campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
Sami wiecie do czego się QSF przydaję. Ja bym go używał do wstepnęgo przyostrzenia jakiegoś drobiu między gałązkami:) Potem już AF;)
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Przymierzam się do zakupu tego szkła, mógłby ktoś nagrać na mp3/video przebieg AF? :)
 
tc  Dołączył: 02 Lip 2009
http://www.youtube.com/watch?v=5qQPyK0iEYw

chyba, że chodzi Ci o FA 80-320...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
ysiulec napisał/a:
Przymierzam się do zakupu tego szkła, mógłby ktoś nagrać na mp3/video przebieg AF? :)

:shock: :shock: :shock:
A co lepsze, są tacy ludzie co robią takie filmiki, albo te z odpakowywaniem...
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Niektórzy muszą się mentalnie przygotować na warkot AF :)

Tak, FA 80-320. Nie znalazłem na Youtube.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
FA 80-320 jest głośny i na tyle spory, że AF szarpie całą puszkę :-P Ale nie przesadzacie z filmikami z przebiegu AF? To są szkła budżetowe...
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
Kupiłem DA 55-300 (!!). Cena okazyjna, po małej negocjacji z jednym z forumowiczów:) Nie zdradzę z kim, nie zdradzę za ile, bo ceny wahają się ostatnio od 800 do 1000zł i tyle na ten temat:)

Oczywiście paczkę dostałem około 16, a że mamy koniec października, to nie jest to najlepsza pora na wyjście z 300mm budżetowym zoomem, i to jeszcze w taką szarugę. Sprawdziłem więc AF.

Moja ocena: makabrycznie wolny. Czas jednego "okrążenia" zajmuje mu jakieś półtorej sekundy. Oczywiście, jak się ostrzy w bliskich zakresach, to jest znacznie szybciej. Na AF-C pewnie wiele powodów do narzekania nie będzie, tylko boję się, że np: w przypadku ostrzenia na zbliżający się obiekt aparat z 55-300 będzie się zastanawiał, w którą stronę się kręcić i może nastąpić utrata już wstępnie QSF-sowanej ostrości.

Jutro go przetestuję w portrecie i przy ruchliwej ulicy, zobaczę jak się spisuje. Wstępnie patrząc na zdjęcia tej jesiennej szarugi, to na 300mm i ISO 800 jest bardzo przyzwoicie.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
campanelli napisał/a:
Moja ocena: makabrycznie wolny.
Ja pisałem jedynie że jest wolny :-P :mrgreen:
campanelli napisał/a:
tylko boję się, że np: w przypadku ostrzenia na zbliżający się obiekt aparat z 55-300 będzie się zastanawiał, w którą stronę się kręcić i może nastąpić utrata już wstępnie QSF-sowanej ostrości.
daje radę ;-) - seria z 55-300
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
campanelli napisał/a:
Moja ocena: makabrycznie wolny. (...) Jutro go przetestuję w portrecie i przy ruchliwej ulicy, zobaczę jak się spisuje. Wstępnie patrząc na zdjęcia tej jesiennej szarugi, to na 300mm i ISO 800 jest bardzo przyzwoicie.

Przy szybkich obiektach i długiej ogniskowej będziesz musiał sobie w body FF/BF ustawić, żeby trafić z ostrością. Ja tak robię i tylko wtedy mogę liczyć na trafienie.
Faktem jest, że obrazek z tego szkła jest miły, ale trzeba na niego sporo poczekać...
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
pobawiłem się nim trochę i szczerze powiedziawszy, spodziewałem się lepszych zdjęć na 300mm. Myślałem, że na pełnej 5.8 na 300mm będzie tak samo dobry lub lepszy od 80-320 po przymknięciu, ale nie wydaje mi się, żeby to była rewelka. Jest widocznie lepszy, ale wielkiej różnicy dla mnie nie ma. Ale bawiłem się tylko chwilę, bo pochmurno a i czasy krótkie a i czasu mało. Postaram się na weekend coś zdziałać :))) Na 55 mm jest za to bardzo ostry;))))

Jak jest ładnie i słonecznie, to zdjęcia od razu są bardziej kontrastowe i w ogóle nie będę pisał rzeczy wszystkim znanych, tylko się zamknę i przetestuje go porządnie. Pozdrawiam:)) :-B
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Na 80 mm stary 80-320 też jest super
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
A na 320 jest bajkowy ;-)
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
a do 200mm trzyma swiatelko f/4,5 :-D
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
Ok, sprawdziłem 55-300.

Na 300mm obraz mi się nie podoba i już. Wiem, że jakość, jak na taki zoom jest wysoka, bo to prawda, ale to jakoś nie dla mnie te 300mm. Mógłby spokojnie mieć 250.

Zrobiłem dziś zdjęcia dwóch ptaszków na tych samych przysłonach i czasach, ale jedno na 300 a drugie na 230mm i widać różnicę w jakości na korzyść nieco krótszej ogniskowej. Tak więc jest świetnie, poza samiuśkim długim końcem.

AF to sprawa marginalna. Napisałem, że jest makabrycznie wolny (bo jest), ale jak się nie wali na szybkiego, a zawczasu ma się ostrość w przyblizonym zakresie (byle AF nie musiał robić pełnego okrążenia) to jest to do wytrzymania:)

Obiektyw daje piękne kolory, ma ładny bokeh, prawie cały zakres jest bardzo dobry a długi koniec w pełni używalny, jednakże zdecydowałem się go sprzedać...

Powód 1) Mam F 70-210/4-5.6 i to powinno samo w sobie stanowić już argument nie do pobicia. Uważam go za ultimate amateur zoom.
Powód 2) Za 70-210 dałem tak śmiesznie małe pieniądze, że w życiu bym go nie sprzedał...
Powód 3) Rozważam zakup T 17-50/2.8 lub P 16-45/4 i potrzebuję $o$u...

Co prawda 70-210 na dłuższym końcu jest naturalnie nieco gorszy, niż na krótkim, to zakres do 70-185 (który to praktycznie jedynie używam) jest równy i ostry.

Wracając do 55-300: Może jeszcze kiedyś go kupię, jak będę w lepszej formie $. Czemu nie, skoro człowiek, który go ode mnie kupił (z tego forum, pozdrawiam) zrobił to już trzeci raz, a napisał, że i tak go pewnie niedługo sprzeda:)))

Ze trzy zdjęcia z dzisiejszego dnia. Ostatnie, jakie nim zrobiłem, bo jutro wysyłam paczkę:) (zmniejszone i wyostrzone w Infran Viev)

K20d + DA 55-300, 170mm, f/6,7, ISO 400


K20d + DA 55-300, 210mm, f/8,0, ISO 400


K20d + DA 55-300, 300mm, f/6,7, ISO 400
 
Rafalski17  Dołączył: 15 Lip 2010
wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, nie jest tak że przy fa 80-320 dx mam 120-480 ?? jeśli tak toz tym światłem...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Rafalski17, Wyprowadzam:
Z DX masz 80-320 :idea:
Co gorsza jak ci się uda podpiąć to:
- z Zenitem masz 80-320 :cry:
- ze Smieną masz 80-320 :cry:
- z Haselblad'em masz 80-320 :cry:
Niestety fizyki się nie da oszukać, a ogniskowa obiektywu jest jego właściwością fizyczną niezależną od aparatu do którego został on podpiety :idea:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
co innego kąt widzenia ;-)
 
Rafalski17  Dołączył: 15 Lip 2010
rozumiem... wybaczcie

[ Dodano: 2010-12-04, 19:04 ]
w takim razie po co ludzie wypisują takie rzeczy?? to cytat z allegro:
Znakomite, jasne szkło do makrofotografii, jest w stanie oddać obraz w skali 1:1. Nadaje się także jako obiektyw portretowy (ogniskowa 90mm w korpusie analogowym), lub krótki teleobiektyw (ogniskowa 135mm w korpusie cyfrowym).
- opis dotyczy Tamrona SP AF 90mm F/2.8 MACRO 1:1
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wypisują głupoty. Powinni napisać: 'Ogniskowa 90mm. Z korpusem cyfrowym APSC kąt widzenia taki, jak dla ogniskowej 135mm z korpusem analogowym'.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Rafalski17 napisał/a:
krótki teleobiektyw (ogniskowa 135mm w korpusie cyfrowym).
Nooo :shock: , szczególnie z takimi np.: Canonem 5D, lub Nikonem D3 :mrgreen:
Marek Wyszomirski napisał/a:
jak dla ogniskowej 135mm z korpusem analogowym'
lub cyfrowym DX ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach