shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
  który model puszki jest najcichszy???
To mój pierwszy post na tym szacownym forum więc:
Witam wszystkich sedecznie! :-B

problem:
Sprzedałem własnie KM5D z powodu...głośności lustra.Niestety.
Niektóre SLRy jak wiadomo hałasują niemiłosiernie (KM5D, A100, 20D) a niektóre mniej :mrgreen:
Szukam cichutkiej puszki.To mój priorytet.Nie udało mi się osłuchać niestety wszystkiego..ale np. E-400, D40..czy legendarna E-1 są wystarczająco ciche..i z tych cichych chcę sobie coś wybrać.

pytanie:
Nie mam pojęcia (znaleźć coś w sklepach graniczy z cudem) jak to wygląda w Pentaxie? Czy mają w Waszej ocenie ciche lustra...może w zależności od modelu?
Na fotopolis K100D skrytykowali właśnie za piskliwe dźwięki jakie wydaje...ale parę razy przejechałem się na ich opiniach więc zapytam tu...
Nie ukrywam, że kasetka® spełnia inne moje wymagania więc...trochę się łudzę, że....
Na K10D mnie na dzień dzisiejszy nie stać więc nie wchodzi do rankingu.
A może taki GX-1L ...cichy jest?
Proszę o zabranie głosu i dziękuję piknie :mrgreen:

pozdr,

ps. Tylko proszę mnie nie przekonywać, że to nie przeszkadza..można z tym żyć...że nie o to w fotografii chodzi ect, ect. :evil: Ja to wszystko wiem :evilsmile:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Re: który model puszki jest najcichszy???
shakal napisał/a:
Czy mają w Waszej ocenie ciche lustra...może w zależności od modelu?
Na fotopolis K100D skrytykowali właśnie za piskliwe dźwięki jakie wydaje...ale parę razy przejechałem się na ich opiniach więc zapytam tu...
Nie ukrywam, że kasetka® spełnia inne moje wymagania więc...trochę się łudzę, że....


To bierz Kasetkę i heja. Lustro milutko dźwięczy, a na Fotopolis przesadzają.
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
Dzięki!...milutko, ale czy i cichutko? :shock:
Może jakieś odniesienie..eee....nie za dużo wymagam? :-D

pozdr,
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Za dużo. Dla mnie cicho. Najlepiej idź do sklepu i klepnij lustrem. Przekonasz się.
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
Meggido napisał/a:
Za dużo. Dla mnie cicho. Najlepiej idź do sklepu i klepnij lustrem. Przekonasz się.


shakal napisał/a:
..(znaleźć coś w sklepach graniczy z cudem)....


Dawno bym to zrobił...nie znalazłem w żadnym sklepie w trójmieście ani jednego egzemplarza lustra Pentaxa.

ale dzięki,
pozdr,
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
shakal napisał/a:
D40
pytasz o prawdziwe lustra czy zabawki? :evilsmile:
shakal napisał/a:
Nie mam pojęcia (znaleźć coś w sklepach graniczy z cudem) jak to wygląda w Pentaxie?
nie przesadzajmy, K100 spokojnie da się pomacać, a K10d też coraz częściej. 3miasto to nie pipidówek, poszukaj.

K100d ma faktycznie zupełnie inny dźwięk niż analogowe pentaksy. Ale mam wrażenie, że każdy DLSR jest głośniejszy od SLRa [ale to moja opinia :!: ]

shakal napisał/a:
Dawno bym to zrobił...nie znalazłem w żadnym sklepie w trójmieście ani jednego egzemplarza lustra Pentaxa.
nie wierzę. Nie wierzę! Poszukaj jeszcze raz.

 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
tref - dzięki....
..ale nie mógłbyś po prostu napisać, czy w Twojej ocenie Twój *ist jest głośny w porównaniu do innych luster cyfrowych?
Po co mi opowiadasz historie o moim słabym wzroku :lol: ....czy może o nieudolności przedstawiciela Pentaxa?

pozdr,
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
shakal jeżeli nie chce Ci się chodzić po sklepach lub nie możesz jakiegoś modelu znaleźć polecam testy na www.dpreview.com, zamieszczają tam dźwięk lustra testowanego aparatu w mp3
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nieudolnością przedstawiciela mordy sobie nie wycieraj ;-)
Można znaleźć Pentaxy w trójmiescie, ale czy w warunkach dobrych do porównań? Średnio. Najlepiej chyba jest w sklepie www.cyfrowe.pl. Adres znajdziesz na ich stronie.
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
Sklepów internetowych nie brałem pod uwagę (jeśli chodzi o testowanie sprzętu) - większość z nich działa tylko wysyłkowo (mieszkania) i nie mają towaru na bierząco - to oczywiste...
Ale z tymi mp3 na dpreview to dobry pomysł...tylko jak wyskalować głośność :mrgreen:

Idę posłuchać...

dzięki,
pozdr,
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
shakal, w sumie to nie wiem, czy kasetka jest aż taka cicha (nie porównywałem), ale żadnych piskliwych dźwięków nie stwierdziłem, tylko klapiące :-) A co do dostępności puszek, to niestety (a może stety) koledzy mają rację - kasetki i kadyszki leżą tu i ówdzie, choćby w MM, electroworl, saturnie, więc stwierdzenie "znaleźć coś w sklepach graniczy z cudem" jest po prostu nieprawdziwe. Cudem jest raczej nie znaleźć, bo te sklepy do małych nie należą.
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
No i muszę się tłumaczyć..że nie jestem garbaty :-(
W gdańskim MM nie było żadnego lustra Pentaxa (ani sztuki), w 3x trójmiejskich EuroAGD ani sztuki, Fotojoker ani sztuki, różne sklepy niesieciowe - ani sztuki...w penym niesieciowym znalazłem owszem Samsunga Gx-1L ..ale obsługa nie dysponowała naładowanymi aku (chęciami?)
Ludziska kochani...przecież napisałem że D40 obsłuchałem bo był (wogóle Nikonów skolko-ugodno wszystkie modele..z kitami i bez), E-400 obsłuchałem bo był ...ect.
(z tych małych..bo szukam małego)
Canony mnie nie interesują - to nie obsłuchiwałem :->

Przecież to oczywiste, że gdybym je gdzieś trafił to bym tyłka nikomu nie zawracał!

Dajcie już spokój z tym szukaniem...bo się zamknę w sobie :mrgreen:
pozdr,

<edit> aha saturna w 3city nie ma a do electroworld jeszcze nie dojechałem..
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
shakal, oki, wierzę, nie zamykaj się w sobie ;-) Ale to tylko znak, że pucha jest taka popularna, że wszystko wykupili :mrgreen: Serio. Ostatnio czytałem na forum o jakiś promocjach w sieciach, może to dlatego. Bo np. w Łodzi co wejdę do MM to leży (kadyszka też), w electroworld też... To dziwne, co piszesz, być może nawet trochę niepokojące (?). Bo co jak co, ale problemu z dostępem do puchy to jeszcze nie było. Co najwyżej czasem ceny dziwne.
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
wiesz...nie wiem czy na tej pdst. można wyciągać daleko idące wnioski.
Kolędowanie po sklepach jak zapewne się domyślasz przeprowadzam w pewnych odstępach czasowych (od okazji) bo rozrzut między ich lokalizacjami to sporo km (korki, praca ect) w MM byłem ok 2tyg temu..niewykluczone, ze może już coś tam z Pentaxów leży...ale w porównaiu z dostępnością Nikona czy Canona jest olbrzymia(!) różnica.
Ten sprzęt z wyborem modeli zalega na każdym dosłownie rogu..w każdym komputerowym...w każdym "żeźniku" nieomal :shock:

I to są moje trójmiejskie spostrzeżenia...ale Pentax (ch*** od luster) generalnie nie zalega na półkach z różnorodnością asortymentu - jakiś czas temu polowałem na Optio dla żony (już nie pamiętam modelu) i nie znalazłem tego konkretnego....skończyło się na Ixusie, których wybór i dostępność w każdym niemal punkcie imponuje.

pozdr,

ps. bEEf a mówił Ci już ktoś, ze na tym awiatarku przypominasz Tarantino? ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
ps. bEEf a mówił Ci już ktoś, ze na tym awiatarku przypominasz Tarantino?

Ha ha ha :mrgreen: nie :mrgreen: :mrgreen: Ale "na żywo" raczej już nie, bo to avatarek robiony obiektywem o ogniskowej 8mm :-)

[ Dodano: 2007-05-01, 02:42 ]
A co dostępności - cóż, to prawda. Nawet Olek, który goni pentaxa pod względem sprzedaży (nie odwrotnie!) jest dostępny duuużo łatwiej. To świadczy albo o tym, że puchy pentaxa są tak dobre, że ludzie je mimo wszystko kupują, albo że pentaxiarze są tak zdeterminowani (co w sumie wynika z punktu pierwszego).
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
Cóż nie śledzę rynku sprzętowego w stopniu wyjątkowo analitycznym :oops: ale posiłkując się opinią Mikea Johnstona ("fotograf niedzielny" - fotopolis na pewno znasz) odnośnie polityki Pentaxa - odnoszę wrażenie, że ona chyba taka jest ...nienachalna :mrgreen: W reklamach również. Może to ma i dobre strony (pewna elitarność..wtajemniczenie...choć cierpi na tym dostępność i zapewne serwis.
I to ma przełożenie również nad Wisłą.

Nigdy w życiu nie miałem żadnego Pentaxa...i korci mnie...oj korci.
Ale muszę trochę się w tym systemie rozeznać...ceny lamp TTl czy obiektywów...czy współpraca z M42.

Dlatego tu zawitałem :-D ...no i będę Was trochę nękał....
Ale widzę już, że tworzycie dość spore grono i o dużej wiedzy merytorycznej..i to dobrze.

pozdr,
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
shakal napisał/a:
no i będę Was trochę nękał

Wziąłem sobie do serca twoje słowa i rano jeszcze raz przesłuchałem wszystkie puszki jakie tylko znalazłem. Efekt: najbardziej cicha była ta z kukurydzą, potem z groszkiem konserwowym. A poza tym to jest aparat zwany lustrzanką, ma pewne mechanizmy: to musi być coś słychać.

Ja swój kupiłem w Gdańsku na Kartuskiej 149 "Jarkom", albo www.cyfrowe.pl, K10 mieli w ciągłej sprzedaży i dostępne "od ręki"
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Re: który model puszki jest najcichszy???
shakal napisał/a:
problem:
Sprzedałem własnie KM5D z powodu...głośności lustra.Niestety.
Niektóre SLRy jak wiadomo hałasują niemiłosiernie (KM5D, A100, 20D) a niektóre mniej :mrgreen:
Szukam cichutkiej puszki.To mój priorytet.Nie udało mi się osłuchać niestety wszystkiego..ale np. E-400, D40..czy legendarna E-1 są wystarczająco ciche..i z tych cichych chcę sobie coś wybrać.

pytanie:
Nie mam pojęcia (znaleźć coś w sklepach graniczy z cudem) jak to wygląda w Pentaxie? Czy mają w Waszej ocenie ciche lustra...może w zależności od modelu?

K100D jest IMO dość głośny, ale zwróciłem na to uwagę dopiero wtedy, gdy pobawiłem się... Nikonem D200 :-) , czyli jak dla mnie w praktyce ta głośność nie ma żadnego znaczenia. Sterowanie lustrem w kasetce rzeczywiście jest piskliwe (żródłem dzwięków jest chyba jakiś silniczek działający tam i z powrotem), Nikon jest "kłapiący" (tak jakby lustro było "naciągane" i powracało na swoje miejsce pod wpływem "sprężynki"). To są moje domniemania (do środka nie zaglądałem), fakt, że działa to ciszej. Nie wiem, czy D40 / D40x mają taką samą konstrukcję mechanizmu sterowania lustrem jak D200, ale jeśli nawet, to ja raczej i tak nie brałbym tego aparatu pod uwagę ze względu na brak śrubokręta i ograniczenie tylko do szkieł z motorkiem AF.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
shakal napisał/a:
.ale nie mógłbyś po prostu napisać, czy w Twojej ocenie Twój *ist jest głośny w porównaniu do innych luster cyfrowych?
nie mógłbym, ponieważ w żaden sposób nie wynika to z mojego postu. *ist jest lustrem analogowym, a porównania analoga do cyfry raczej nie proponuję przeprowadzać. W ogóle w jakim sposób wywnioskowałeś z mojego postu, że odwołuję się jakoś do *ista, skoro tam słowa o nim nie ma :?: :?: :?:

Jeśli w taki sam sposób szukasz aparatów po sklepach, to możesz faktycznie ich nie zauważać. :evilsmile:
Piszesz, że w MM byłeś 2 tyg temu, a odległości między sklepami są duże i nie masz czasu na jeżdżenie. No to niestety, musisz to przyjąć do wiadomości, że Pentaki nie leżą w każdym sklepie i trzeba ich poszukać, ale na pewno nie jest tak, że ich nie ma w ogóle! Są popularne i szybko się sprzedają [poza tym sklepy za mało ich zamawiają-ale to ina bajka-doktorat można napisać]. Zresztą zamiast jeździć można do sklepu zadzwonić - proste rozwiązanie, prawda?

A teraz coś na osłodzenie atmosfery - 350d ma bardziej "miękki" dźwięk niż K100/K10d. Nie wiem jak C400d, ale pewnie jest podobnie. Co do D80 - zapytać należy Tomeckiego :mrgreen: . Jeśli potrzebujesz aparatu bezdźwiękowego do zdjęć w muzeach, szpitalach, do podglądania życia bez ujawniania się, to kup analoga, a najlepiej z ręcznym przewijaniem kliszy. Każde lustro cyfrowe jest głośne i zwróci na siebie uwagę. Poza tym mają duże gabaryty.

 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Re: który model puszki jest najcichszy???
shakal napisał/a:

Sprzedałem własnie KM5D z powodu...głośności lustra.Niestety.
Niektóre SLRy jak wiadomo hałasują niemiłosiernie (KM5D, A100, 20D) a niektóre mniej :mrgreen:


na dpreview wszystkie nowe aparaty do testu mają dorzucone sample z pracy lustra - głośności tym nie sprawdzisz (bo przecież nie wiadomo jakie były parametry nagrania) ale przynajmniej ocenisz czy brzmienie lustra Cię nie drażni ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach