tom  Dołączył: 07 Maj 2007
K10D i jego zalety
Chcialbym rozpoczac watek o zaletach k10tki, tak by wszyscy wciasz nie zdecydowani na jej zakup nie mieli juz watpliwosci :)

Ze swoja k10tka zaliczylem juz... deszczowe juvenalia, lokalny konkurs tanca, polowanie na pioruny, portretowanie ludzi i przyrody.. i dalej lapie dobre klaty.

Zalety:

- aparat bez problemu sprawuje sie w deszczu, a nawet w ulewie! nawet kiedy z dachu leje sie woda prosto na glowe.. foty krazace po necie z aparatem pod kranem sa smieszne - mimo to aparat na serio radzi sobie z wilgocia :)

- czytelny wyswietlacz [troche gorzej w sloncu] za to w nocy, na koncercie od razu widac ktore ostre, a ktore nie ostre - i od razu mozna pozbyc sie nie potrzebnego materialu

- brackling - ta funkcja sprawdza sie swietnie na koncertach, lub wszedzie tam gdzie mamy do czynienia z mieszanym oswietleniem - foty wychodza bardzo realistycznie, a przedewszystkim sa ostre i poprawnie doswietlone

- wielkosc, waga, materialy, ergonomia, i jakosc pracy - aparat z pewnoscia zasluguje na 5 gwiazdek, trzyma sie go pewnie, nie ma najmniejszych problemow z ustawianiem recznie ostrosci, i trzymaniem go dluzej, nie meczy rak mimo swojej wagi

- jasna i czytelna matowka, zdecydowanie sprawdza sie lepiej niz nie jednen wyswietlaczz lcd w kompaktach, matowka jest jasna i czytelna - ulatwia to kadrowanie i ostrzenie zdjec

- jpg po ustawieniu ostrosci, nasycenia i kontrastu z powodzeniem moga zastepowac rawy [jesli komus akurat konczy sie miejsce na karcie, a nie chce tracic swietnych zdjec] - rawy za to swietnie sie nadaja jesli nie mamy czasu i ochoty na ustawianie balansu bieli

- aparat jest szybki, zarowno zapis na dedykowanych kartach, jak i ciaglosc zdjec w serii - ktore mimo plotek rozpuszczanych z sieci sa ostre! - bo przeciesz nie kazdy pozwala by af odwala za niego fuszerke - przy manualnym ostrzeniu sprawdzaja sie znakomicie

- iso 100, 200, 300, 400 - sprawdzaja sie znakomicie, jakosc wysoka

- odszumianie matrycy, strasznie spowalnia gotowosc aparatu ale jest bardzo efektowne znacznie zwieksza jakosc koncowego zdjecia

- to by bylo chyba wstepnie na tyle, mam nadzieje ze temat spotka sie z pozytywnym przyjeciem :)

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pośrednio już było:
LINK
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tom napisał/a:
brackling
-?
1 - lalalalalalala
2 - kakakakakaka
3- ding dong ding dong
4 - canon jest lepszy
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Fafniak , ugryzlo cie cos? komar? muszka? wsciekly pies :P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ync ync ync ync :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sorry, ale przekonała mnie argumentacja Fafniaka.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tik tak tik tak :-P
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
tref, :oops:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Fafniak, nie pij tyle - zostaw cos na jutro.

Co z tym serem i winem?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tom napisał/a:
- to by bylo chyba wstepnie na tyle, mam nadzieje ze temat spotka się z pozytywnym przyjeciem :)
patrząc wyżej - jak najbardziej :mrgreen:

[ Dodano: 2007-05-17, 23:52 ]
tom napisał/a:
:oops:
spokojnie, tu się ciągle coś powtarza


Cytat
Co z tym serem i winem?
oj tak, chętnie! ser już jem, a wino... nie mam

 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
tref, a juz sie balem ze nie :D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tom napisał/a:
Zalety:
[...]
Wady:
- banding na wysokich czułościach,
- narowisty autofokus,
- niedziałający odkurzacz matrycy,
- brak dedykowanego guzika WB,
- słaby AWB,
- tylko 3 klatki/s,
- brak czerwonego wspomagania AF,
- synchro z lampą tylko 1/180
- brak trybu "panorama"
- brak programów tematycznych,
- brak funkcji "rozpoznawanie twarzy",
- brak podglądu na żywo,
- brak funkcji kamery internetowej,
- brak gniazda PC do lamp,
- brak wejścia na mechaniczny wężyk.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
- brak wspomagania af mozna nadrobic recznym ostrzeniem
- odkurzacze czesto nie dzialaja, gruszka sie sprawdza zawsze
- slabe awb nie ma wplywu na rawy
- wiec po co guzik do wb
- 3 klatki na s to nie malo, chcesz wiecej kup kamere
- af narwisty? ostrz recznie [na koncertach i tak af ci sie nie przyda]
- wysokie czulosci - nie trzeba z nich korzystac, iso 100-400 + ev +2 wystarcza
- synchro z lampa - potwierdzam.. ale jednoczneisnie mozna by sie przypiepszyc ze migawka tylko 1/4000 a nie 1/8000 :-P
- reszte pozostawie, zbyt zartobliwa..
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Musi mieć wady bo kto by kupił kolejną lustrzankę Pentaxa??? Dla mnie jest ok - a brak programu rozpoznawania twarzy hmmm - no cóż na niektórych twarzach i tak by nie zadziałał... Brak 1/8000 to powiedzmy sobie taki gadżecik. Raz mi sie zdarzyło że pokazywał mi przepalenie zdjęcia na dziurze 3.5 w na jasnej ścianie oświetlonej i to nie było w Polsce. Nie sadze by na naszej szerokości geograficznej można było cykać na takich czasach. Program "panorama" jest zupełnie niepotrzebny moim zdaniem. Jesli ktos ma kadyszke to wali ze statywu panoramy a nie z reki ze wspomaganiem
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, zapomniales dodac
-brak funkcji uruchamiania aparatu po przystawieniu oka (minolta)
-af sterowany okiem (canon)

spox73 napisał/a:
Brak 1/8000 to powiedzmy sobie taki gadżecik. Raz mi się zdarzyło że pokazywał mi przepalenie zdjęcia na dziurze 3.5 w na jasnej ścianie oświetlonej i to nie było w Polsce. Nie sadze by na naszej szerokości geograficznej można było cykać na takich czasach.


mozesz sie zdziwic. Podepnij 50/1,4 albo inne szklo z ta wartoscia to sie przekonasz, ze latem i zima w sloneczny dzien moze byc malo.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bul bul bul :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak, czy ty nie sypiasz? U mnie po 9 ale w Polsce dopiero 7. Idz spac :-P

Fafniak napisał/a:
bul bul bul


poziom plynow ci sie podniosl? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jadem jadem jadem
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jadem jadem jadem


ty to chyba z innej planety jestes :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurcze - babel nie chce sie obudzic :mrgreen: a do przedszkola trzeba powli sie wybierac.....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach