vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
[ K10D] GX-10 problem z trybem manualnym
Witam

Mam problem z samsungiem GX-10, tzn chyba to jest problem dlatego najpierw wole was zapytac zanim zadzwonie do serwisu :)
Otoz jak dam tryb manualny (M) jak chce ustawic czas migawki, to niekiedy mi sie blokuje, tzn moge ustawic np do 90, badz 180 a dalej juz nie. inne "parametry" moge zmieniac, jednak nie to. Jak pare razy wlacze i wylacze to wraca do nowmy i moge ustawiac wedle zyczenia.

Inna sprawa to taka, ze jak mam manualny tryb ( tylko raz,badz 2 mi sie to zdarzylo ) i np ustawie czas /1/180, f 8,5 zrobie fotke, patrze na monitorek a tam: np 1/350 f11 :] fotke na szczescie zrobil w tych co chcialem, ale skad ta zmiana?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A nie naciskasz przez przypadek zielonego guzika ?. Tak mimochodem
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
niestety nie, a chcialbym aby to byla moja wina, bo odsylac nowy sprzet do swerwisu w sam raz jak taka sliczna pogoda :(
bylem wczoraj nad jeziorkiem, przez 3h, i co jakis czas tak bylo, nie wiem dlaczego.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
vertiico, a nie ma jakiegoś update softu do gx-10? jeśli jest - to wgraj, to jest proste, a może to wina niedopracowanego oprogramowania (na to w sumie wygląda). Jeśli nie ma jeszcze update'a to może to sprawdź w googlach np, czy inni nie raportują tego problemu, i jeśli tak, poczekaj na soft. Niestety z serwisem tak bywa, że potrafią trzymać długo i namiętnie. Z Samsungiem powinno być lepiej niż z Pentaxem, ale kto wie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vertiico, dziwnie to wygląda. Sam sprawdziłem, że po naciśnięciu green button( w setupie pod tym klawiszem mam ustawioną linię programu), właśnie zmieniają mi się dwa parametry.Ale przed wysłaniem, spróbuj wpaść do sklepu i zobacz na innym egzemplarzu.
Jedyna pociecha, że serwis w Polsce.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A z tą 1/180 to nie jest tak, że przy podniesionej lampie puszka nie pozwala ustawić czasu krótszego niż synchro?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A z tą 1/180 to nie jest tak.....
Jest tak. O to się nie pytałem, bo vertiico nic nie pisał o podniesionej lampie. Więc pewnie nie używał.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Aaaa, ale możne w takim razie coś z lampą nie ten teges - nie styka, nie domyka? Po ostatnich doniesieniach na temat tej lampy tak mi się skojarzyło... To by miało sens.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
nie styka, nie domyka?
Mozliwe, to by wyjaśniało 1/90, 1/180.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
vertiico, więc może spróbuj paluchem dopchnąć lampę do korpusu i sprawdzić. Jeśli załapie - to niestety szybki serwis konieczny, ale chociaż będzie wiadomo co się dzieje.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
hmm to jak to sprawdzic, aby miec pewnosc? ( juz glowy nie dam czy zawsze lampa byla podniesiona czy nie )

[ Dodano: 2007-05-14, 20:29 ]
a wiec tak, jak podniose lampe to wlasnie mam ten problem, tzn nie moge ustawic wiecej niz np 180. ufff na szczescie to moja wina .
Mpoglby mi ktos wyjasnic, badz odeslac do art, dlaczego tak sie dzieje, tzn jakie to ograniczenia? ( to jest moja pierwsza lustrzanka , prosze o wyrozumialosc :) )

[ Dodano: 2007-05-14, 20:32 ]
acha, juz wiem, chodzi o to ze max czas synchro z lampa to 180, sorki dopiero teraz dotarlo do mnie :) dziekuje za pomoc :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
juz glowy nie dam czy zawsze lampa byla podniesiona czy nie
robiłes z lampą ? To wyjaśnia czasy 1/90, 1/180.
vertiico napisał/a:
hmm to jak to sprawdzic, aby miec pewnosc?
ustaw wysokie ISO(800, 1600) skieruj na źródła światła( lampka), mała przysłona( na kicie 3.5 lub 5.6 zaleznie od ogniskowej) i zobacz jakie masz parametry przy schowanej lampie.

[ Dodano: 2007-05-14, 20:34 ]
Szybko piszesz, za późno napisałem :mrgreen:

[ Dodano: 2007-05-14, 20:37 ]
vertiico napisał/a:
chodzi o to ze max czas synchro z lampa to 180
Wyższe czasy( aż do 1/4000) to tylko z zewnętrzną lampą z HSS. Ale raczej wszystkie lampy Pentax, Samsung, z PTTL mają HSS. Nie wiem jak Sigma. Pewnie także.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
jeszcze raz dziekuje za pomoc :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach