Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Aparaty Olympusa znane są z agresywnego postprocessingu.
Można więc oglądając pokaz slajdów odnieść wrażenie że kompakt robi ostrzejsze zdjęcia zresztą to samo mam porównując fotki zrobione Fuji S7k i z DSa.
Mam tu na myśli normalne oglądanie a nie analizę cropów gdzie kompakty polegają na całej linii gdyż ten overprocessing staje się widoczny.
Osoby niewprawione w obróbce często tak właśnie oceniają - zobaczą jakieś testowe jpgi o wyrokują ze aparat A ma super obiekrtyw bo ostre zdjęcia wychodzą - nic to, że aparat B po podostrzeniu osiagnie to samo.
No ale kompakty sądla ludzi lubiących gotowce a lustrzanki dla tych którzy sami chcą decydować jak mocno ma być wyostrzone itd.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Faktycznie te zdjęcia wyglądają na nieostre! Ale mi z mojej K10 z kitowym obiektywem wychodzą ostre, więc gdzie jest problem? Jeśli to nie BF/FF, czy inne SBB? :-P

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zenza napisał/a:
SBB

SBB - Szukaj Burz i Buduj - Search Break and Build - Józef Skrzek, Antymos Apostolis, Jerzy Piotrowski.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dorzucę swój mikro-grosz: jeśli dzień był ciepły, na ostrość (a właściwie jej brak) dalszych planów mogło mieć wpływ rozgrzane powietrze. Złapałem się na tym wiele razy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis, - malo tego jezeli bylo chlodno a w domu cieplo to gorace powietrze wylatujace z domu po prostu rozwala obraz.......
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
cypis napisał/a:
mogło mieć wpływ rozgrzane powietrze

i myślicie że te bloki to fata morgana ??
wyjaśniło się dlaczego są nieostre :lol: a już cała teoria nieostrości lustrzanek powstała ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dialer napisał/a:
wyjaśniło się dlaczego są nieostre
ale problem nieostrej opony pozostaje dalej owiany mgiełką tajemnicy
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarku, skoro owiany mgiełką, to wiadomo, czemu opona nieostra. Ale jeśli wiadomo, to nie owiany mgiełką. No i mamy paradoks.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mgiełka zasłoniła oponę? Toz to nie mgiełka była, tylko mgławica jakowaś ;-)
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
u mnie ta opona nad wodą była, więc może parowanie? :P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
tak czytam... i o jaką oponę chodzi? bo głupieje ;P
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
negocjatorek, wiesz, bylo kiedys takie jedno zdjecie. I opona, i drzewko. To juz klasyka. Ale poszukaj w dziale Fotografia. Jak dobrze pogrzebiesz to znajdziesz odpowiedz. :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
O ostrą opone oczywiście. Może być bieżnikowana. :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Panie doktorze, coś mnie swędzi między pośladkami. Co to może być?
asklop napisał/a:
Jak dobrze pogrzebiesz to znajdziesz odpowiedz.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
acha, i byla jeszc ze woda ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, dobre :mrgreen:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
znalazłem ;) tylko fotki już nie ma :/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach