H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
SMC -F 1.7 AF adapter
Stałem sie posiadaczem adaptera AF 1.7x i strasznie mi sie spodobał. Ze 135/2,5 daje fajną ogniskową ponad 200 mm i AF ;) ze 28-105(już ma AF, więc radość mniejsza....) daje makro 1/2 ;) a to już super osiąg. i wogóle, mały, lekki , zgrabny... polubimy się ;)

mam co do niego dwa pytania, bo na pewno zabiera mi światło... tylko ile? (eh, 200/2.5 to by było za piękne...)
No i drugie: po podłączeniu do obiektywu który już ma AF, czy jest możliwość żeby ostrzył obiektyw nie adapter? (wiem, to z gatunku tych - wiem, ze nie da rady, ale jak by sie dałoi to by było super ;))
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
H.M. napisał/a:
mam co do niego dwa pytania, bo na pewno zabiera mi światło... tylko ile? (eh, 200/2.5 to by było za piękne...)
No i drugie: po podłączeniu do obiektywu który już ma AF, czy jest możliwość żeby ostrzył obiektyw nie adapter? (wiem, to z gatunku tych - wiem, ze nie da rady, ale jak by się dałoi to by było super ;))


obiektyw staje sie ciemniejszy o 1,5 dzialki, np. z f/2 na f/3,5

co do fokusa to nie mam pojecia :-D
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
H.M., zmniejsza on jasnosc o 1.7 czyli np 2.8x1.7=4,8. Nie ma mozliwosci aby obiektyw af sam ostrzyl, poniewaz ten TC nie ma przeniesienia srubokreta niestety. Za ile zanabyles?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Za ile zanabyles?

i gdzie?? do cholery :mrgreen:
I HATE YOU!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
l_uka, ale to nic specjalnego, chociaz z 50 dziala fajnie, a z tele trzeba wstepnie wyostrzyc szklem, no i nie ma srubokreta ;/. Ja ostatnio marusze[marucha] sprzedalem.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
<quote>Za ile zanabyles?


i gdzie?? </quote>
za darmo - dostałem w prezencie ;)
szkoda troche tego światła, ale i tak super przyrząd

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na ebay.com chodzą po >300 USD.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo,
no ale ja wlasnie go chce podlaczyc do 50 bez af! za ile sprzedales? ;>
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kiedys wyczytalem w katalogu, ze szklo podpiete do konwertera tego trzeba wstepnie ustawic na nieskonczonosc dla uzyskania najlepszych efektow.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Ten wynalazek ma 2 zalety i 2 wady (takie jak wszystkie telekonwertery).
Zaslety:
1) Kupujesz i masz AF we wszystkich posiadanych szkłach
2) Ostrzy bardzo szybko nawet z ciężkim szkłem, bo układ obiektyw-konwerter zachowuje się jak obiektyw z tylnym ogniskowaniem.
Wady:
1) Wiadomo zabiera światło 1.7 raza, a więc w praktyce dobry tylko do bardzo jasnych szkieł (np. wszystkie 50mm, ostatecznie 135/2.5)
2) Zmniejsza rozdzielczość obiektywu, bo powiększa tylko środkową część pola obrazowego.

Ze wzgl. na powyższe i cenę nie ma sensu kupować go tylko do 1 szkła.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
Zmniejsza rozdzielczość obiektywu, bo powiększa tylko środkową część pola obrazowego.


czytalem test tego konwertera z podpietym Heliosem 44-k4.
Konkluzja, Helios z konwerterem uzyskiwal lepsze wyniki pod wzgledem rozdzielczosci. a przeciez sam jest naprawde calkiem dobry pod tym wzgledem

Cytat
Ze wzgl. na powyższe i cenę nie ma sensu kupować go tylko do 1 szkła.


Dla jednego szkla tez nie widze sensu zakupu. Dobrze, ze oprocz manuali, mozna go przeciez uzywac z obiektywami z AF
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant, asklop, skoro mam fajna 50mm to za cene tego konwertera moge miec super fajne 85mm AF - chyba jednak warto dla jednej dobrej 50mm 8-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka, to zalezy. Z 50/1,4 zrobi ci sie 85/2,5. W sumie to i tak niezle. Ale pewnie z roznymi o biektywami rozne efekty mozna osiagnac. Cos za cos.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
l_uka napisał/a:

no ale ja wlasnie go chce podlaczyc do 50 bez af! za ile sprzedales? ;>


Za 800zl.
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Czy adapterów Pentax-F 1,7x AF było tak mało, że osiągają takie ceny?
http://cgi.ebay.pl/SMC-PE...=item2eb3ee75ba
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Ja widziałem za tysiaczka niedawno
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
Właśnie jest na giełdzie
http://pentax.org.pl/ads_item.php?id=8627
 

vegger  Dołączył: 19 Sty 2010
o kurcze. ale fajny patent. to znaczy, że jak taki adapter podłącze pod mojego manualnego Tamrona SP to będę miał AF ?

jakoś nie chcę się wierzyć....
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak najbardziej będziesz miał. Na tej zasadzie mam np. Taira z AF-em
 

vegger  Dołączył: 19 Sty 2010
Dada, a mógłbyś przybliżyć jak takie ostrzenie wygląda w praktyce ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach