argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Akumulatorki Eneloop firmy Sanyo
Słyszeliście o tym ? Odpada wada akku z samoczynnym wyczerpywaniem się pojemności.
Akumalatorki Eneloop Sanyo
Eneloop Sanyo
przykładowa cena
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Słyszeliście o tym ?

niektórzy słyszeli :-P -> http://manufactura.home.p...opic.php?t=1935 chociaz główny temat dotyczył podobnego produktu GP ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
niektórzy słyszeli :-P
Dzieki, nie zwróciłem widocznie uwagi. W końcu noszę binokle :mrgreen:

[ Dodano: 21-01-07, 15:10 ]
sołtys napisał/a:
chociaz główny temat dotyczył podobnego produktu GP ;-)
Róznica jest także taka, że te Sanyo można kupić, GP na razie nie mogę znaleźć.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
nom Eneloop już, z tego co czytałem, są jakiś czas na rynku, a GP w sumie dopiero co miały premiere
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja właśnie wczoraj odebrałem 4 Eneloopy (AA, 2000mAh). Zacząłem od włożenia ich w ładowarkę w celu uformowania. Okazało się, że przyszły w stanie naładowanym - podczas pierwszego rozładowania wykazały pojemność ok. 1500mAh (bardzo wyrównaną dla wszystkich egzemplarzy - różnice na poziomie kilkudziesięciu mAh).
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Ja właśnie wczoraj odebrałem 4 Eneloopy (AA, 2000mAh). Zacząłem od włożenia ich w ładowarkę w celu uformowania.

A te cuda nowej generacji to się ładuje w zwykłej ładowarce czy trzeba jakąś specjalną do tego celu, jeśli tak to ile owa ładowarka kosztuje?
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Re: Akumulatorki Eneloop firmy Sanyo
argawen napisał/a:
Słyszeliście o tym ? Odpada wada akku z samoczynnym wyczerpywaniem się pojemności.Akumalatorki Eneloop Sanyo


http://forums.dpreview.co...thread=21441999
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podobno można je ładować w zwykłej ładowarce do NiMH - aczkolwiek oczywiście w dołączonej instrukcji napisane jest, że zalecana jest ładowarka Sanyo:-) Jednak na stronie z informacjami - http://www.eneloop.info - dopuszczają ładowanie w dowolnej nowoczesnej ładowarce do akumulatorków NiMH.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Eneloop 2000 - ile zdjęć na jednym ładowaniu?
Witam
Mam pytanie do użytkowników aku Eneloop 2000. Chciałbym wiedzieć ile zdjęć da się zrobić na tych aku. Z tego co wiem Eneloop'y mają pojemność 2000 mAh. Sprzedawcy zachwalają ich wydajność itp. Jak ma się pojemność tych eneloop do pojemności zwykłych aku? Czy na eneloopach 2000 zrobię tylo samo zdjęć, co na np. Energizerach 2500? Czy ich atrakcyjność polega tylko na braku zjawiska samorozładowania?
Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pojemnośc mają, taką jak jest podane w danych. Zaletą Eneeloop-ów jest bardzo długi czas trzymania pojemności. W prospektach piszą, że nawet do 85% po roku czasu. Druga zaleta, to że akku są od razu gotowe do użycia, nie trzeba formować.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sailor9, jesli foty robisz nalogowo, w seriach i komplet starcza Ci na 2 dni, to mozliwe ze na akumulatorach o wyzszej niz eneloopy pojemnosci zrobisz wiecej zdjec. Ale teraz pomysl sobie, ile czasu uzywasz aparatu, a ile lezy on w torbie? No i tutaj objawia sie przewaga eneloopow - sa jak baterie. Jesli zalozymy, ze da sie zrobic ok 500 klapniec (bliskie prawdy), to da sie to zrobic przez jeden dzien jak i przez rok. Przy zwyklych aku, po miesiacu nie bedziesz mial pradu.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
l_uka napisał/a:
pomysl sobie, ile czasu uzywasz aparatu, a ile lezy on w torbie? No i tutaj objawia się przewaga eneloopow - sa jak baterie. Jesli zalozymy, ze da się zrobic ok 500 klapniec (bliskie prawdy), to da się to zrobic przez jeden dzien jak i przez rok. Przy zwyklych aku, po miesiacu nie bedziesz mial pradu.

To mnie przekonało. Nie ma to jak głos rozsądku :-B
 
MarcinJ  Dołączył: 05 Kwi 2007
ja uzywam dwóch kompletow ebeloopow, jeden do kasetki jeden do fgz540 miałem jedna impreze gdzi edokladnie przetestowalem mozliwosci akumulatorow, no i tak zestaw w lampie pozwolil mi na 700 pare błysków w trybie P-TTL, komplet w kasetce działał jeszcze długoooo bo po wyładowaniu sie bateryjek w lampie robilem zdjecia z tą wbudowaną w body, baterie w kasetce wystarczyly mi jeszcze na tydzien zabawy dopuki nie padły, w ciagu tygodnia po tej imprezie zrobilem moze max 200-300 zdjec co daje okolo 1000zdjec na komplecie w tym moze 50 z wbudowana lampa
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Jaki czas ładowania Eneloope?
Witam.
Kupiłem akumulatorki Sanyo Eneloope. Mam ładowarkę firmy GP (model - GPKB01gs, ma dwie diody), którą ładowałem poprzednie akumulatorki również GP (1600) i zajmowało to jakieś 22 godziny. Ile czasu tą samą ładowarką powinienem ładować nowe akumulatorki?
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Biorąc pod uwagę większą pojemność Eneloopów to w tych warunkach to pewnie jakieś 26h. Z resztą ładowarka powinna przestać ładować, jak będzie miała już dosyć. Inna sprawa, że trochę długo ta ładowarka ładuje. Jak już inwestujesz w dobre akumulatorki, radził bym wydać chociaż te 25 złotych i kupić najprostrzą nawet mikroprocesorówkę(modele oznaczone bodajże numerem 8168 - różnych marek). Naładuje w te 5 godzin, a i akumulatorek w niej sformatujesz.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
To ze laduje tak dlugo nie jest zle bo im wiecej laduje tym dluzej one beda sprawne. Szybkie ladowania nie sa wcale dobre. Fakt, ze szybko je naladujesz, ale takie ladowania powoduja szybsze zuzywanie sie tych akumulatorkow.
Co do ilosci godzin to powinny Ci wskazac to wlasnie diody one powinny sie wylaczyc jak akumulatory sie naladuja. Sprawdzaj tez recznie jezeli ladowarka zrobi sie chlodna znaczy, ze juz nie laduje. Sprawdz tez czy masz opakowanie oryginalne od tej ladowarki zazwyczaj tam podane sa ilosci godzin potrzebnych do danej pojemnosci.
Pozdrawiam

 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Co do ilosci godzin to powinny Ci wskazac to wlasnie diody one powinny sie wylaczyc jak akumulatory sie naladuja


Na pewno? Tamte GP 1600 miały wg instrukcji ładować się 22h, a tymczasem zdarzało się, że siedziały w gniazdku nawet 24h i lampki nie gasły :-? Ale spróbuję zrobić tak jak radzisz - zobaczę co będzie. Dzięki Wam za odpowiedzi.
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
akumulatory Sanyo Eneloop
Jak to jest z tymi akumulatorami? Teoretycznie nie powinny tracić energii podczas "leżakowania". Posiadam 2 komplety i ładuje je ładowarką dedykowaną, która robi to 14 godzin. Po kilku dniach wkładam akumulatory do puszki i body pokazuje mi stan naładowania na połowę.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
palermo, a ile działają? Ile zdjęć robisz na jednym, przeleżakowanym komplecie?

Przy akumulatorkach jest to dość powszechne, że wskaźnik poziomu naładowania baterii szaleje - bardzo szybko pokazuje połowę, potem na tej połowie jedzie paręset zdjęć, a potem b. szybko aku umierają. Ktoś mi kiedys tłumaczył dlaczego się tak dzieje...

Jak Ci robią dużo zdjęć, to nie ma się co przejmować wskaźnikiem.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Zrób tak jak napisała mygosia + ew. zmierz napięcie (pod obciążeniem) na każdym aku - być może jedna sztuka rozładowuje się szybciej. U mnie po wykonaniu ok 500 zdjęć (wszystkie bez wbudowanej lampy i sporo bez AF) i dwóch tygodniach leżakowania, cały czas pokazuje full.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach