daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
corn napisał/a:
jak Macierewicz.

A kto to :?: :shock: co to za typ :shock: :?: Z którego zdjęcia :?: :shock:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Re: IPN
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: opiszon, Ale sobie na porównanie zasłużyłeś...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rbucz, no cóż
nie żeby ten pan był moim idolem

ale przypominam - o polityce nie dyskutieren :!:
 
Jaerk  Dołączył: 27 Maj 2009
PK napisał/a:
opiszon, bez popadania w skrajności przydałoby się trochę więcej bokehu ze średnich dystansów.
Tak jaw powyżej ;-)
Za przykład może posłużyć choćby mały limited 35- w sytuacjach "makro" bokeh ma całkiem fajny, w "zwykłych" kadrach nie jest już tak cukierkowo.

Tenże limited:
gx20, f3,5 1/250s, ISO100
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Pentax-A 50/f2











 
ElvisZdw  Dołączył: 28 Lip 2010
Ricoh Rikenon 50MM f/2.




 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ElvisZdw napisał/a:
Ricoh Rikenon 50MM f/2.
faajne to drugie, szkoda tylko że tak centralnie. ;-)
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Sigma 18-50/2.8 EX DG Macro - dane w exifach, mimo, że niektórzy narzekają ja lubię to szkło ;-)







Sigma 70-300 APO DG



Pentax 50-200

 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
TOPMAN 28mm F2.8 Auto MC (kawał metalu.. waży 246g) 8-)

Obie foty na f2.8




Podoba się?
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
Cześć,
to ja też się pochwalę, bo gadać to każdy umie. Trochę nie to forum, bo nie używam Pentaxa (jestem tu dla Chinona), ale w końcu to zdjęcia:

Canon 300D, obiektyw Canon 35-105, pompka starszego typu, filtr polaryzacyjny:


Olympus E-510, obiektyw kit 40-150, pomniejszone, bez obróbki:


Olympus E-510, obiektyw na M42 Osawa 80-210, z ręki:


Olympus E-510, obiektyw Auto Revuenon 35-105, pompka na M42:


Zabawiam się w takie portreciki na własny użytek, chętnie używam obiektywów manualnych na M42. Rozmycie głębi fajna sprawa, ale lubię, gdy zdjęcie jest ciekawie skomponowane, żeby nie nudziło. Ponadto robię zdjęcia moim modelom (www.tad.anv.pl), ale tam to już pełna obróbka i sporo kombinowania z fotografią studyjną (sporo robione kompaktami).
TAD
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
Tad, Rozmycia fajne, ale postaraj sie robic zdjęcia nie w pełnym Słońcu.. okropne cienie Ci wychodzą no i chłopak bedzie miał zmarszczki na czole jak tak dalej pójdzie ;-)

Pozdro.
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
Dzięki Griffin - ale to było zamierzone.
TAD
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
Tad napisał/a:
lubię, gdy zdjęcie jest ciekawie skomponowane


To dlaczego tego nie robisz?
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
lucky napisał/a:
Tad napisał/a:
lubię, gdy zdjęcie jest ciekawie skomponowane


To dlaczego tego nie robisz?


wujek "cięta riposta" zawsze czujny :mrgreen:
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
No coż - nie napisałem, że to umiem. Lucky - przejrzałem Twoje portrety na forum i doszedłem do wniosku, że od Ciebie się tego nie nauczę...
TAD
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Tad napisał/a:
No coż - nie napisałem, że to umiem. Lucky - przejrzałem Twoje portrety na forum i doszedłem do wniosku, że od Ciebie się tego nie nauczę...
TAD

ładnie, ładnie TAD od 3 wczoraj na forum i już na "wojenkę" idziesz z bywalcami forum...weź na wstrzymanie.... nad kadrami musisz popracować, bo skomponowane są nieciekawie - brak w nich mocnych punktów, nad światłem się zastanów, potrenuj wystaw zdjęcia w tematach do oceny i z czasem będzie dobrze... Moich zdjęć nie oglądaj ;-) , bo całe życie się uczę....przekuwać teorię na praktykę ;-)
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
Dodik - właśnie tego oczekuję - konkretnej krytyki, a nie krytykanctwa. To, co napisałeś, czegoś mnie uczy, wcześniejszy post to zwykła zaczepka, a ja nie jestem od klepania po głowie - nieważne jeden dzień czy jeden rok. Konkrety, a nie polskie piekiełko.

Przy okazji - wyjaśnij mi brak mocnych punktów na poszczególnych zdjęciach - chętnie się nauczę. Wydawało mi się, że brakuje ich tylko na zdjęciu z postacią ułożoną poziomo.
Pozdrawiam.
TAD
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Tad napisał/a:
Dodik - właśnie tego oczekuję - konkretnej krytyki, a nie krytykanctwa. To, co napisałeś, czegoś mnie uczy, wcześniejszy post to zwykła zaczepka, a ja nie jestem od klepania po głowie - nieważne jeden dzień czy jeden rok. Konkrety, a nie polskie piekiełko.
D@dik ;-)

Tad napisał/a:
Przy okazji - wyjaśnij mi brak mocnych punktów na poszczególnych zdjęciach - chętnie się nauczę. Wydawało mi się, że brakuje ich tylko na zdjęciu z postacią ułożoną poziomo.
Pozdrawiam.
TAD

np. tu możesz poczytać o mocnych punktach
...na Twoich zdjęciach nie ma tych punktów w których można by oko zaczepić, i które poprowadziły by wzrok...
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
No ale mocne punkty obrazu (kadrowanie) a mocne punkty zdjęcia to dwie różne rzeczy - dlatego zapytałem, co masz na myśli.

Po drugie - niewolnicze podchodzenie do pomysłu, który ma tylko pomagać, jest... niewolnicze i niewiele daje. Po to jest układ barw, cieni, planów kompozycyjnych, głębi ostrości, dodatków na zdjęciu i kilka innych pomysłów, żeby nie było konieczności życia tylko jedną zasadą. W tym poradniku jest napisane o luźnym stosowaniu zasady i odniesiono ją - słusznie - do krajobrazów o dużej głębi ostrości, a nie portretów, gdzie jest po prostu jeden mocny punkt - twarz.

Na koniec - jeśli się zastanowisz, to zobaczysz, że kompozycja tła i głębi ostrości powoduje, że na zdjęciach powyżej są TYLKO mocne punkty, umieszczone właśnie w pobliżu mocnych punktów kadru. Pod tym względem jedynie zdjęcie z leżącą postacią jest niewłaściwe (za bardzo eksponuje "ładną trawę", zbyt mało mówi o postaci, rozciąga jej "ważność" na różne strefy zdjęcia).
TAD
 

bumbum  Dołączył: 17 Wrz 2007
Tad, ten temat to Pokaz swój bokeh i służy by wrzucać odpowiednie sample, jeśli chcesz się rozpisywać na temat własnych zdjęci i oczekujesz konkretnej krytyki stwórz własny temat ze swoim dobytkiem (powiększającym się oraz ewoluującym w doskonałości)

S24-70 f2.8 - f3.5 @65

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach