Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
No ale kontrastu to raczej nie powiększy, bo w opisie aukcji nie ma nic o mikrogranulkach SMC :-P

Poważnie mówiąc, nie wykluczam, że taka folia może zwiększyć odczucie kontrastowości obrazu, kiedy zostanie zastosowana np. na porysowany ekran telefonu - klej rzeczywiście może wypełnić rysy, które dzięki temu przestaną być widoczne.

Jednak znajdujący się w opisie aukcji tekst:
Większość nowych monitorów i laptopów już posiadają fabrycznie naklejoną taką folie.
Poprawiają one kontrast, oraz ułatwiają czyszczenie ekranu.
Chyba każdy kto ma monitor LCD wie jakie to jest uciążliwe.

mnie nie przekonuje, ponieważ:

1. Oba moje monitory (w laptopie i "stojący") mają matowe powierzchnie i IMO dlatego są lepsze od tych nowomodnych, które błyszczą jak lustro i odbijają to co znajduje się przed nimi (bliki na ekranie, przy wielogodzinnej pracy to zaraza, a w ciemności pracować nie lubię).
2. Poprawiają kontrast (?), bo pewnie czerń wydaje się głębsza ze względu na mniejsze rozpraszanie światła na powierzchni monitora. Ale żeby cieszyć się tym kontrastem trzeba baaardzo dbać o to, by przed monitorem nie było nic jasnego (zatem jasne koszule do pracy nie są wskazane).
3. Czyszczenie monitora nie jest żadnym problemem. Wystarczy nabyć drogą kupna za ok. 5 zł ściereczkę z mikrofibry (dobrze sprawdza się taka trochę mechata), po czym zamoczyć ją w czystej wodzie, mocno wycisnąć (powinna być wilgotna, nie mokra), a następnie przetrzeć ekran.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
no ale mówimy o wyświetlaczach w aparacie. One i tak przeważnie mają obecnie szybkę zabezpieczającą LCD, więc w zasadzie sam wyświetlacz jest zabezpieczony, natomiast w przypadku gdybyśmy chcieli w przyszłości sprzedać aparat zgadzam się z Grendelem - porysowana (nawet nieznacznie) szybka wyświetlacza może nas trochę kosztować :-( Folia ochronna, jak na mój gust nie zwiększa, ani znacząco nie zmniejsza komfortu pracy z aparatem, a za to znacząco zwiększa komfort psychiczny ;-)
... tylko musi to być folia poliwęglanowa. Zwykła cienka folijka (PVC?) na nic się nie zda - szybko się rysuje,matowieje, odjkleja się i w ogóle jest okropna :evil:

 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomand jeżeli chcesz zainwestować więcej kasy około 100 zł widziałem do Pentaxa osłonę mocowaną w miejsce muszli ocznej mniej więcej tak to wygląda http://www.allegro.pl/ite...czna_f_vat.html
wybaczcie za link :) , robi sie z tego istny kominek :mrgreen:
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
cypis napisał/a:
Folia ochronna, jak na mój gust nie zwiększa, ani znacząco nie zmniejsza komfortu pracy z aparatem, a za to znacząco zwiększa komfort psychiczny ;-)

I to jest bardzo poważny argument za, przecież my bawimy się tymi aparatami przede wszystkim dla zwiększenie psychicznego komfortu życia :mrgreen: .
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Cytat
I to jest bardzo poważny argument za, przecież my bawimy się tymi aparatami przede wszystkim dla zwiększenie psychicznego komfortu życia


O serdecznie dziekuje, o moj komfort psychiczny to juz dbaja blizniaki i Lepper z Giertychem, dzieki nim wiem w jakim kraju zyje ;).
Nie bedzie niemiec plul nam w kasze i dzieci nam germanil :)
 
Lech06  Dołączył: 24 Mar 2007
W FotoTip są i do Pentax'ów http://www.foto-tip.pl/sk...&sort=2a&page=5
Tylko model K10D czy K100D są modelami za nowymi na tą chwilę, choć można dać zapytanie.
Osobiście do aparatów czy kamery kupowałem folię u kocotgrz
http://www.allegro.pl/sho...s.php?uid=62235
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
link do aukcji

coś takiego miałem na myśli - wyeksperymentowałem to z palmtopem i na prawdę działa ;)


Na ostatnich zdjęciach ta folia wyostrzyła nawet napisy pod przyciskami na video!!!! :D
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Coś sobie myślę ,że to dobry pomysł z tą folią.Jak w starym Nikonie 5400 porysowałem LCD to jednak jakos tak trochę bolało.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Generalnie to czysto estetyczna kwestia - ludzie oceniają stan zużycia paratu po startej farbie z narożników i rysach na wyświetlaczu a nie biorą pod uwagę tego, że aparat mogłem grzeczenie nosić w miękkiej torbie, ale za to torba leżała w bagażniku samochodu w upały i w 30. stopniowe mrozy, nosiłem aparat zawsze ze sobą, więc wytrząsł się za wszystkie czasy... Wnętrze może być totalnie zasyfione, choć obudowa estetyczna... I na odwrót...
W mojej obecnej cyfrze (KM A1) przy mrozach i wilgoci wyszedł ten znany babol z matrycą, choć obudowa nieskazitelnie czysta i na alledrogo pójdzie pewnie za cenę porównywalną z ceną zakupu sprzed prawie roku...
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Ja swojego K10 niestety juz zarysowalem (mowie o LCD) i wlasnie zastanawiam sie nad wyborem folia vs. oslonka (wlasnie zapytalem czy do K10 maja juz w fotopstryku "dedykowana" oslonke). Moze to i lepszy pomysl od folii?

Tylko jak przylozyc oko do muszli ocznej kiedy jest ona otwarta ? :-) Niby to wersja PRO ale cos mi tu nie pasuje. Chyba ze prosi maja na stale zamkniete LCD-ki, moze one bardziej przeszkadzaja niz pomagaja focic ...

http://www.foto-tip.pl/sk...products_id=723

Czekam na Wasze opinie,
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
starymada napisał/a:
Czekam na Wasze opinie,

dramat :!:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mialem w minolcie, dostep do lewej strzalki wybieraka strasznie utrudniony
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
omg, w życiu czegoś takiego na aparat bym nie założył :-? już lepiej bierz tą folię.. (chyba z głównego LCD korzystasz baaardzo żadko, to wtedy ten plastik może sie nadać)

 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
l_uka napisał/a:
starymada napisał/a:
Czekam na Wasze opinie,

dramat :!:


dramat ze: 1) zarysowalem LCD, czy 2) folia lub 3) oslonka sa fatalne?
czy wszystkie powyzsze hehe
 
darco  Dołączył: 14 Lut 2007
podłączę się :-)
jaka folia będzie lepsza bo na allegro sprzedają dwa rodzaje
-elektrostatyczna bez kleju, cienka, czy wystarczy do ochrony i czy nie będzie sie odklejać?
-poliwęglanowa gruba z klejem, podobno kamufluje nieduże rysy, trochę boję się o wymianę ,jak trzeba będzie ją usunąć czy nie zostawi kleju lub nie zniszczy szyby
pozdrawiam
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
wlasnie, dokladnie to samo zauwazylem.

- sprzedajacy folie bezklejowe pisza, iz folie na klej (poliweglanowe) "wzynaja sie w ekran", niszcza LCD i "nadaja sie tylko na okna"

- z kolei sprzedajacy folie z klejem pisza, iz folia bezklejowa nie daje porzadanego efektu, bo "woda wyparuje a rysy beda nadal", podczas gdy "folia z klejem na stale wypelnia rysy".

Swoja droga, dosc ostra walka jak na przedmiot za 3-5 zlotych, opisy sa dosc ciekawe, np. ze folie maja wlasniwosci "samo regenreujace" :-) itp itd.
Ale moze warto walczyc, skoro jeden ze sprzedajacyh chwali sie ze jego folia zostala sprawdzona przez 8600 allegrowiczow!

To jak, ktora lepsza ? :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
starymada napisał/a:
dramat ze: 1) zarysowalem LCD, czy 2) folia lub 3) oslonka sa fatalne?

dramatyczna jest ta oslona ;-P
ja ekran zarysowalem w pierwszym tygodniu posiadania sprzetu. Pozniej jest juz tylko lepiej - statystyka robi swoje ;]
Przy obecnym tempie starzenia sie aparatow cyfrowych, chyba nie sadzisz ze brak ryski na ekranie za 3 lata jakos znaczaco podniesie cene uzywanej budy?
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
na razie nie mysle o odsprzedawaniu kadychy, dopiero co kupilem niedawno hehe
bardziej chodzi o swobode uzywania, by nie bac sie odkladac body nie wiadomo gdzie, a bardziej skupic sie na foceniu ...
w takim razie nakleje sobie folie, nie wiem tylko jaka hehe
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A jakby tak zastosować folię aluminiową?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
A jakby tak zastosować folię aluminiową?

malotrwala

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach