Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
MZ-S - automatyczny wybor pol AF i pomiar punktowy...
Hello;-)

Czy zna ktos zasadze, algorytm ktorym posluguje sie MZ-S w automatycznym wyborze pol AF? Czym sie kieruje?

No i jeszcze jedno - uzywanie spota i trybu automatycznego wyboru pol AF jest chyba bez sensu - mierze spotem centrum kadru a ostrosc ustawi np. skrajnie lewym czujnikiem... :-?

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner - zamień "eSkę" na Z-1p, nie będziesz miał problemu z wyborem pola AF i zintegorwaniu tegoż ze spotem ;-)
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
a eSkę możesz ostatecznie przesłać mi - co się będzie kurzyć :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dzieki za tworcze podejscie do problemu... :-?

Pzdr
Spinner
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
no ja nie znam zasady więc jedynie pożartować mogę - keep smiling Spinner (-;
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie wiem jak to jest dokładnie w MZ-S ale w większości przypadków ostrość jest ustawiana na najbliższy obiekt a dokładniej na najbliższe krawędzie w obiekcie.
Generalnie używanie automatycznego trybu jest nieprzewidywalne i dużo wygodniej jest przekadrować

Pz,
dialer
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Generalnie używanie automatycznego trybu jest nieprzewidywalne i dużo wygodniej jest przekadrować
- pewnie ze tak.....sadze ze spinner chcical poznac metodologie dzialania tej nieprzewidywalnej funkcji... :mrgreen:
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
- pewnie ze tak.....sadze ze spinner chcical poznac metodologie dzialania tej nieprzewidywalnej funkcji... :mrgreen:


Nieprzewidywalna funkcja ostrzy na najbliższy obiekt, więc wystarczy usunąć z kadru wszystkie obiekty, na które nie chcemy mieć ustawionej ostrości... i wtedy to już wszystko wiadomo :mrgreen:

Pz,
dialer
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh - no spoko, sam ostrze srodkowym i szybko przekadrowywuje - proste, szybkie i genialne.. Ale zadano mi ostatnio takie pytanie - no i szczerze mowiac nie wiedzialem jak odpowiedziec a co gorsza nie moglem wymyslec sensownej sytuacji w ktorej taki "AF-owy wariat" by sie mogl mi przydac... ;-)

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach