gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
pawcio, też przyłączam się do prośby webjay-a,
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Raczej ciężko będzie bo mam same lampowce w A klasie :-|
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
wzmacniaczy miałem w swym zyciu kilkanascie... w tej chwili uzywam sprzętu Denona - AVR2807 i DVD1940 z głośnikami Eltax'a z subem aktywnym. Przy cenie którą zaplaciłem za komplet jest naprawdę bardzo dobrym zestawem ;-) tak jak mówi Fafniak - przy włączeniu trybu "direct" da sie posłuchac muzyki, natomiast jesli chodzi o 5.1 to naprawdę robi niezły bałagan ;-)

W chwili obecnej (za rok znaczy się) planuje przesiadkę na wyższy model D - AVR3808.

Zestaw taki mogę śmiało polecić każdemu kto chce posłuchac muzy (naprawdę sie da) i obejrzeć DVD w systemie 5.1.

Pzdr
paw
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
gregorisan napisał/a:
Ten zestaw z Pioneerem, który miałem na oku czyli: 819 lub 919 wg. podanych parametrów maksymalnie w okolicach 260-280wat w zależności od modelu. Natomiast Onkyo 607 prawie 400wat.

Zobaczyłem parametry tych wzmacniaczy, i tak:
Pioneer 819 - pięć wzmacniaczy o mocy 130W = 650W oddaje, a pobiera 260W
Onkyo 607 - siedem wzmacniaczy o mocy 140W = 980W oddaje, a pobiera 550W
Mamy perpetum mobile :!: :mrgreen:
z forum AS, nie wiem o jakim wzmacniaczu napisał/a:
Mój może pobrać z gniazdka 800W ale podczas normalnego słuchania pobiera poniżej 50W


Generalnie bierze z sieci tyle ile prądu spoczynkowego płynącego przez tranzystory mocy plus niewielki procent dla preampu i innych elementów wzmacniacza.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
pawcio napisał/a:
Mamy perpetum mobile :!: :mrgreen:

To pewnie tylko chwyt marketingowy ;-)

A jeszcze takie pytanie. Ze względów metrażowych jak i ulokowania sprzętów domowych jedynym sensownym u mnie rozwiązaniem umieszczenia 5 głośników jest jedna podłużna ściana - dwa fronty w rogach oraz satelity na komodzie obok telewizora. Centralny w szafce pod TV. Takie ustawienie zda egzamin?
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Nie no, pięć głośników jest po to, żeby były dookoła. Wszystkie z przodu to raczej bez sensu.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
Nie no, pięć głośników jest po to, żeby były dookoła. Wszystkie z przodu to raczej bez sensu.

Wiem o tym, ale niestety nie mam ich gdzie za sobą umiejscowić - w grę wchodzi tylko montaż na ścianie :-/
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
To może takie coś będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem
http://www.yamaha.com/yec/soundprojectors/
http://ysp.pl/
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
gregorisan, skoro tak, to może mniej głośników ? Np. stereo + centralny ? Albo 2 + niskotonowy (zwykle mniejsze fuj ;-) )
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
pawcio, a potrzebny jest do tego ampli i jak w rzeczywistości takie "cacko" się sprawuje - muszę przyznać, że w moim przypadku byłoby to dobre rozwiązanie...
PK, dwa fronty plus centralny z punktu montażu rewelacja - jak w praktyce?
Od razu zaznaczam, że nie jestem wybredny ;-)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
gregorisan, Nie wiem, nie słuchałem, był chyba kiedyś test w "Audio" o ile dobrze pamiętam.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Widziałem cenę - odpada ;-) A jaki efekt uzyskam w połączeniu dwóch frontów i centralnego?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
domyslam sie, ze jesli postawisz wszystko na jednej scianie, to bedzie tak samo jakbys mial 2+1... :(
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Albo i gorzej...
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
albo i gorzej... przypominaja mi sie glosniki 5+1 ktore kiedys mialem na biurku chwilowo wszystkie razem.. 2 boczne graly pelnia, w 2 byl 'poszum'... taka kupa troche... z kolei gdy byly rozlozone po wszystkich rogach pokoju, to raz zlapalem sie na tym, ze myslalem, ze z kaloryfera cieknie mi woda (jak sie okazalo, mialem puszony film w ktorym padalo, czy cos podobnego) - to bylo naprawde sugestywne, bo jakby wszedlem do pokoju nie przypominajac sobie, ze cos wlasnie jest puszczone. do tego stopnia, ze dopiero gdy podnioslem firanke to zorientowalem sie, ze jestem p*****... ;)

ps. dlatego jesli maja byc filmy, a nie muzyka, to na Twoim miejscu bralbym jednak 5.1 i kombinowal jak podwiesic te dwa glosniki z tylu... moze sufit?

 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
gregorisan napisał/a:
Widziałem cenę - odpada ;-)

No ale za 2,3kzł masz załatwioną sprawę amplitunera i pięciu głośników ( http://www.allegro.pl/ite...raty_f_vat.html )
Ale lepiej posłuchać gdzieś takiego wynalazku.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
mial ktos ten wynalazek yamahy? bo ogolnie ciekaw jestem jak to wyglada, kiedy np. prawa sciana jest 'miekka' tj. zaslony / firany, a po lewej jest np. stol z krzeslami... kumam, ze ludzki mozg mozna oszukac na wiele sposobow, ale czy na prawde efekt jest identyczny z systemem 5+1?
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
A przyszło mi jeszcze do głowy inne rozwiązanie. Jakiś dobry ampli stereo plus dwa konkretne fronty - np. Jamo 606 podpięte pod BD. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w miarę dobrym nagłośnieniu filmu? Teraz mam wszystko podpięte pod zwykłą małą wieżyczkę i szału nie ma...

[ Dodano: 2010-06-03, 21:28 ]
pawcio, w sumie racja, ale z ampli mam przynajmniej jakąś namiastkę stereo - a tutaj pewnie tylko KD. Za jakiś czas pewnie wyjdą nowe kodeki i można taki wynalazek na śmietnik wyrzucić a tak w przypadku głośników zawsze coś pozostaje po wymianie ampli...niestety widzę, że raczej sobie odpuszczę KD bo mam tak urządzony pokój, że nic z tego nie wyjdzie.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
gregorisan: eh, przejdz sie do kumpla ktory ma kino - obejrzyj ten sam fragment przy pelnym 5+1 a pozniej zrob to samo z wylaczonymi tylnimi kolumnami... jesli bedzie Tobie pasowac (a moze), to bedziesz mial odpowiedz ;) nie mniej w/g mnie, tylnie daja naprawde odczuwalna (i to sporo) roznice... (chyba, ze bedziesz ogladal wylacznie 'w starym kinie' :) )

[ Dodano: 2010-06-03, 21:31 ]
a... jeszcze mozesz poszukac jakis komputerowych grajkow... gigaworksow lub z podobnego przedzialu cenowego.. satelitki sa malutkie...
 
elan  Dołączył: 03 Gru 2008
Aż dziwne, że nikt nie rozważał harman/kardon-a.
Ja w każdym razie polecam się przyjrzeć tej firmie i przesłuchać wybrany model.
Sprzęt naprawdę wymiata w kinie domowym i w stereo(zależnie od modelu). Wzmacniacze/amplitunery tego producenta posiadają wysoką rezerwę prądową co ma ogromne znaczenie przy zasilaniu kolumn. Przypuszczam że co niektórzy po przesłuchaniu w stronę Pioneera, Denona itp. nie będą chcieli patrzeć ;-) .


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach