sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentax może świętować popularność w Japonii
Wygląda na to, że Pentaxowi dobrze idzie sprzedaż najnowszych "dzieci" w rodzinnym kraju:
http://translate.google.c...Flanguage_tools
http://babelfish.altavist...iew%2fdezi1.htm
Co ciekawe K10D sprzedaje się lepiej niż tani i popularny Nikon D40(!) Pozostaje pytanie jak długo będą w stanie utrzymać tak dobrą passę, czy nadchodzące, nowe produkty będą ją podtrzymywać?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oby ni ebylo tak ze Hoya wycisnie wszystko z Pentaxa, mysle o dziale medycznym itd a jak sie okazuje dzial foto ma sie srednio dosc i moze zostac sprzedany nawet Casio czy Sharpowi. Roznie moze byc ale nie sadze ze bagnet zginie.
Alek
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Alek, nie krakać :!: Ja dziś już byłem przewrażliwiony [z przepracowania] i dlatego proponuję mniej emocjonalnie podchodzić. Będzie co ma być, a ma być DOBRZE!
:-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - jasniej - prosze.... :shock:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek, SMC dla wszystkich :!: :-P W koncu beda Tokiny SMC :shock: :lol: Niezla kicha, co :?: :roll:

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
wyobrażacie sobie cyfranki Casio :?: :shock:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Alek, nie krakać :!: Ja dziś już byłem przewrażliwiony [z przepracowania] i dlatego proponuję mniej emocjonalnie podchodzić. Będzie co ma być, a ma być DOBRZE!
:-B

Nie kracze ale czytalem tlumaczenie z japonskich stron gdzie sie Hoya wypowiada (udzialowcy) ze jak nie przyniesie zysku dzial foto moga go sprzedac i wlasnie wiele firm jest brane pod uwage, oczywiscie to spekulacje na dzis. A sa to Casio, Sharp, Fuji....., itd a kto wiem moze i Samsung. Tzn nawet jesli zostanie przejety P przez giganta elektronicznego, to jak marka P zostanie a bedzie kasa itd to w sumie sie nic nie dzieje. Dzis Jaguar i Volvo wciaz maja swoje log aa naleza do Forda...Globalizacja jest nieublagana. Osobiscie duzo sie spodziewam po PMA itd

[ Dodano: 2007-01-27, 17:34 ]
sołtys napisał/a:
wyobrażacie sobie cyfranki Casio :?: :shock:

A wyobrazales sobie cyfre Sony, Panasonic 10 lat temu......?A nie mowiac o Samsungu....Takie czasu, ale sadze ze dla nawet firmy przejmujacej lepiej jest zostawic nazwe Pentax.

[ Dodano: 2007-01-27, 17:35 ]
l_uka napisał/a:
Alek, SMC dla wszystkich :!: :-P W koncu beda Tokiny SMC :shock: :lol: Niezla kicha, co :?: :roll:

Do konca nei wiadomo czy beda to smc, moze tak. Zreszta widziales test pod swiatlo 50-135mm, prawde mowiac jak to smc to chyba zapomnieli dolozyc 6 warstw a dali jedna....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Do konca nei wiadomo czy beda to smc, moze tak. Zreszta widziales test pod swiatlo 50-135mm, prawde mowiac jak to smc to chyba zapomnieli dolozyc 6 warstw a dali jedna....
- tokina nie ma SMC...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
wyobrażacie sobie cyfranki Casio :?: :shock:
Mój brat ma, ale kompakt :mrgreen: . Taki odpowiednik Canona G3. Bardzo go chwalił, uważał, że lepszy od C.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
wyobrażacie sobie cyfranki Casio :?: :shock:
bardzo fajny model to EX Z10, poważnie mówię, nawet fotki znośne robi, jest mały (w miarę), wygody i tani. Oczywiście teraz są lepsze, ale jak się pokazał na rynku był fajnym sprzęcikiem.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Panowie, wystarczy że lustra mają na czole napis Sony, niech więcej nikt tego nie robi. Zgnięła jedna marka, która tworzyła historię fotografii... wg mnie wystarczy.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
sołtys napisał/a:
wyobrażacie sobie cyfranki Casio :?: :shock:

Gdybym miał wybierać to zdecydowanie wole CASIO od takiego SAMSUNGA, upaść niżej już się nie da.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
DVX, niezły wykop prawie trzy lata :lol:
A co jest złego w GX20 czy innych korpusach od Samsunga :?:
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A na koniec i tak wszystko wykupią chińczyki... :cry:
Jak chociażby wspomniane Volvo (już dano nie Ford'owe)... :-/

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To wina Chińczyków, czy nieudolności firm które są wykupowane ?
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
argawen napisał/a:
To wina Chińczyków, czy nieudolności firm które są wykupowane ?

I jednych i drugich... :-?
Ale ja tylko zamiatam i na ekonomi to się nie znam... :mrgreen:
 

capo_  Dołączył: 15 Cze 2008
argawen napisał/a:
To wina Chińczyków, czy nieudolności firm które są wykupowane ?


Właścicieli kupowanych firm, niekoniecznie samych zainteresowanych.



Rzeczywiście błyskotliwe wskrzeszenie tematu ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fajnie się czyta wpisy sprzed paru lat. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach