Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
mario633 - kontrasty dobrane stanowczo ale nie agresywnie, wszystko ciekawie wyważone z zachowaniem wszystkich szczegółów oraz przedstawieniem najciekawszej faktury.
exposiure - bardziej miękki obraz kontrast półcieni niż mario za to ciekawsze dobranie kolorów ,które nadają soczystości.

Mam mieszane uczucia do koloru spodenek Pani w centrum pierwszego planu trzymającej ręcznik, nie mogłem się zdecydować... intuicja podpowiadała mi ,że są jasnoczerwone i tak u mnie zostało ;)

Co do reszty uczestników:
zbyllu - ładne niebo ale reszta bardzo pożółkła na słońcu.
Stachu - poprawnie wykonane ale wieje chłodem.
pawgra - mocno wypłowiałe, szkoda bo kolorki zapowiadały się ciekawie.
opiszon - chyba coś w programie się pokopało lub rozregulowany monitor ;)
Iza - ładnie wywołane, dobry balans kolorków jedynie przydało by się więcej kontrastu
eAndre - ciekawie jednak zbyt jasno i nieco chłodem wieje.
dybon - bardzo neutralnie, nie ma przepałów oraz niedoświetleń, kolorki również ciekawie dobrane.
D@dik - nieco agresywniej od dybona co wychodzi na plus lecz przez to ,że chłodno do ideału troszkę brakuje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Setmag napisał/a:
opiszon - chyba coś w programie się pokopało lub rozregulowany monitor ;)

nic się nie pokopało - kolory takie jak chciałem żeby były (robione na CRT), a po prostu lubię na Plesń Czelendż robić wysoki kontrast (praktycznie za każdym razem)
w programie nic się nie rozjechało, bo nie robię Auto-Color :-P
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Setmag napisał/a:
mario633 - kontrasty dobrane stanowczo ale nie agresywnie, wszystko ciekawie wyważone z zachowaniem wszystkich szczegółów oraz przedstawieniem najciekawszej faktury.

No właśnie zawsze staram się tak obrabiać, często z beznadziejnym skutkiem. :-B
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
opiszon napisał/a:
Setmag napisał/a:
opiszon - chyba coś w programie się pokopało lub rozregulowany monitor ;)

nic się nie pokopało - kolory takie jak chciałem żeby były (robione na CRT), a po prostu lubię na Plesń Czelendż robić wysoki kontrast (praktycznie za każdym razem)
w programie nic się nie rozjechało, bo nie robię Auto-Color :-P


Zmienia to postać rzeczy, może nie widzę takich półtonów jak na CRT - ogólnie inny sposób reprodukcji obrazu.
Czyli przesuwasz każdy z suwaków aż zaczną się pojawiać na slajdzie realne kolory?
Ja wychodzę z auto a potem bawię się i dostosowuje aż zacznie pojawiać się pożądany efekt potem tylko koryguje sprawdzając co lepiej wygląda i na końcu eksport.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Setmag napisał/a:
Czyli przesuwasz każdy z suwaków aż zaczną się pojawiać na slajdzie realne kolory?

dokładnie tak - auto color to jednak tylko automat - to samo mogę zrobić 3 przesunięciami suwaka, a zawsze to jedna operacja na materiale mniej

[ Dodano: 2010-05-27, 18:27 ]
Setmag napisał/a:
może nie widzę takich półtonów jak na CRT
wydaje mi się, że tam nie ma półtonów - tak jak pisałem - lubię na PC wysyłać wysoki kontrast ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach