radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Kompakt, hybryda do 700zł
Może to być używany sprzęt co sądzicie o nikonie p80? w tej cenie znajdę coś lepszego? może olympus sp 600uz widzę jest w media za 570zł
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a w jakim celu chcesz kupić taki aparat?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
radek229,myślę ze Fuji S9600 nadal nie ma zbytniej konkurencji a jak pośledzisz aukcje to i 100FS możesz dorwać.
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Zapewne masz rację 100fs teraz nie widziałem na żadnej aukcji za to s9600 jest kilka i też sądze że warto, jednak ten aparat będzie głównie pracował w trybie auto więc nie wiem po co przepłacać ale wujek coś się z deka przy tym nikonie uparł. Zaproponuje mu fuji i chyba tego Olympusa z racji ceny, będzie miał gwarancje i megazooma bo to chyba o to głównie chodzi że tak bardziej profesjonalnie wygląda
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Sprecyzuj do czego mniej więcej to ma służyć. Moje doświadczenia:
Fuji S9600 - duży, cieżki, "profesjonalnie" wyglądający
Kolorki super, zdjecia poniżej 4.0 na szerokim i 5.6 na wąskim mydlane, koło 5.6-8 nawet nawet, baaardzo duże pliki RAW, stosunkowo mały zapas prześwietleń/niedoświetleń w RAWie, ale dynamika na JPEG-ach bardzo ok. Trochę wolny (zapis RAWa min.6 sekund - każdy około 18 MB), seria w RAWach nie istnieje, AF na plus (lampka!). Teraz go brat katuje, standardowo wyłamane pokrętło nastaw, po naprawie padło po 9 mieś. Tryb auto trochę mało "auto", lepiej korzystać z tematycznych. Parametry techniczne bardzo fajne, wywołane RAWy mają 18 MPix, duży zoom, niezłe makro.
Canon G3 - mniejszy, lżejszy, "mały ale byk :)"
Kolorki - Canona - przejechana czerwień, ogólnie wzmożone nasycenie, ale znośnie, bez festynu, obiektyw - rzeźnik (35-140 2.0-3.0) otwarty ostry, w okolicach 4-5 ostrożnie może skaleczyć, zabawa głębią ostrości jak najbardziej. Genialne makro (ogniskowa 140mm ~ 15 cm do obiektywu) Z minusów - obiektyw "dermatologiczny" na portretach :) - ilość szczegółów minimalnie mniejsza niż 9 Mpix Fuji. RAWy bardzo małe (4 Mpix, ~ 3.5 MB), umiarkowany zapas prześwietleń/niedoświetleń, ISO lekko zaniżone (ISO 400 Canona ~640-800 konkurencji), kupiłem mocno używany (40.000 klatek), dołożyłem następne 12.000 i nic się nie psuje. Fajny do fotografii w podczerwieni, bez wybebeszania filtra da się robić zdjęcia z ręki i w ten sposó można brac jeden aparat do wszystkiego. Niektórym przeszkadza mały zoom i wąsko - ja się oswoiłem, choć czasem trzeba kombinować. AF dobry, choć trochę wolny, czy ma lampkę nie wiem - w ciemnej cerkwi (f2, ISO 400 niedoświetlone 2 działki 0.4s) złapał ostrość poniżej 2 sekund (nie doświetlając fleszem!), tryb auto bardzo dobry. To wszystko odnosi się również do G5, powyżej (G7 itd. miały ciemniejszy obiektyw, ale za to stabilizację).
Minolta A1 (dostałem w łapki na 1 dzień)
Parametry techniczne - kosmos! 1/16.000 sekundy, jasny obiektyw (28-200 2.8-3.5), otwarty dobry, 5.6 bardzo dobry (minimalnie gorzej od Canona), małe zniekształcenia, fantastyczne makro, AF bardzo fajny, nie do końca zrozumiałem te wszystkie technologie (przewidywania 3D itd. itp.) więc powiem praktycznie - działa i to świetnie, zdjęć żadnych nie mam bo mi dysk z nimi padł, ale z tego co pamiętam chyba najlepsze odwzorowanie kolorów. To co się ponoć psuje to matryca - podobno nieodpłatnie naprawiają w Warszawie (płaci się tylko koszta wysyłki). Mało ją miałem ale mnie oczarowała - z pewnością sobie sprawię.

Więcej grzechów nie pamiętam :)
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Dzięki wszystkim!
Wybór padł jednak na nikona p80 nie dało się ich przekonać ktoś musiał im go nieźle zachwalać ale jak tam sobie chcą, jutro pójdę go odebrać!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach