe szkło standardowe, na ulicę bądź do reportażu, rozumiem, ale modelka i tak wie, że jej się robi zdjęcie więc nie ucieknie na widok dużego obiektywu.

Za to na analogu DA70 jest super ;-)

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Oj przesadzacie chyba trochę z tym DA70/2.4, może i fajne szkiełko ale ciemne jak na portretówkę...

Cały Eldred...
Dla ciebie nawet f 1.2 byłoby ciutkę za ciemne...
:mrgreen:

P.S. reportaŻu...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ciutkę, tak o pół działki. :-P

FA 77mm jest wielkości 35/2.8 mniej-więcej. I jest jaśniejsze. :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek, nie prawda, nawet 85/1.4 na aps-c czasem przymykam :-P
Ale f2.4 do portretu to dla mnie za mało nie ze względyu na większą go, przy wąskich portretach jest genialne, niestety lubię też robić zdjęcia całej postaci lub chociaż połowy, a wtedy często pojawia się przy tym szkle bardzo nerwowy i odwracający uwagę bokeh (tak samo jak na *55/1.4) dopiero 85/1.4 daje bardziej miękkie i plastyczne rozmycie.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Cytat
Sigma 70 ma słaby bokeh.

70 Pentaxa jest w portrecie dużo lepsza.


Pozwolę się nie zgodzić.
Ale w sprawie bokeh akurat jest to kwestia gustu, każdemu co innego się podoba...

tu można zobaczyć sample.
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
Ja mam tamrona - kupiłem go właśnie jako taki kompromis.
Sprawdza się, ale... ja nie robie prawie portretów ;)
Tamron to dobre szkło makro ale i tak i tak trzeba do niego pierścienie soczewki i tp żeby było to co tygrysy lubia najbardziej. :evilsmile:
Dwa osobne szkła ( z czasem ) będą lepszym rozwiazaniem.
Budżetowo T90 jest dobrą propozycją

Pozdrawiam
eNIKa
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
czasem robię portrety , moim zdaniem najlepsze ogniskowe do portretów to 60 - 80mm. Ja mam Tamrona SP AF Di 90 mm makro i czasami muszę trochę za daleko odejść od osoby fotografowanej . Niestety nie znam żadnych testów z nowego Tamrona AF 60mm F/2 Di II LD (IF) , ale 60 milimetrów i dziura f 2.0 wyglądają bardzo ciekawie . ( ceny też nie znam )
PS , wszystkie ogniskowe podawałem w formacie nikonowskim DX)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Taki sobie ten Tamron 60 , test jest chyba na swiatobrazu.pl.

Mi marzy się takie coś :

http://www.informatik.uni...kton/index.html

Niestety ale w Polsce nie ma dystrybutora...

Szkiełko cudne zamiast Falcona 85 i innych,bije jakością wykonania wszystkie może oprócz limitedów które mają AF.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
http://www.photozone.de/n...4-sl-ii?start=1
To test tego szkiełka marzenie.
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
I nawet nie jest takie drogie ... http://cgi.ebay.com/Voigt...=item2a017b3801
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmm, szkoda wygląda na to, że można tego Voitka kupić na Ebayu z niemiec, ale tylko wersję dla Nikona, Pentaksowa jest tylko u sprzedawców z Japonii i Hong-kongu. Szkoda bo chętnie bym to szkiełko kupił i porównał z Falconem pod względem "możliwości portretowych" :->
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Używam standardowo do portretu Pentaxa 100/2.8 Macro. Bardzo sobie chwalę te szkiełko (zaryzykowałbym stwierdzenie, że to mój najlepszy obiektyw). W pełni uzywalny na 2.8, przy 5.6 wrecz masakrycznie ostry (niby na 2.8 Tamron ostrzejszy, jednakze różnica wcale nie jest duża, dla mnie ważniejsza jest celność AF-a która łatwo moze znacząco pogorszyć jakość obrazu, zaś tę Pentax miał z moimi body całkiem niezłą). Do tego Fajny bokeh. Jedyne co moge mu zarzucić to szybkość. Ponieważ nie ma przełacznika zakresu (przełącznik Limit) zdarza mu się czasami dłuuuuuuugo mielić. Po prostu jak przeskoczy właściwy zakres to jedzie do końca (a raczej poczatku - min dystans ostrzenia) i potem dopiero wraca. Z ogranicznikiem odpadło by body 4/5 kręcenia w takiej sytuacji (dodam negatywny efekt efekt psychologiczny - AF hałasuje wtedy jak borowanie u dentysty). To czasami boli. Pentax ma za to QSF (możliwość przeostrzania w dowolnym momencie) - bardzo przydatna funkcja. Często jej używam by śledzić obiekt bez używania AF-a (dostrzam AF-em tylko finalnie). Ogólnie przy odrobinie wprawy da sie i zdjećia sportowe tak robić (aczkolwiek deko mniej to jest komfortowe już). Ale ogólnie bardzo chwalę szkiełko i polecam. Jak juz pisałem - moje najlepsze szkło (a mam i FA 50/1.4 i DA*16-50/2.8 i kilka innych).
Aaaa - używam go z K10/20,K-7 SFX i Mz-5.
 
jerzyw  Dołączył: 17 Wrz 2009
Voigtka do pentaxa bez problem mozna kupic na przyklad tutaj: http://www.fotomundus24.de
Czy jest tu ktos, kto uzywa tego szkla?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Podobno niedługo ma być w ofercie cyfrowe.pl :-)
Sam im to zaproponowałem...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Odkopię temat.
W końcu przyszły pieniądze za wypadek z okiem.Tak jak demokratycznie uzgodniłem z rodziną za cierpienie kupię swoje tegoroczne marzenie-
Tamrona AF SP 90mm F/2.8 Di Macro.Po przekopaniu sieci analizie sampli wybór padł właśnie na niego.Sigma troszkę już za długa(portrety) a Pentax za drogi a chcę jeszcze odwiedzić w tym roku Toruń. Uważam więc że Tamron będzie idealnym rozwiązaniem.
I tu prośba do wszystkich Pentaxjan-może ktoś chciałby mi go sprzedać.Dlaczego używany?Po pierwsze zawsze to taniej niż w sklepie a po drugie.....jeśli ktoś go ma od jakiegoś czasu to an pewno dokonał ewentualnej korekcji AF-a.Stosunkowo tanio można go kupić za granicą,ale z kolei gwarancja przepada :-/ Jeżeli ktoś chce mi podpowiedzieć to chętnie przeczytam.
Ostrzegam :!: że jestem narwaniec w gorącej wodzie kąpany- tak czy siak w przyszłym tygodniu i tak go kupię :lol:
Pośpiech jak najbardziej wskazany bo coś mi żona przez ramię pomrukuje że przydało by się meble w pokoju zmienić :lol: :lol:

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andybond napisał/a:
może ktoś chciałby mi go sprzedać

od tego jest dział giełda jak mniemam ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
opiszon napisał/a:
od tego jest dział giełda jak mniemam ;-)

opiszon, Nie wiem co wpisać w pole cena :oops: i wyskakuje mi błąd :-/
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
A ja powiem tyle: nie spotkałem jeszcze osoby, która chciałaby się tego szkła pozbyć :D Niby AF nie jest rewelacyjny, ale optycznie to jest nie do wygryzienia. Gratuluję wyboru i miłej zabawy życzę ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach