piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
lamina napisał/a:
ace 250 tam jest 12 segmentow

dzis zakładam wiaderko na pieniądze... z tego co uzbieram/uzbieram sprzedam/ będę wkładam tam i jak się uzbiera 1000 zł kupie coś lepszego :)
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
co do oklejania cewki... nie jest ostotne ze sie porysuje... trzeba uwazac zeby sie nigdzie nie ubila bo moze stracic szczelnosc a wtedy producent nie uznaje gwarancji!!
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
piotrek0001, Było się pytać starych wyg w tym temacie ,a nie brać co popadnie i to jeszcze żółte .
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
roket napisał/a:
piotrek0001, Było się pytać starych wyg w tym temacie ,a nie brać co popadnie i to jeszcze żółte .

Już nie przesadzaj, z tego co sie dowiedziałem ace 150 nie jest zły, a porównując go do chińszczyzny to jest śliczny ;)
a zółta jest tylko pucha od procesora i kawałek łokietnika ;) ( reszta czarna)
po za ty jak.... zarobi na siebie... to się go sprzeda i kupi coś prO :P
w sumie to już jestem prO bo znalazłem 2 zł :) z 95 ! ;)

[ Dodano: 2010-07-17, 16:21 ]
roket napisał/a:
jeszcze żółte .

Jutro robie czarny pokrowiec na żółtą elektronike
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ace 250 to bardzo słaby wykrywacz a 150 ,raczej ja bym nie liczył że to zarobi na siebie Garret robi dobre wykrywacze ale za większą kasę .
Cytat
a porównując go do chińszczyzny to jest śliczny ;)
do czego chcesz porównywać przecież 150 to piękny okaz made in China .
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
niestety musze cie zmartwic... wszystkie detektory garrett sa robione w fabryce w garland w texasie. w chinach robia tylko akcesoria. a co do slabosci... na drobnice ace niewiele ustepuje sprzetom z wyzszej polki :)...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
W Chinach robią tylko akcesoria obudowy i podzespoły i montują to wszystko w Garland ,nie ma to większego znaczenia do poważnych zastosowań ten wykrywacz po prostu się nie nadaje .
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
nikt nie pisze ze do profesjonalnych... ale wierz mi.... na drobnice zdaje egzamin....
elektronika od poczatku do konca robiona jest w usa, cewki tak samo, w chinach robia sluchawki, oslonki i inne typowe akcesoria.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja tam jestem w komfortowej sytuacji 10 lat z wykrywaczem choć skarbu nie znalazłem to jestem szczęśliwy zwiedziłem tyle miejsc zebrałem tyle śmieci a na baterie wydałem mąjatek fajnie to wspominam jeżdziłem zawsze z kolegą który uczył się grać na trąbce a ja robiłem kilometry i łykałem komary ;-) .
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Cytat
na baterie wydałem mąjatek

nie wiem jakie masz typ baterii.. jeśli to są paluszki tak jak w ace 150 .. to ja mam akumlatorki... , wykrywka działa na bateriach 20-40 godzin.. czyli.. spokojnie 4 wypady
jak uzbieram 50 zł kupuje eneloopy i.... nie płace na baterie już więcej ;)

Po za tym chciałem kupić coś co jest odrobine lepsze niż najtańszy prosty dla amatora detektor.. tak widziałem cenyy innych i widziałem 250... jednak zwróć uwagę że moja decyzja była dość szybka raptem 5 godzin rozglądania się w necie na wykrywką i chyba jednak dobrze kupiłem, chyba taki ace jest lepszy od takiego np armanda czy innego w cenie 200 zł na allegro.

to jest jak widać moje nowe hobby na które nie chciałem od razu kupować prO
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja mam 2x9v , rocznie wymieniałem jakieś kilkanaście kompletów ,
Cytat
jak uzbieram 50 zł kupuje eneloopy i.... nie płace na baterie już więcej ;)
nie badż taki pewny , akumulatorki to 1.2v bateria 1.5 v lepiej sprawdż przed zakupem bo może twój wykrywacz nie pociągnąć lub z 20-40 godzin zrobić się 2-4 godziny ;-) obyś nie był rozczarowany ,w moim przypadku 9v wykrywacz przestaje prawidłowo pracować kiedy napięcie spadnie do 8.4v czyli tyle ile ma aku :?: .
Druga sprawa każdy wykrywacz potrafi wiele jeśli nauczysz się jego słuchać a to klucz do zadowolenia z pracy .
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
roket napisał/a:
to 1.2v bateria 1.5 v lepiej sprawdż

w instrukcji piszę że mozna zastosować NiMH, po za tym eneloopy się już sprawdziły w lustrzance.
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
piotrek0001 napisał/a:
roket napisał/a:
to 1.2v bateria 1.5 v lepiej sprawdż

w instrukcji piszę że mozna zastosować NiMH, po za tym eneloopy się już sprawdziły w lustrzance.

ace maja na plytce przetwornice (czasem slychac jak piszczy) mozna smialo stosowac aku 1,2V nie ma to zadnego wplywy na zasiegi, podobnie jak w detektorch na 9V z rodziny fisher/teknetics/bountyHunter mozna stosowac aku nawet 7,8v zamiast baterii 9V i wszystko dziala ok.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Problem w tym że nie bardzo {bountyHunter} przy 8.4v jest kaplica.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Ehhh....
plaża.....
15 puszek... a wykrywa mi jako COIN....
przy NICKEL wykrywa mi zawleczki od puszki....
i weź tutaj coś znajdź...
jutro ide do lasu... :/
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
to cos nie halo jest z elektronika, bateria 9v dla napiecia znamionowego 8,5V ma okolo 60% pojemnosci, a dla 7,8V 20% .......
mysle raczej ze to wina tego ze w fisher i bounty jedna bateria zasila elektronike a druga tor dzwiekowy (audio) i baterie sie nierowno zuzywaja.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
piotrek0001,
Cytat
przy NICKEL wykrywa mi zawleczki od puszki....
i weź tutaj coś znajdź...
Jaki problem od tego masz dyskryminacje ,pomyśl trochę i ustaw co prawda puszek nie zdyskryminujesz ale resztę śmieci tak.

lamina
Cytat
mysle raczej ze to wina tego ze w fisher i bounty jedna bateria zasila elektronike a druga tor dzwiekowy (audio) i baterie sie nierowno zuzywaja.
to prawda osobne zasilanie z każdej baterii ,ale baterje rozładowują się zawsze w takim samym stopniu ,czyli jak brakuje prądu pewnie bierze z drugiej ,nie mam innego wytłumaczenia.
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
w ace 150 niewiele zdyskryminuje, tam jest tylko 4 segmenty dyskryminacji i nie mozna sobie ustawic co sie chce.....
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
roket napisał/a:
od tego masz dyskryminacje ,pomyśl trochę i ustaw co prawda puszek nie zdyskryminujesz ale resztę śmieci tak.

mam już ustawioną dyskryminacje na biżuterie....

[ Dodano: 2010-07-19, 09:18 ]
lamina napisał/a:
tam jest tylko 4 segmenty dyskryminacji

3..

[ Dodano: 2010-07-19, 09:19 ]
W sumie to dwie.. biżuteria i monety
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
moja pomylka, ace150 ma 5 segmentow dyskryminacji ale nie da sie ich dowolnie zalaczac i wylaczac jak w ace250 (on ma 12) moja sugestia to chodzic na allmetal i patrzyc na LCD, jesli pokazuje sie 1 segment to bedzie raczej zelazo, jesli ktorys z kolejnych to kopac... z czasem nauczysz sie rozpoznawac niuanse w detekcji,,, jak rozne dzwieki dla jednej rzeczy w zaleznosci od sposobu przemiatania, rodzaj i sygnalu dzwiekowego.... mimo ze sa tylko 3 to mozna jeszcze rozpozanc sporo po jego zachowaniu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach