bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, no flatfield to nic innego, jak zdjęcie jakiejś jednolitej, równomiernie oświetlonej płaszczyzny - np nieba (ale bez chmurek i ptaszków ;-) ). Chodzi o punkt odniesienia. Coś jak zdjęcie "dekielka", które jest odniesieniem przy usuwaniu "hotów" ( ;-) ) tylko ze światłem - bo chodzi o placki na matrycy. Potem to już trochę matematyki, ale prostej - na poziomie sumowania, mnożenia i dzielenia. I tyle.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dzięki. Teraz już wiem, że jak szukam paprochów na matrycy to robię flatfielda. Brzmi zawodowo (prawie jak bokeh) :mrgreen:
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
A czy ktos z Was orientuje się przypadkiem jak w kadyszce wygląda kwestia tzw. mapowania pikseli w matrycy, czy istnieje do tego np. jakiś soft, czy tylko takie "cuda to tylko w Erze" - oczywiście mam na mysli w serwisie?
Ponawiam pytanie do znawców, czy hot w matrycy zmienia swoja pozycję na zdjęciu, czy tez może na każdym z nich być umiejscowionym dokładnie w tym samym miejscu?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A czy ktos z Was orientuje się przypadkiem jak w kadyszce wygląda kwestia tzw. mapowania pikseli w matrycy, czy istnieje do tego np. jakiś soft, czy tylko takie "cuda to tylko w Erze" - oczywiście mam na mysli w serwisie?

Tylko w serwisie.
Cytat
Ponawiam pytanie do znawców, czy hot w matrycy zmienia swoja pozycję na zdjęciu, czy tez może na każdym z nich być umiejscowionym dokładnie w tym samym miejscu?

Jest w tym samym miejscu. Jest to taki bardziej "wyrywny" piksel.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
ms, dzięki :-B
Co do programów to nie szkodzi, że nie ma. Operacja jest na tyle prosta, że dałbym radę to napisać :-) Problem może być faktycznie z uzyskaniem flatfielda... Ale jeszcze raz dziękuję za informację, dobrze wiedzieć.


No no, to ty gość jesteś jak sobie sam program napiszesz:)
Tak się zastanawiam czy Imatest przypadkiem nie zrobi tych rzeczy, ale czasu brak mi na razie (do września...) na jego poznanie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
No no, to ty gość jesteś jak sobie sam program napiszesz

E tam gość od razu. Zawód taki mój, więc to by było dopiero, gdybym nie potrafił :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach