dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kompakty / RF'y Pentaksa lata 70'te i 80'te
Zainspirowal mnie post trefa z watku 'smieszne' aukcje.
tref napisał/a:
chyba mamy klasyka na nowy banner. Kultowy aparat [tak twierdzi sprzedawca, ja mu wierzę]
LINK

Ale chwila, chwila pomyslalem sobie. My tu sie jakimis hajmatikami zachwycamy, a moze Pentax robil jeszcze jakies kompakty w latach 70'tych i 80'tych, ktore nie musza byc takie znowu zle, a do tego niedrogie, a do tego ze slusznym napisem na obudowie, a moze nawet slusznymi powlokami? Ktos cos wie?

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry, jesli czegos nie ma na j**, to nie istnieje :mrgreen: :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
dzerry, jesli czegos nie ma na j**, to nie istnieje :mrgreen:

No wlasnie przejrzalem i faktycznie nic nie ma. Te z lat 80'tych to normalnie godzille, balbym sie wziasc do reki. Pentax jak zwykle musial byc oryginalny i zamiast fajnego RF'a zrobic, to oni robili system 110 ;-)

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bo Pentax w czasie jak inni tlukli RFy juz robil SLRe (1952) i taka jego tradycja ;-) Zreszta szybko przegonili dalmierze jesli idzie o wielkosc w tamtym czasie - w katalogu MX-a porownuja go z zarysem Leici M i MX jest po prostu mniejszy ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Zainspirowal mnie post trefa z watku 'smieszne' aukcje.
no proszę,. Wszedłem własnie na forum i czytam. Pierwszy post - Cobretti odwołuje się do mnie, drugi post - dzerry ma wenę, a jam jest jego muzą... muzem... muzeum, no właśnie, dzerry szuka w muzeum :lol: Ja się nie interesowałem, więc nie wiem nic poza lustrzankami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach