diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
skanowanie slajdow na frontierze?
mam takie pytanko czy na tytulowej maszynie da sie zeskanowac slajdy?
zanioslem ostatnio do labu i powiedziano mi ze nie. faktycznie sie nie da czy to kwestia braku wiedzy pracujacych tam ludzi?

i czy ktos zna jakis tani i dobry punkt w krakowie gdzie to mozna zrobic?
w punkcie na lobzowskiej (chyba finisz studio ) powiedzieli mi 50zl :shock:
:shock: :shock: :evil:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jesli masz pociete na pojedyncze klatki, to nie. Prynajmniej na d-labach agfy.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
alkos napisał/a:
Jesli masz pociete na pojedyncze klatki, to nie


film jest jeszcze nie pociety...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to głupoty opowiadają. Tam gdzie ja zwykle skanuję też mają frontiere.
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
http://www.fotograf.net.pl/
Zeskanują Ci u Ostrowskiego na Westerplatte. Cennik do pobrania ze strony w pdf. Frontier skanuje slajdy bez problemu. 10na 15cm 300ppi przy nie pociętym filmie kosztuje u nich 12 złotych. slajdy w ramkach 10 zł. za 10 klatek. A swoją drogą, to gdzie ci powiedzieli że na Frontierze się nie da? Ciekawy jestem.

[ Dodano: 2007-05-09, 00:23 ]
Frontier ma wogóle niezły skaner. Powinni Ci to zrobić również w Saturnie, to naprawdę żadne halo. Powiedz operatorowi, żeby zmienił opcje skanowania z negatywu na pozytyw. Wsunął końcówkę filmu do karetki i dalej robił to co przy skanowaniu negatywu. Wielkiej wiedzy to nie wymaga. Z pociętym jest trochę trudniej, bo trzeba wymienić karetkę i rzeczywiście nie wszystkie laby mają taki sprzęt. U Ostrowskiego skanują filmy prawie w każdym formacie, pocięte, niepocięte i w ramkach też. Frontier skanuje z taką specyficzną kaszką, na odbitkach jej nie widać, ale ja jej nie lubię. Dlatego zawsze proszę o włączenie Low 1. Wtedy jej nie ma, ale jak kto woli.Możesz też zaglądnąć do Pyli na pl. Matejki, kiedyś każdy szanujący się fotograf tylko tam wołał slajdy, ale nic nie wiem o ich cenach.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
oyo555 napisał/a:
Powinni Ci to zrobić również w Saturnie, to naprawdę żadne halo

no i pewnie skonczy sie na tym ze zaniose do saturna - najblizej :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach