karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
[fotografowie] Marek Karewicz - człowiek ze złotym obiektywe
Krótki artykuł Jacka Tomczuka:
---------> http://www.przekroj.pl/cy...tykul,7439.html

Jako nastolatek Karewicz grywał na trąbce i kontrabasie w zespołach jazzowych.

Karewicz wykonał zdjęcia składające się na archiwum 2 milionów negatywów.

Fotografował m.in. ostatnią trasę koncertową Milesa Davisa i europejską trasę koncertową Raya Charlesa. Jest autorem 2145 okładek płytowych, m.in. serii Polish Jazz oraz uznawanej za przełomową w historii polskiego rocka płyty Blues zespołu Breakout, gdzie sfotografował Tadeusza Nalepę prowadzącego za rękę swojego syna Piotra.



Osobiście wolę tą wersję :-)











 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Był w TV film o Karewiczu i z Karewiczem. Fajny facet, ma swoją dziedzinę i robi to dobrze. W zdumienie wprawiło mnie, że taki "fachman" a używa Kiewa 60 TTL. Oceniałem go na co najmniej "Haska", a tu Kiew. Poczułem się wtedy niezwykle dowartościowany 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
technik219 napisał/a:
Poczułem się wtedy niezwykle dowartościowany
Nie łapię.
Jakby miał Hasela i robił dobre foty: OK, jestem dowartościowany bo Haska nie mam, ale gdybym miał to prezecież też bym tak umiał.
Jakby miał Hasela i robił złe foty: OK, jestem dowartościowany, bo robię równie dobre/złe foty a Haselek mi do tego nie potrzebny.
Ale że pstryka Kievem? To chyba tylko deprymująco może działać, bo a) też mam Kieva a nie jestem taki "fachman", czyli jestem dupa lub b) kurde, mam Hasela a nie jestem wcale fachman, bo fachmani robią Kievem.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
To chyba z przymruzeniem oka troche bylo mi sie wydaje :-D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nie, normalnie fotografował Kiewem . Wietrzysz jakiś "witz" z jego strony?
matb - poplątałeś ;-)
Marek robi Kiewem (chyba?) .Marek nie ma (chyba?) Haska. Marek robi fajne foty. Ja mam Kiewa (jak Marek). Robię fajne foty. Ja nie mam "Haska". Marek gdyby chciał, mógłby mieć "Haska". Ja nie mogę mieć "Haska", nawet gdybym chciał (a chcę). No i to, że Marek może mieć, a mimo to używa do swoich fajnych fot Kiewa, tak jak ja do moich fajnych fot też używam Kiewa, chociaż chciałbym do tych samych fot używać "Haska", to zostałem dowartościowany i teraz już nie chcę tego "Haska" tak bardzo jak przedtem, bo marek i ja robimy fajne foty Kiewami. Kapujesz teraz? :mrgreen:
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Jan Saudek pyka Pentaconem Six (2 szt), w wywiadzie dla "Fotopozytyw 2005" powiedział że nie potrzebuje lepszego sprzętu, bo ten mu w zupełności wystarczy.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
M.W napisał/a:
Jan Saudek pyka Pentaconem Six (2 szt), w wywiadzie dla "Fotopozytyw 2005" powiedział że nie potrzebuje lepszego sprzętu, bo ten mu w zupełności wystarczy.

Zdawało mi się, że to był nawet nie Pentacon, ale Praktisix? A może mi coś wlazło na oczy? Na TV było....
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kurde, a Blublulę to mam w swojej płytotece, i okładka i zwartość to dzieła sztuki łał :shock:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
technik219 napisał/a:
W zdumienie wprawiło mnie, że taki "fachman" a używa Kiewa 60 TTL.

M.W napisał/a:
Jan Saudek pyka Pentaconem Six (2 szt), w wywiadzie dla "Fotopozytyw 2005" powiedział że nie potrzebuje lepszego sprzętu, bo ten mu w zupełności wystarczy.

A kto powiedział że Kievem czy Pentaconem nie można robić mistrzowskich zdjęć? :shock: Przecież to nie rodzaj pędzli zadecydował że da Vinci trafił do historii sztuki ;-)
Wielu zapomina że do fotografii jak i innych dziedzin sztuki trzeba iskry bożej-talentu po prostu. Przypomniało mi się jak kiedyś uzbrojony w Daiwy,DAM-y,Cormorany i Byrony pojechałem na ryby nad Odrę. Nic nie brało,przyszedł na sąsiednią główkę miejscowy z bambusem,wyciągnął trzy leszcze po 2,5-3 kg i poszedł do domu.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
andybond napisał/a:
przyszedł na sąsiednią główkę miejscowy z bambusem,wyciągnął trzy leszcze po 2,5-3 kg i poszedł do domu.

Chłopie! On w tym miejscu nęcił od tygodnia. Nawet koszykiem by potem wybrał :-D A nie grał przy tym na flecie :lol: ?
A co do Pentaconów i Kiewów to ja wiem w czym rzecz. Mnie to nie rajcuje (już nie rajcuje). A wyobraź sobie: podchodzi do mnie szczawik z gimnazjum i pyta którego FF mu polecam, bo ma teraz D80 i ten sprzęt już jest dla niego za słaby.... Brak mu możliwości....
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Chłopie! On w tym miejscu nęcił od tygodnia.

Namoczonym chlebem? Po prostu wiedział kiedy przyjść i je wyciągnąć. Od małego pewnie z dziadkiem przychodził miał to już we krwi.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
andybond napisał/a:
Namoczonym chlebem?

Nie mam zacięcia wędkarskiego, ale kolega mi opowiadał, że można kaszę manną ugotować, białą pszenicę, i wiele innych zanęt. To sztuka.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
technik219 napisał/a:
To sztuka.

Oooooo właśnie tu się z tobą zgadzam w całej rozciągłości :-B
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Miałem przyjemność parę razy pogadać z Panem Markiem Karewiczem.
Z ciekawostek powiem, że przez 29 edycji prowadził w Gorzowie Pomorską Jesień Jazzową. Ja załapałem się na kilka ostatnich edycji, jak przeprowadziłem się do Gorzowa. Czasami pogadywaliśmy za kulisami. Jego zdjęcia wiszą m.in. w jazzowym klubie "Pod Filarami".
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
Cytat
Zrobił pan muzykom milion zdjęć. Które z nich jest dla pana najważniejsze?
Portret Raya Charlesa. Gdy mu go pokazałem, powiedział: Marek, przez całe życie nikt mi lepszego zdjęcia nie zrobił.

Przecież był niewidomy!

Ale tak było!

Cała rozmowa tu: http://www.polityka.pl/sp...ografikiem.read
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Marek, przez całe życie nikt mi lepszego zdjęcia nie zrobił.


A może powiedział: "przez całe życie lepszego zdjęcia nie widziałem" ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Niezły kozok, jak to mówią u mnie na dzielni. ;D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach