dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski, nie pamietam dokladnie, ale to chyba glowna roznica miedzy tymi monitorami - mozliwosc kalibracji sprzetowej (cokolwiek to znaczy).

argawen, musze doczytac co i jak. Dziekuje za propozycje, kto wie, moze sie pofatyguje i skorzystam z niej :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
nie pamietam dokladnie, ale to chyba glowna roznica miedzy tymi monitorami - mozliwosc kalibracji sprzetowej (cokolwiek to znaczy).
Nie. Jeśli chodzi o kalibrację to oba są tak samo ułomne.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski, aaa, to Ty masz tego z cienkom ramkom? :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
to Ty masz tego z cienkom ramkom?
nie, z cienką ramką to jest chyba 1990VX (ale on nie ma S-IPS). Ale mogę się mylić.

1990FX i 1970NX chyba wyglądają tak samo.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
No tak, sprawdzilem wlasnie - matryce te same.

1990FX ma lepszy czas reakcji, ciutke szersze katy widzenia (176 vs. 178 st.) i pivota.

Tak jak pisales, nie da sie ich kalibrowac - ani sprzetowo ani nawet software'owo :-? Mozna za to zrobic profilowanie - czyli to co zrobiles u siebie.

Argawen, chyba skorzystam z Twojej propozycji :-) Odezwe sie na priv po dlugim weekendzie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
chyba skorzystam z Twojej propozycji :-)
Nie problemu
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zapytalem na forum MVA.pl co daje profilowanie:
http://mva.pl/forum/viewtopic.php?p=30067#30061
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dan, do wiernego odwzorowania kolorów nie trzeba mieć LUT (color lookup table), robione sprzętowo w monitorze), bo to może być emulowane przez oprogramowanie i chyba każdy system operacyjny to potrafi, kosztem zmniejszenia palety kolorów (niewielkiego). Najważniejsza jest korekcja gamma dla każdego koloru indywidualnie; co do punktu bieli, to dla takich "zwyczajnych" monitorów LCD nie ma sensu emulowanie np. temperatury 6500K (bo jeszcze bardziej obcina gamę kolorów), tylko używanie naturalnego, który odpowiada kolorowi podświetlenia monitora i zazwyczaj jest blisko 6500K.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
ja mam crt LG flatron F900P i kiedy w menu osd wybiore temperatur barwowa 6500 to wszystko robi sie zolte. Macie moze jakies pomysły co zrobic?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kosafwc napisał/a:
kiedy w menu osd wybiore temperatur barwowa 6500 to wszystko robi się zolte. Macie moze jakies pomysły co zrobic?
Przyzwyczaić się.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
nie da sie gdzies w windowsie balansu bieli ustawic? bo czytałem w wielu miejscach ze nalezy ustawic na 6500K zeby fotki wygladaly potem mniej wiecej tak samo u innych (taki jakby standard) ale jesli u mnie biel jest w odcieniu zębów starego Japończyka, to coś nie halo :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kosafwc napisał/a:
kiedy w menu osd wybiore temperatur barwowa 6500 to wszystko robi się zolte

Widzisz tak przez krótki okres po przejściu na 6500 K, albo porównując z innym monitorem, który ma ustawione 9200 K. Jest to kliniczny przypadek wrażenia aptecznego... optycznego ;-) Po pewnym czasie, ten monitor, który jest 9200 K będzie dla Ciebie świecił na niebiesko 8-) a Twój z 6500 K na biało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach