Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Promocja Canona
Na fotopolisie podają, że Canon z okazji 20lecia systemu Eos przygotował promocyjne zestawy. Prawdę mówiąc czymś takim mi pachniało. Dla fotografujących to miła informacja. Niech podobną taktykę zastosują pozostali to będziemy szczęśliwi/ Jestem fanem Pentaxa, ale ciesze się z każdej przyjemnej informacji z innych systemów /.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
widzę Piotr G., że od paru godzin cieszysz się sam. To się dołączę, choć jeszcze nie wiem z czego tu się cieszyć (co canon tak naprawdę zapodaje swoim wyznawcom), ale powiedzmy... z jubileuszu systemu EOS. Przez wiele lat EOS500 (potem 500N) towarzyszył mi nieodłącznie i wiernie. Zdrowie EOSa (z racji niedawnych przegięć, dziś tylko mlekiem ;-) )
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Cypisie, ja nie skaczę z euforii, że Canon coś tam promocyjnego robi dla swoich wyznawców, gdyż ze wszystkich systemów ten mi jakos nie leży i nie chodzi tu o ocenę jakosci marki etc. Chcę zasygnalizować, że producenci zaczynają walkę o nabywców różnymi sposobami, a ta będzie twarda/ wg danych prognostycznych sprzedaż lustrzanek będzie rosła stopniowo, a nie jak do tej pory lawinowo/ Może wreszcie spadną ceny-zapora w Polsce dla 95% fotoamatorów. Różne takie kroki jednych wymuszą podobne u drugich, może nawet w naszym systemie enigmatyczny Pentax coś zrobi/a chyba zaczął na PMA od tablicy skierowanej bezpośrednio dla nas fanów tej marki, no i ostatnie wiadomości od Benjamina zdaja się potwierdzać, że Pentax rusza do natarcia na rynek konsumencki. I wydaje mi się, że jestem na stronach o nazwie "Inne systemy" to dlaczego coś nie napisać o Canonie? Pszypuszczam,że wielu forumowiczów korzystało/korzysta/ z tego systemu.Pozdr.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
hej, no przestań - przecież nie drwiłem tylko lekko przymrużyłem oko. Nie raz i nie dwa chwaliłem canona na tym forum (ktoś nawet zaproponował mi żebym zmienił system, gdy pisałem o zaletach canona 20D/30D), bo uważam, że robią niezłe aparaty. Gdyby nie znane wszystkim zalety systemu pentaxa (który ma też i swoje wady, ale dla mnie parę kwestii było kluczowych) wybrałbym właśnie canona. Nie wiem czemu odebrałeś mój wpis jako złośliwość :-/
p.s.
na bardziej "lajtowe" okazje zabieram ze sobą kompakcik... zgadnij jakiej firmy ;-)
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Wpisu nie odebrałem jako złośliwości, w zasadzie sam sobie odpowiedziałem dlaczego popełniłem ten tekst o Canonie. Twój odzew spowodował, że wpadłem na chwilę, która zmieniła się w nieco dłuższą, na Twoja galerię i żeby nie kadzić powiem jestem pod wrażeniem.W Twoim wypadku "zabawa" z ostrością daje niezłe rezultaty/ piękny BF na przykładzie zielonego płotu w Świdnicy i te rozmycia-bokeh w przypadku detali zaimponowały mi, kawał artystycznej roboty.Czyżbyś focił obiektywami z wyższej półki?Pozdrawiam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis, zdjęcie Kustosza jest świetne!

 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Canon zrobil promocje? I bardzo dobrze. Niech sie ciesza posiadacze tego systemu i ci ktorzy do niego wkrocza. Ja im nie zazdroszcze tylko czekam na podobne posuniecie Pentaxa.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Piotr G. napisał/a:
Czyżbyś focił obiektywami z wyższej półki?Pozdrawiam.


Dzięki :oops: Wyższą półką nie można tego nazwać ;-) Opisy obiektywów, które mam (lub miałem, bo kilku się już pozbyłem/rozdałem) znajdziesz tu (zresztą innych również):

http://www.manufactura.ho...b14d21d39f895a2

obecnie najczęściej używam: pentaxowskiego krótkiego kita (18-55), sigmy 70-300, porsta 50mm (1.4) z bagnetem K... do tego okazyjnie jupiter, tamron, pentax 35-80 i helios. Szczególnie polecam Porsta - jest bardzo jasny, ma świetną rozdzielczość optyczną, jest co prawda trudny do upolowania, ale jeśli już można go dostać to jest sporo tańszy niż jego pentaxowski odpowiednik...
pozdrawiam
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Canon jest wszechobecny i mając wielki rynek zbytu w zasadzie nie musi się promować w takiej formie. Skoro wali promocjami tzn. coś jest na rzeczy. Chyba ryneczek zaczął się nasycać i ci coraz bardziej konkurencyjni rywale zaczęli trafiać do ludzi nabywających swoją pierwszą lustrzankę. Mój znajomy już nawet wie, że dobre Dslry to nie tylko Canon i jakiś Nikon o którym coś tam słyszał ale np. Pentax. I wiecie państwo co?, dał się namówić na K10D i go kupił w Fotonecie!Właśnie przesłał mim sms a z taką nowiną. No to jutro w pracy będzie sie działo.Pozdr. Asklop-moja żona zachwyciła się Twoimi zdjęciami zza wschodniej granicy/ kiedyś jeżdziła tam jako nauczycielka na obozy z dziećmi/ Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach